Ako postupovať, aby mi bolo výživné vyplácané pravidelne?

Zodpovedané
30. nov 2022

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom neplatenia výživného. Od roku 2015 platil bývalý partner výživné tak, že zaplatil jeden mesiac a potom aj polroka nič. A takto je to až doteraz. O náhradné výživné nechcem žiadať. Syn má 19 rokov a končí strednú školu.

Na koho sa obrátiť?

Ako postupovať, aby mi bolo výživné vyplácané pravidelne?

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže má syn 19 rokov, výživné si musí riešiť sám.

Má možnosti: Podanie návrhu na exekúciu, alebo trestné oznámenie v prípade, že sú na to splnené zákonné podmienky.

Ideálne je navštívit akéhokoľvek exekútora, ktorý za syna podá návrh na exekúciu a výživné (aj spätné) bude od otca vymáhať.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz