Ako postupovať, keď sa chcem odsťahovať od partnera spolu aj s dieťaťom?

Zodpovedané
18. máj 2023

Dobrý deň,

som slobodná mamina a spolu s dieťaťom chcem odísť od partnera. On mi v tom bráni a robí nátlak. Volal na mňa aj políciu, vymýšľa si a chce pošpiniť moje meno. Je labilný.

Ako mám postupovať?

Viem, že on má také isté práva ako ja a nemôžem malého zobrať len tak so sebou.

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží od toho, že kam sa chcete odsťahovať. Ak je to v rámci SR, nemal by to byť problém.

V prípade, že sa odsťahujete do vzdialenejšieho mesta, môžete znášať náklady na dopravu otca k dieťaťu. Prípadne Vás súd môže zaviazať, aby ste vy dieťa otcovi k styku vozili.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz