Môžem požiadať o vrátenie vodičského preukazu po polovici trestu?

Zodpovedané
14. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. V novembri minulého roka mi bol odobratý vodičský preukaz na 24 mesiacov a bola mi udelená pokuta 400 eur. Tú som hneď zaplatila. Bolo to za útek z miesta nehody.

Môžem požiadať o vrátenie vodičského preukazu po polovici trestu?

Ak áno, tak kde mám poslať žiadosť?

Budem musieť chodiť znova do autoškoly?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

musíte upresniť či tento trest ste dostali v priestupkovom konaní alebo v trestnom konaní.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu