icon
1 / 1
avatar
1mirka1
autor

recept Pre 1-2 porcie:
2 ks banány (predtým nakrájané a zamrznuté)
1 šálka silnej kávy alebo espressa syn si dal uz aj kakao
(vychladené)200 ml mlieka (môže byť aj rastlinné, napr. mandľové)
alebo slahačka
môže , nemusí 1 ČL vanilkového extraktu alebo javorového sirupu
Voliteľné: Ľad, šľahačka a škorica na ozdobu
Postup prípravy
Do mixéra vložte mrazené banány, prilejte mlieko alebo šlahačku , rozmixujte, kým nevznikne dokonale hladká, hustá a krémová konzistencia ako zmrzlina 🙂 v napenovači som si dala vymiešať mlieko
- pripravila jedno espresso
Nalejte do vysokého pohára, banaovú hmotu , potom napenene mlieko zalejte jednym pressom , podľa potreby pridajte kocky ľadu a posypte škoricou.
Na zdravie 🙂
alebo jednoduchsie hlavne nech je to studene 🙂
Do mixéra vložte mrazené banány, prilejte mlieko, vychladenú kávu a vanilkový extrakt.Mixovanie: Všetko spolu dôkladne rozmixujte, kým nevznikne dokonale hladká, hustá a krémová konzistencia.Servírovanie: Nalejte do vysokého pohára, podľa potreby pridajte kocky ľadu a ozdobte šľahačkou či škoricou
Na zdravie

Dnes o 14:59