Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
aporodna
1. feb 2018
201 

Otec pri pôrode zadarmo

Od prvého februára sa spolu s poplatkom za epidál ruší aj poplatok za prítomnosť otca pri pôrode. Je to rozhodnutie vedúce k polemike. Na jednej strane samozrejme súhlasím s právom otecka byť pri narodení jeho potomka. Na druhej strane uvažujem, či je to nevyhnutné pre poskytnutie zdravotnej starostlivosti mamičke a dieťatku. Na čo som však naozaj zvedavá je, ako s novými pravidlami popasujú nemocnice.

Minulý rok mala sprievodnú osobu, napríklad otecka, pri pôrode asi trištvrtina žien. Ak vezmeme v úvahu, že na Slovensku sa ročne narodí v priemere 50 000 detí a táto „služba“ doteraz stála asi 10 – 35 €, nemocnice tak prídu cca o 375 tisíc – 1,3 milióna €. Rozmýšľam či a ako si tento poplatok nemocnice budú chcieť kompenzovať.

Pevne verím, že sa neobjavia nové úhrady – napríklad za požičanie nemocničného odevu alebo za nemocničný kurz prípravy otca na prítomnosť na sále? 

viac na www.aporodna.sk 

  U nas to ževraj aj tak neplati.. take zakony, ze ani zmysel to nema, tak bud kazda nemocnica alebo ani jedna, lebo teraz sa bude kazdy vyhovarat, ze u nich to neplati

  1. feb 2018

  vraj iba v štátnych

  1. feb 2018

  @marisoul Bude to platit aj pre sukromne nemocnice..teda ak to vobec plati ..Ja budem rodit v sukromnej a doktorka nam vysvetlovala,ze ked porodime este v Januari tak platime a ze od Februara by sme nemali ..Tak kto ma teraz vediet kde je realita..

  1. feb 2018