Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
appa
17. mar 2017
954 

Kto je APPA a prečo sme sa ocitli na Modrom koníkovi

Dalo by sa povedať, že naša organizácia patrí už medzi väčšie deti a my všetky, čo sa skrývame za  názvom APPA sa denne snažíme o to, aby to naše dieťa rástlo a to do veľkých rozmerov 🙂 

APPA vznikla v roku 2009 a od prvého dňa svojej existencie sa snaží pomáhať hlavne deťom a aj dospelým s motorickými poruchami pohybu spôsobenými neurologickými deficitmi. Polopate povedané, pomáhame predčasniatkam s poruchami vo vývoji, hendikepovaným deťom s detskou mozgovou obrnou, s následkami po poraneniach hlavy a mozgu, po detskej porážke, s artrofiou, spina bifida, či inými pridruženými prejavmi motorických porúch. Snažíme sa látať diery v oblastiach, ktoré nedokáže vykryť samotný verejný sektor. Pomáhame finančne i nefinančne a vždy transparentne. 

Medzi naše nosné projekty patria vlastné charitatívne akcie, ktoré organizujeme, výroba a predaj charitatívnych kalendárov (detského stolového a umeleckého nástenného), organizovanie kurzov pre rodičov detí s poruchami vo vývine, získavanie a spracovanie dvoch percent. Vykonávame verejné zbierky, poskytujeme koučing a poradenstvo pre celé rodiny s hendikepovaným členom domácnosti, vytvárame priestor rodinám, aby mohli dať vedieť o svojich potrebách. 

Aby sme mohli efektívne pomáhať, vytvorili sme Klub APPA, do ktorého sa prihlasujú všetky rodiny s hendikepovanými detičky alebo dospelí, ktorí chcú byť nami podporovaní. 

V organizácií nás pracuje šesť. Každá z nás má na starosti inú oblasť pomoci. Úlohy máme  rozdelené tak, aby na konci vznikol jeden súvislý celok a boli splnené naše ciele. Jedna kolegyňa nás koordinuje, druhá spracúva podklady členov Klubu APPA, tretia rieši projekty, štvrtá účtuje, piata je hlavne mama dvoch detí na materskej, ktorá rada pracuje a potom ešte ja, tiež mama so všetkými úväzkami a úlohami v marketingu a vzdelávaní. To sme my, ženy z APPA s veľkým Ž a ešte väčším srdcom. Svoje poslanie sme našli v pomoci deťom a dospelým, ktorým osud nedožičil toľko zdravíčka ako mal. 

Na Modrom koníkovi sme sa rozhodli byť preto, lebo ste tu aj vy a môžeme spoločne diskutovať, radiť sa, odporúčať si, ale hlavne môžeme spolu zostať v kontakte a pomáhať si navzájom. 

Pozdravujeme z APPA!

:-* Lucia 

Pre všetkých, čo sa začítali a chcú sa dozvedieť viac: www.appa.sk