Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
astarte123
5. jan 2017
39 

Ako preniesť všetky dáta

#eset #ako_na_to

Ak aj vy patríte medzi tých šťastlivcov, ktorí si pod vianočným stromčekom našli svoj vytúžený smartfón, možno bude pre vás tento článok užitočný. Prinašáme vám zopár rád ako si preniesť dáta zo starého telefónu do nového. 

Android - Android 

Prenos dát z jedného zariadenia s Androidom na iné zariadenie s Androidom je jednoduchý. Operačný systém Android totiž využíva na zálohovanie kontaktov, kalendára, SMS správ a ďalších položiek konto na Google. V nastaveniach v časti kontá si na starom zariadení skontrolujte, či máte toto konto nastavené. Po kliknutí na túto položku sa vám zobrazia skupiny dát, ktoré synchronizujete. Ak konto nemáte nastavené, vytvorte si ho. 

Pri spúšťaní nového smartfónu pri sprievodcovi nastavení zadajte údaje svojho Google konta. Telefón vaše údaje zosynchronizuje. Väčšina zariadení sa vás taktiež opýta, či si prajete naištalovať aj pôvodné aplikácie. 

iPhone - iPhone

Pri výmene zariadení s operačným systémom iOS potrebujete na prenos dát z jedného zariadenia do druhého len jednu aplikáciu - iCloud. Na pôvodnom zariadení sa pripojíte k účtu na iCloud. Do tohto účtu sa potom v aplikácii iCloud prihlásite aj v novom zariadení. Táto aplikácia vám potom prenesie automaticky všetky dáta, dokonca aj s aplikáciami. 

Android - iPhone

Prenos údajov zo zariadenia s Androidom do zariadenia s iOS uľahčuje aplikácia Move to iOS. Nový iPhone nastavte podľa odporúčaných úvodných krokov a pri kroku Aplikácie a dáta vyberte možnosť Preniesť dáta z Android. V starom smartfóne spustite aplikáciu Move to iOS a prepíšete do nej kód, ktorý vygeneroval nový iOS smartfón. Následne postačí, ak si zvolíte, ktoré dáta chcete preniesť. 

iPhone - Android

Najzložitejším je prenos údajov z iPhone na zariadenia s Android, na jeho uskutočnenie je potrebný aj počítač.

Kontakty si prenesiete prostredníctvom konta iCloud na internetovej stránke tejto aplikácie. Zvolíte si, ktoré kontakty chcete preniesť a v menu si vyberiete možnosť Exportovať Vcard. Kontakty sa stiahnu do vášho počítača, tieto si potom po prihlásení sa do Gmail v časti google.com/contacts importujete. 

Kalendár si tiež prenesiete pomocou internetovej stránky icloud.com, tu nastavíte kalendár ako verejný, uložíte si ho a následne importujete do kalendára v konte na Gmail.

Ostatné dáta ako je hudba, fotografie alebo videá stiahnete do počítača a následne z počítača stiahnete do nového zariadenia s Androidom.

Nezabudnite, svoje mobilné telefóny chrániť antivírusovým softvérom. ESET Mobile Security pre Android je v základnej verzii dostupný zdarma. V prémiovej verzii je taktiež súčasťou výhodného balíka ESET Family Security Pack, s ktorým ochránite až štyri zariadenia za jednu cenu.