Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
astarte123
16. mar 2017
81 

Daňové priznanie jednoduchšie

Termín podania a najmä uhradenia dane z príjmov sa nezadržateľne blíži. Ak aj vy patríte medzi tých, ktorí si to nechávajú na poslednú chvíľu, mám pre vás pár tipov na daňové programy. Tieto vám uľahčia vyplnenie daňového priznania.

1. eDane

Samotná Finančná správa SR poskytuje na stiahnutie zdarma aplikáciu Java eDane a eDane Windows. V aplikácii nájdete tlačivá na vyplnenie viacerých druhov daní, avšak nenájdete v nej aktuálne daňové tlačivá pre daň z príjmu fyzických osôb. Počas vypĺňania tlačiva vás aplikácia upozorní na prípadné chyby. Máte možnosť podať daňové priznanie priamo prostredníctvom aplikácie pomocou zaručeného elektronického podpisu.

2. Elektronický formulár

Pokiaľ si nechcete inštalovať žiadnu aplikáciu môžete na vyplnenie tlačiva využiť elektronický formulár dostupný na stránke Finančnej správy. Aj tu ste upozorňovaní na chyby a logické súvislosti v jednotlivých poliach daňového priznania. Daňové priznanie si po vyplnení musíte uložiť alebo vytlačiť a podať osobne na príslušnej pobočke Finančnej správy. Prostredníctvom elektronického formulára totiž nie je možné podať priznanie elektronicky. 

3. Softvérové riešenia

K dispozícií máte okrem oficiálnych spôsobov Finančnej správy aj softvérové riešenia súkromných spoločností:

- Form studio od spoločnosti Kastner software - bezplatne si môžete stiahnuť demo verziu, ktorá umožňuje vytvoriť 5 dokumentov (uložených alebo vytlačených), k dispozícií je viacero druhov tlačív, upozorňuje na chyby v tlačive, elektronické podanie je možné po zakúpení plnej verzie softvéru

- TaxEdit od spoločnosti Cígler Software - dostupná je bezplatná licencia na dva roky, ktorú je potrebné si zaregistrovať, v programe môžete vyplniť viaceré druhy tlačív, daňové priznanie môžete taktiež podať elektronicky

- Daňové priznanie 2016 od spoločnosti Kros -  na stiahnutie je potrebné uvedenie mailovej adresy, vyplniť môžete tlačivo daňového priznania pre fyzické osoby oboch typov, tento nástroj vás na chyby pri vypĺňaní neupozorní, ale vyplnené daňové priznanie vám umožní podať elektronicky. 

Aby ste na dane nedoplatili nezabudnite sťahovať softvérové nástroje len z oficiálnych stránok ich autorov. Len pred pár týždňami sme zaznamenali falošnú stránku finančnej správy. Pred možnými hrozbami vás ochráni aktuálna verzia operačného systému a antivírusového softvéru. 

Využite výhodnú ponuku ESET Family Security Pack. Vďaka tomuto balíku môžete za jednu cenu ochrániť až štyri zariadenia. 

#eset 

#ako_na_to