Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
astarte123
3. jan 2017
40 

Webový ochranca

#eset #eset_parental_control #spoznaj_eset

Chcete mať dohľad nad aktivitou, ktorú vaše deti vykonávajú na internete hravou a nenásilnou formou? Môže vám v tom pomôcť šikovná aplikácia ESET Parental Control

Poskytne vám rôzne funkcie, aby ste sa mohli stať partnerom vašich detí pri objavovaní internetu. Dnes si predstavíme funkciu Webového ochrancu. 

Webový ochranca poskytuje možnosti nastaviť aké stránky dieťa môže alebo nemôže navštíviť. Aby ste mali nastavovanie hotové za pár sekúnd, môžete si zvoliť odporúčané nastavenia pre určitú vekovú kategóriu (do 12 rokov, 12 - 17 rokov, 18 a viac rokov).

Stránky sú prehľadne rozdelené do kategórií a pre každú kategóriu osobitne môžete zvoliť, či ju dieťa smie alebo nesmie navštevovať. 

Ak dieťa chce navštíviť stránku, ktorá sa nachádza v nepovolenej kategórii môže vás požiadať o dovolenie. Pokiaľ túto stránku schválite zobrazí sa vo vhodných webových stránkach vo výnimkách. Tu ju môžete opätovne zakázať. 

Aké stránky vaše dieťa navštevovali si môžete pozrieť v reportoch. Štatistiky máte prehľadne rozdelené do troch kategorií - blokované webové stránky, návštevy nevhodných stránok a návštevy vhodných stránok. Návštevnosť stránok tu nájdete rozdelenú podľa kategórií a môžete si pozrieť aj konkrétne stránky. Pokiaľ si myslíte, že je nejaká z týchto stránok nevhodná, môžete ju zakázať a dieťa si ju v budúcnosti nezobrazí. 

S vaším dieťaťom bude aplikácia komunikovať prostredníctvom milej postavičky. Všetky zákazy a povolenia má zrozumiteľne vysvetlené. Poskytuje jednoduché intuitívne ovládanie, ktoré deti zvládnu bez problémov. 

Aplikáciu ESET Parental Control pre Android si stiahnete v obchode GooglePlay, základná verzia je dostupná zdarma a prémiové funkcie sú spoplatnené.