Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
bevina
22. aug 2021
164 

Prispôsobovanie prace deťom

Po materskej som si našla fajn prácu, bavilo ma to, zapadla som do kolektívu, šéfka bola fajn aj výplata, ale boli to v susednom meste a musela som dochádzat. Manžel (na materskej) bol zatiaľ s deťmi (2.5 a 7 rokov) doma, vydržali to 2 mesiace, hlavne dcéra to zle znášala, ráno som odišla a večer sa vrátila niekedy už spali. Jasne mala som aj voľné dni, vtedy boli na mne nalepení, nemohla som nič sama robiť. V noci sa budila s krikom mama mama. Tak som dala výpoveď a nasla si horšie platenú prácu na menej hodín u nás v meste. Kolektív fajn ale šéfka 'bestia' - ktorá nám každý druhý deň nadáva že sme to poj*bali - nikdy som taký prístup nezažila. Povedala som si ze zatnem zuby a vydržím koli deťom, ale dostala som inú pracovnú ponuku - zase na plný úväzok v slušnej firme. 

A tak mam dilemu, zostať pre kľud dobro deti v horšej práci na menej hodín alebo zase zmeniť prácu s tým, že budem chodiť neskôr domov (8.30-17.30h). Musíme sa my matky vždy prispôsobovať deťom pre ich dobro ale sa môžme realizovať s tým ze sa oni prispôsobia časom? 

A nemôže sa ti zamestnávateľ časovo prispôsobiť? Vo veľa firmách majú pohyblivou pracovnú dobu.

22. aug 2021

No vyskúšaj. Babka by nepomohla? Presne viem aké to je s dochadzanim. Mne robí dcéra skoro každé ráno scény a to už má 4 roky. Je to boj 🤪

22. aug 2021

Aj v slusnej firme sa da dohodnut kratsi uvazok

22. aug 2021

To máš tych 9 hodín aj s cestovaním? Ja pracujem 8 hodín, dcéra sa musela prispôsobiť mne a ja zároveň jej. Ráno musí vstávať 5,50 aby sme aj s cestovaním boli na 7 v práci, ona takto chodila do škôlky, teraz do školy a poobede zase musí ona čakať, kým skončím alebo ja na ňu, keď ma krúžky. Bežne chodíme domov okolo 17 hod. Potom ešte bežné domáce práce a dcéra učenie.
Myslím si, že takto funguje veľa rodín.

22. aug 2021
bevina
autor

@koniarova
@gabika99
Pre zákazníkov je otvorené od 9 do 17, zamestnanci chodia pol hodinu pred tým a sú pol hodinu po zatvorení ešte, cca hodinu je pauza na obed. Takže inú pracovnú dobu mat nebudem a zobrali by ma na plný úväzok, lebo tak potrebujú, je tam malo cca 6 zamestnancov.
Babka bude pomáhať najmä keď sa manzel po materskej vráti do prace 🙂
Cesta domov je cca 12 min peši 🙂.

22. aug 2021

@bevina to mas super, kopec ludi cestuje aj hodinu tam, hodinu spat

22. aug 2021

Začni písať komentár...

Odošli