Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
biolady
6. nov 2017
24 

Ako zvíťaziť v boji proti suchej pokožke s rastlinnou kozmetikou

    Máte citlivú pokožku, mávate často kožné alergie či iné problémy a vaša koža je navyše veľmi suchá? Zdá sa to ako neriešiteľný problém, ale v tejto recenzii vám dokážem, že sa to dá vyriešiť.

    Predstavujem vám tri zázračné rastlinné produkty s bambuckým maslom na extrémne suchú kožu. 🌱

Kúpite ich v kamennom, alebo internetovom obchode Yves Rocher. ❤

Kúpou týchto produktov pomôžete nie len sebe, ale i životnému prostrediu, nakoľko sú tieto produkty v ecologických obaloch, kde bolo použitých o 25% menej plastov. ♻

Jeden z nich je Regeneračný sprchovací balzam (200ml/4,90€).

Je to nepenivý balzam s príjemnou, ľahkou a nevtieravou vôňou, konzistenciou podobný krému. Pokožku jemne prevonia a zvláčni.

Ľahko sa s ním umýva, je vhodný aj na holenie a netreba sa po ňom ani krémovať, takže mi šetrí čas.

Testovala ho tiež moja mama a určite ho odporúčame každému, taktiež i mužom a rady si ho opäť kúpime.

    Komu nestačí len balzam do kúpeľa ale potrebuje väčšiu starostlivosť, odporúčam Regeneračné telové mlieko vhodné na každonennú starostlivosť (200ml/12,90€).

Konzistencia sa podobá vyššie spomenutému výrobku a ľahučko sa rozotiera.

Nie je príliš mastné a dobre sa vpije do pokožky.

Mame vyhovuje aj ako krém na tvár.

Ak nemáte radi krémy po ktorých je vaša koža ešte dlho mastná a zároveň sa to ťažko do nej vstrebáva, toto mlieko si obľúbite. 😍 

Vonia príjemne a je vhodný pre obe pohlavia, pokožku jemne prevonia, hydratuje a vyživí po celý deň.

    S týmito produktami som veľmi spokojná, skutočne pomáhajú mne i mojej rodine. Sú vhodné pre celoročnú starostlivosť, najmä v zime, ale sú nápomocné aj cez leto pri opaľovaní.

    A pre tých, ktorým by predsalen nestačili ani predošlé dva produkty, predstavujem vám tretí výborný výrobok - Regeneračný balzam (150ml/15,20€).

Musím uznať že toto je skutočne vydarený výrobok, mne pomohol v boji so psoriázou a určite je vhodný i na ekzémy a veľmi vysušené miesta kože.

Konzistencia je maslová, ťažie sa rozotiera, ale dobre sa vstrebáva a pokožka je po ňom jemne mastnejšia, ale veľmi vyživená a to na viac ako 1 deň.

Keď som sa s ním natrela po kúpaní a holení, ešte na druhý a tretí deň bola moja koža hladká, jemná a hydratovaná.

Tak isto som chodila pravidelne do solária, opaľovanie pokožku vysušuje a toto bol môj najlepší kamarát. 😍

Natierať sa ním netreba často, je to najsilnejšia zbraň proti suchej pokožke a kožným chorobám. Musím dodať že psoriáza na mojich lakťoch a hánkach sa výrazne zlepšila, svrbenie úplne ustúpilo a už nie je vôbec poznať že by som na nich niečo mala. 

Je to naozajhustý krém, takže keď ho dobre rozotriete, nezostanú biele miesta a nemusíte krémovať pravidelne, stačí podľa potreby, čo taktiež šetrí náš čas.

Vonia výraznejšie a pokožka je prevoňaná po celý deň. Je vhodný takisto pre ženy i mužov.

    A ak ste sa dostali až sem a zaujímalo by vás zloženie týchto produktov, v prípade že máte kožne alergie a iné problémy, rada vám ho predstavím a rozoberiem zložky ktoré by mohli byť pre citlivú pokožku dráždivejšie.

Sprchovací balzam:

Zloženie je v poriadku, nenašla som nič dráždivejšie a je vhodný aj pre malé deti, pre ktoré sa vyrába jemnejšia kozmetika, aj keď zloženie tomu väčšinou nezodpovedá. Tento balzam je super voľba pre každého.

Telové mlieko:

Zložka parfumu z tohto mlieka môže kožu ľudí citlivých na alergie podráždiť, tak isto ak by prišiel do kontaktu s očami, ale inak je bezpečná (phenoxyethanol), tak isto kyselina sorbová (sorbic acid). 

Mliekom som natierala i svoju 1 a pol ročnú dcéru

Balzam: opäť rovnaké zložky ako v telovom mlieku (phenoxyethanol, sorbic acid).

Výborný produkt s výborným zložením, taktiež by som s ním natrela aj dieťa.

Ďakujem že ste mi venovali čas, verím že som mnohým pomohla. 🙂

#test_yvesrocher