Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
cesta1
20. feb 2017
44 

Ako ďaleko a hlboko siahajú korene nielen detských ťažkostí?

Predstavte si letokruhy na spílenom strome. Odborník z nich vie vyčítať, v akých podmienkach strom rástol v tom, ktorom období. 

Odborník na psychiku človeka a dieťaťa, vie niečo podobné a pritom nemusí nič píliť ani operovať, aby našiel bolestivé miesta vašej psychiky.

Aké úrovne problému rieši psychoterapia napr. u mladej ženy prežívajúcej depresiu, vyčerpanie, nespavosť a vleklé dýchacie ťažkosti...
1.úroveň - mladá žena uvádza, ako príčinu svojich ťažkostí zážitky zo základnej školy. Pre poruchy sústredenia a učenia bola integrovaná a okrem toho bola aj šikanovaná. 
2.úroveň - pri téme rodiny uvádza, že rodičia sa rozviedli keď mala 5 rokov, s ockom mala minimálny kontakt a trpela ich odlúčením.
3.úroveň - spomenula si, že keď mal ocko 12 rokov mu pri autonehode zomreli obaja rodičia. (Smútok, strach dieťaťa ako ďalej žiť ho sprevádza celý život).
4.úroveň - matkina mama liečená na psychiatrii pre depresívne ochorenie.

Postupnou "mravenčou" prácou je potrebné prejsť cez jednotlivé úrovne nespracovaných a neukončených emócií strachu, smútku a depresie. 
Tieto, pre telo toxické emócie smútku a depresie, zaťažujú predovšetkým pľúca, a pľúca sú dôležitým článkom v prísune kyslíka pre mozog.
A mozog je unavený, nevýkonný, deti sa nedokážu sústrediť, učiť, sú pasívne a unavené a často obviňované z lenivosti.
Deti nie sú nikdy lenivé!
Môžu byť unavené, vyčerpane a trpieť depresiami, ktorých korene siahajú ďaleko. Príčiny a tým aj určité dispozície k mnohým iným ťažkostiam, nie sú osobnými zážitkami detí ale patria na úroveň ich rodového systému.
Naše podvedomie je totiž neznámy a hlboký prales.

    Odporúčame