Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
cesta1
9. mar 2017
17 

MÚDROSŤ sveta

Patrí mužom alebo ženám?
Náš svet je svetom polarít. Zlo a dobro, múdrosť a hlúposť.....
A tak je to aj so svetom mužov a svetom žien. Svet mužov má svoju múdrosť a aj svet žien má svoju špecifickú múdrosť. Nemôžeme miešať jablká s hruškami.
- Poslanec Europského parlamentu povedal, že ženy sú hlúpe....
- Žena po niekoľkých rokoch na materskej dovolenke mi povie - " ja neviem čo mám ďalej robiť. Mám pocit, že som hlúpa".
- Správa: "Španielsky vedci" zistili, že ženám v tehotenstve ubúda šedá mozgová hmota... 
A prečo je to tak?
Zariadila to múdra príroda.
Otehotnieť, vynosiť dieťa, prejsť bolesťou pôrodu, kojiť a vyživovať dieťa, je dané hlbokou inštinktívnou múdrosťou prírody, ktorá sa vyvíjala milióny rokov. A aby toto žena dokázala musí opustiť svet rozumu. Rozum, ktorý je ešte v plienkach, by jej v tomto nepomohol. Ak majú niektorí muži pocit, že patrí im, nechajme im ho. Múdrosť, rozum, inteligencia a vzdelanosť nie sú totožné, odlišujú sa od seba.
Buďme hrdé na "svoju hlbokú múdrosť", ktorá nám bola daná ako dar. Netlačme sa do sveta mužov a neporovnávajme sa s nimi. Archetypálnym svetom ženy je rodina, domov a deti. Iba v rodine sa môžeme stať "múdrou kráľovnou" a ak pôjdeme do sveta mužov "loviť mamutov", musíme to urobiť svojim spôsobom a predovšetkým s hrdosťou.
Život na tejto planéte potrebuje pokračovať a preto sú deti dôležité. Ak nebudú deti, firmy nebudú mať zamestnancov a štát nebude mať obyvateľov. Žiadna firma, nie je tak dôležitá ako je dôležitá rodina, ktorú vie tvoriť žena. 
.. a ešte MÚDROSŤ najlepšie vynikne a najlepšie je pochopená v protiklade s HLÚPOSŤOU.
Preto poďakujme poslancovi Európskeho parlamentu, že túto tému otvoril a umožnil nám pochopiť svoju ženskú múdrosť a vážiť si múdrych mužov!!!

Adamcova Lydia

http://vychovavkocke.sk/

    Odporúčame