Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
dartemis
30. sep 2017
265 

Zo zákulisia aférky s vysávačom - záver príbehu

"Nie. Stop. Zastavte komentovanie. A pošlite mi všetkých päť, ja ich využijem. V mojom vzťahu s vysávačom už dlho niečo škrípe a keď som mu povedala o roombe, povedal, že sa so mnou rozvedie. Som presvedčená, že domáci súd zverí deti mne a konečne sa o ne nebudem musieť deliť s tým hučiacim, nemotorným, rozpadávajúcim sa hebedom. Len sa potrebujem uistiť, že v novom vzťahu s Rooombou nezažijem sklamanie ako s vysávačom. P.S.: práčka a rúra povedali, že budú stáť pri mne a so všetkým pomôžu ;)"

Toto bol komentár, ktorý priviedol Roombu do našej domácnosti. Prišiel ujo kuriér, podal mi veľký balík a môj muž sa mi vysmieval, pretože namiesto toho, aby som ho rozbalila a použila, ovešala som ho vianočnými svetielkami a celý deň okolo neho tancovala tančeky radosti. Vianoce, Veľká Noc, aj narodeniny. Hotofka.

A to som prosím pekne bola v tom, že testovanie spočíva v trojtýždňovom používaní a následnom VRÁTENÍ!!! Keď som zistila, že mi vysávač ostáva, skoro som skolabovala :D

Na druhý deň som schovala modré vajcia aj veselé čapice a prišlo na lámanie chleba.

Doslova.

Moja drahá dcéra vytušila, že mama má nového pomocníka a preto raňajky expandovali zo stola všade naokolo... A roomba nesklamala! Normálne za pár minút hotovo, chleba nikde, sliepky nekupujeme. Najväčší zaberák ale dostal až o pár dní neskôr. Prišiel čas vyčistiť klietku nášmu morčaťu a moja trojročná Marínka musela pomáhať, ako vždy. Lopatkou naberala špinavé hobliny a pokúšala sa ich nasypať do sáčka, v čom som ju vehementne podporovala z troch dôvodov:

1. Som hádam voláka montessorri matka, nie?

2. Snažím sa ju vycvičiť natoľko, aby som to čím skôr nemusela robiť ja.

3. Mám predsa roombu, tá to uprace za mňa!

Zapla som Roombu a odišli sme sa hrať do detskej izby. Po zaznení tu turú rú som vyšla na dôkladnú kontrolu. Na prvý pohľad paráda, krásne čisto. No bola som nekompromisná a toto som zozbierala v obývačke:

A toto v kuchyni:

Neviem, či je to skutočná kritika, pretože týmto konštatujem, že zozbieral len 99,5% špiniek. No. Za mňa môže byť. Ono celkovo sa gazdinky delia na tie, pre ktoré je Roomba neoceniteľný pomocník a tie, ktoré sa posťažujú, že na niektoré miesta sa nedostane, prípadne nechá pol percenta špiny. Aj v mojej domácnosti existuje cca pol metra štvorcového, kam sa chudátko jednoducho nezmestí, no ja milerada prebehnem túto plochu vlhkou utierkou na podlahy výmenou za celý zvyšok bytu bez špiniek a prachu.

Za najväčšie výhody považujem:

- moje deti sa ho narozdiel od klasického vysávača neboja

- kým vysáva, môžem byť preč z domu, prípadne robiť čo chcem

- špeciálne poďakovanie posiela môj plaziaci sa Samko a trúsiaca Marínka

- môžem si zmyslieť počas hojdania Maríny na ihrisku, že povysávam a appka ho spustí

- moja dcéra sa naučila, že si musí upratať hračky, vždy keď ideme von, "lebo jej ich nechtiac vysávačko spapá" (fakt, že barbinu, ani duplo kocky určite nevcucne som jej zatajila :D)

- máme na poličkách len zlomok prachu čo predtým, vďaka tomu, že roomba prach vysaje, no nerozvíri

- mimoriadne jednoduchá údržba 

- komunikuje so mnou, nemusím jeho stav sledovať sama

Nevýhody:

- je to taký môj malý poriadkový fašista, aj ja si musím upratovať :D

- nepozdvíha za mňa Samkove hračky do krabice

- nepovysáva pavučiny zo stropu

- problémom môže byť nájdenie vyhovujúcej polohy pre nabíjanie pri malom, prípadne nábytkom zapratanom byte, vyžaduje si svoje parametre.

- NEVYSAJE DEŤOM Z NOSA SOPLE.

- toto fakt nedal:

- okrem toho, že raz počas vysávania mimo domu appka oznámila nemilú skutočnosť (pri vysávaní cez horu káblov ich toľko posúval, až posunul aj ten od vlastnej stanice a nevedel trafiť domov),

"uvízl" mi niekoľkokrát kvôli neprekonateľnej túžbe objavovať aj Samuel

A ešte pár postrehov:

- na jedno nabitie zvládne našich 56 metrov štvorcových mínus nábytok s prehľadom, ale pri veľkých plochách by to naraz podľa mňa nedal, takže vzniká otázka, či sa počas nabíjania nevytvorí nový neporiadok a nie je to potom začarovaný kruh.

- aplikácia je fajn, ocení ju aj človek menej počítačovo zdatný ako ja, lebo fakt, že môžem začať vysávať, vysávať a skončiť vysávanie, zatiaľ čo stojím v rade pri pokladni, je mega.

- manipulácia s ním je v každom ohľade jednoduchá, vyzdvihla by som napríklad aj virtuálnu stenu, vďaka ktorej môžem nechať otvorené dvere medzi kuchyňou, kde varím a detskou, kde si Marínka skladá puzzle.

- v celom byte okrem kúpeľne, záchoda (dlažba) a predsiene (koberec) máme plávačku, tú zvláda bravúrne. Na tie pidipriestory ako kúpeľňa a záchod ho nepoužívam, vytieram ich dezinfekčnou utierkou na rôzne povrchy a koberec v predsieni zvláda bez problémov tiež.

Ja som jednoznačne doňho. Ako som písala v komentári vyššie, náš vzťah sa prehĺbil a sme spätí na veky vekov, aj deti ho prijali do rodiny. Starý vysávač namrzene čučí v skrini a machruje rozvodovými papiermi :D Roombu odporúčam ľuďom, ktorí majú radi poriadok, ale radšej majú svojich blízkych a svoje záľuby (pokiaľ klasické vysávanie neradia medzi svoje záľuby). Ľuďom, ktorí sú ochotní prelomiť naučené stereotypy a pohrať sa s novou realitou. Ľuďom, ktorí nemajú vo zvyku hádzať všetko šatstvo, jedlo a veci na podlahu - mali by viac roboty s upratovaním ako so samotným vysávaním.

A nakoniec, robotický vysávač odporúčam všetkým ľuďom, ktorí žijú v patologickom zväzku so svojim vysávačom a rozhodnú sa pre radikálny reštart :D

#test_roomba

    Geniálna recenzia 🙂 práve som sa zamilovala a to som ešte tú zázračnú vecičku nevidela na živo :D

    2. okt 2017

    Si úplne úžasná, geniálna recenzia 👌😊

    2. okt 2017