Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
  Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
  miinka3333
  18. aug 2019    Čítané 218x

  Manufaktura - vlasy koruna krásy

  “Kto pivéčko píje, veselé si žíje..”

  Opísala by som sa ako človeka, ktorý je najviac zaťažený na svoje vlasy. Dávno pradávno som si ich veľmi zničila odfarbovačmi. Trvá to 8 rokov, čo ich dávam dokopy. Skúšam všetko možné~nemožné, porovnávam, sledujem... A v podstate mám už overené produkty, ktoré mojim vlasom lichotia. Nebolo to všetko jednoduché, dať ich aspoň čiastočne dokopy. 

  Som rada, že spoločnosť Manufaktura vybrala na testovanie mňa a môžem si teda urobiť obraz o značke, ktorú som na vlasoch nikdy nepoužila. 

  Úprimne sa priznám, že okrem trojkombinácie produktov som pri testovaní ďalej používala vitamíny na vlasy v kapsulách a olejček. Ostatné produkty som na čas testovania vysadila. 

  Na čo som prišla? 

  Poďme si to zhrnúť v bodoch venovaným prírodným produktom na vlasy. 

  • Aktivačné sérum proti vypadávaniu vlasov. 

  Sérum sa podľa návodu používa každý večer nástrekom ku korienkom. Výsledok výrobca udáva pri použití 3 mesiacov. Je teda pochopiteľné, že za dobu testovania vám nemôžem klamať o výsledkoch rastu vlasov po pás, nebolo by to pravdivé. 

  Napíšem teda k produktu svoje dojmy. Vôňa: prvé čo má zaujalo, samozrejme. Trošku tu pocítite chmeľ. Taký ten pivný zápach. Nemusíte sa však báť, z vlasov to veľmi rýchlo vypŕchne, nebudete voňať po pivných kvasinkách. 

  Používanie: Nanášala som teda serúm na korienky vlasov, čo veľmi dobre umožňuje pumpička umiestnená hore na fľaštičke. Nanáša sa teda dobre. Popravde, nepoužívala som ho pravidelne každý večer, lebo sa stalo, že som zabudla, zaspala, nestihla... Pre ženu s malým dieťaťom, prácou, je ťažké dodržiavať pravidelnosť, tak priznám, strekla som si do vlasov tak každý druhý-tretí deň. Doba testovania bola však veľmi krátka na to, aby som mohla napísať úprimný kladný alebo negatívny názor na tento produkt. Ja z neho necítim na vlasoch zmenu žiadnu. Preto to nemôžem hodnotiť ako top produkt. Zatiaľ ho nezavrhujem a budem ho naďalej používať. Sama som zvedavá, čo po troch mesiacoch používania dokáže. 

  • Balzam na vlasy 

  Tento produkt ma už prekvapil. Som zvyknutá používať na vlasy kondicionér a následne masku na vlasy, balzám. 

  Balzám od Manufaktury som si prvýkrát dala na vlasy asi na tri minuty. Plus~minús. Hoci v návode sa píše, že je možné ho použiť aj 10 min. Bola som skeptická, čakala som, že keď urobím tak, tak klasicky zatvrdne, zle sa bude umývať, vlasy budem mať čochvíľa mastné. No nie, nestalo sa tak ani pri dalších umytiach, kedy som už balzám otestovala aj na viac ako 10 min.

  Aký teda v skutočnosti je? 

  Veľmi krásne voňavý, žiadne lepivé zloženie, žiadne zaschnutie na vlasoch za dobu pôsobenia. 

  Žiadny pivový zápach netreba očakávať, mne vonia dokonale, ako zelený čaj s citrónom. Dokonale mi náhradil aj kondicionér, ktorý bežne používam. Tu už spokojnosť cítim. 

  • Šampón snov 

  A on presne aj takým šampónom bol! 

  Nádherne prevonia vlasy a nádherne ich zjemní. Ja som mala po ňom pocit dokonale čistých vlasov. A tá vôňa, ktorá v nich po nich ostane! Šampón snov je naozaj dokonalý názov pre tento výrobok. 

  Použitie: ja som si umývala vlasy na dvakrát, ako som obvykle zvyknutá. Ale stačilo naozaj máličko šampóna a umyl dokonale. 

  Schválne a vedome som tento produkt postavila na vrch testovania, pretože práve on si má získal natoľko, že mu verná ostanem. Po minutí fľaštičky pôjdem určite na další. 

  Pokiaľ aj nemáte zničené vlasy, problémové vlasy, alebo iný vlasový problém, tento šampón odporučím už len kvôli tej vôni, ktorú tak dokonale zafixuje vo vlasoch. 

  Vôňa: pripomína bylinky, ja z nej opäť cítim silný zelený čaj s citrónom. 

  Na záver už len pár zhrňujúcich viet. 

  Chcela by som podotknúť, že každý vlas je iný. To čo sadne mne, nemusí sadnúť vám a rovnako to platí aj opačne. Viem presne, o čom píšem, po tých rokoch strávených dávania mojich vlasov dokopy. 

  Ja som po použití výrobkov mala pocit, že mi ešte ten olejček na vlasy chýba, takže som používala i ten môj naďalej. 

  Sľúbila som recenziu úprimnú, a preto musím zhrnúť produkty ako krásne voňavé, svieže, ekologické...

  Ale za čas používania pri testovaní nemám vlasy ani po pás, ani nemám nejaké zrazu záhadne vyrastajúce malé vlásky na čele. Je to jednoducho krátky čas na napísanie úplne úprimného hodnotenia. Toto hodnotenie je skôr o pocitoch a dojmoch. Optimálne by bolo napísať ho po používaní po dobu mesiacoch troch. 

  Preto teda nemôžem povedať, že by som mala zrazu vlasy nádherné, zregenerované, ako sa zrejme očakáva. Všetko má svoju postupnosť, všetko má svoj čas. Ja budem výrobky používať i naďalej, lebo značka Manufaktura ma zaujala a zaujíma má i ďalej, ako sa budú vlasky pri nej vyvíjať. 

  Ďakujem #test_manufaktura3 za možnosť reálneho odskúšania vašich výrobkov. Presvedčili ste ma. 

  Rada pri produktoch ostanem aj naďalej. 

  Mia 

  Zaujímavá je táto maska. Už som písala, že keď ju aplikujem nechýba mi balzam. Vôňa pre mna pripomína silný zelený čajik s citrónom. Nanáša sa klasicky ako každý balzam a pekne sa rozotre do dĺžky vlasov, používam ju podľa návodu, mám ju teda tých 10 minút 2x týždenne. Čo by som vypichla? Že sa ľahko zmyje a neostáva pocit mastnej hlavy. Lebo to sa pri maskách mne stáva dosť často, že keď ich mám dlhšie na vlasoch, zatvrdnu a neviem ich tak nejak dobre umyť.
  👌môže byt, prešla teda aj ona. Som úprimne spokojná.
  A nezabúdajme: Ochranná a posilňujúca pivná vlasova maska s prírodnými olejmi a kofeínom. Samé dobre veci 👈 tip top top
  (Prikladám aj zloženie, keby niekoho zaujimalo práve to)
  #test_manufaktura3

  (2 fotky)
  miinka3333
  Správa bola zmenená    3. aug 2019    

  Je to tu, už sme zoznámení 😍
  Prvotne pocity? Keďže sú produkty pivného charakteru, už od oznámenia testovania som cakala že budem smrdkat ako tá charakteristická chmeľova vôňa piva 😫 ale omyl, produkty mne osobne voňajú ako zelený čas s citrónom. Veľmi prijemne.
  Zatiaľ po dvoch umytiach si nedovolím povedať iné, ako to, že mi chýbal kondicioner. Mame na testovanie šampón, masku a serum. Tak teda tak to používam, ale nakoniec mi kondicioner ani nechýba. Dokážem vlasy pekne rozcesat aj bez neho. Ja som veľký vlasofil, takze budem tvrdá s úprimným názorom.
  Zatiaľ nedokážem po dvoch umytiach zhodnotiť a zhrnúť viac, ako že 1)pekne vonia, 2)nechýba mi kondicioner(šetrí teda čas pri umývaní, svojim spôsobom aj peniaze na kúpu tohto produktu) 3)po umyti mám pocit ľahkých vlasov,čistých 4)neelektrizuju 5)neobsahuje umeliny (na to som ja veľmi prísna, za toto som rada najviac)
  Za mna môže byt, som spokojná ale na zázraky si ešte počkáme ⚜️☺️
  #test_manufaktura3

  Prosimvas, je už železnicka vychylovka otvorená, alebo ešte nie je sezóna? Chceli by sme ísť zajtra, ak by bola. Na nete som našla info z 2015, tak za radu vopred ďakujem

  miinka3333
  9. júl 2018    Čítané 187x

  Leto = grilovanie!!!

  Grilovanie k letu naozaj jednoznačne patrí. Takéto vychytávky ako grilovanie v kuchyňi určite všetci poznáte. Nejdem klamať, jeden gril sme doma už maly. Bol jednoduchý. Grilovacia platnička a tácka pod ňou. Mala som teda možnosť gril nielen testovať, ale aj porovnávať s našim starým. 

  S čistým svedomím môžem povedať, že starý gril skončil na záhrade a tento určený na testovanie sme si nechali doma ako jeden z najlepších pomocníkov v kuchyni. 

  Jednoznačne má presvedčil svojim dizajnom. Je veľmi pekný. Sklo pôsobí elegantne. Okrem toho je doslova aj funkčné. Jedlo sa nielen griluje, ale aj prepečie vďaka horúcemu vzduchu, ktorý v grilovacej časti prúdi. Skvelá vychytávka. Náš starý gril sklo nemal. Preto sa hlavne mäso pieklo dlho a zvyklo sa skôr spáliť, ako prepiecť. 

  V grile Klarstein sa mi za celé testovanie nespálilo ani mäso, ani zeleninka. Dokonca som skúšala spraviť aj grilovaný hermelín. Skúšku rovnako obstál. 

  Presvedčiť môže však aj dvojplatnička. Časť na grilovanie mäsových výrobkov a časť na zeleninku. Perfektné! Grilujte teda naraz a chute pod sklom sa veľmi chutne spájajú. Plochy sú z nelepivých materiálov. Netreba mať strach z pripečenia ani v jednej časti. Nič som negrilovala na tácke, ale priamo v grile. Nič neostalo prilepené. 

  Ovládanie grilu je veľmi jednoduché. Stačí gril nachystať, vložiť do neho elektrický kábel a navoliť si teplotný stupeň grilovania priamo na kábliku do grilu. 

  Čo sa týka čistenia grilu, aj to bolo veľmi jednoduché. Keďže nič nepripalovalo, stačila navlečená hubka s ktorou som gril zotrela. A spodnú tácku, kde odteká výpek som samozrejme umývala normálnym umývacím prostriedkom. Odmasťovače nebolo potrebné použiť. 

  Za mna teda gril Klaisrtein určite ÁNO. Pokiaľ využívate v lete jedlo hlavne na grilovanie, neváhajte si ho zaobstarať. Ja som sama nad domácimi grilmi mávala rukou, ale sklo je ten pravý prvok, ktorý vie presvedčiť. Tie prepojené chute a hlavne nelepivý materiál je famózny. 

  Ďakujem za možnosť toto vyskúšať a mať v kuchyňi pre našu rodinu naozaj funkčný a využiteľný prvok 😊 My sme spokojní a vôbec by som neváhala s čistým svedomím povedať, že tento výrobok by som bola ochotná si zo svojho vlastného presvedčenia zaobstarať aj sama domov.  Ďakujem Modrý konik a #test_klarstein za tento testovací darček 😁

  Vďaka nelepivej strane na grile, dokáže v priebehu chvíle vzniknúť aj takato zdravá mnamka bez použitia oleja, alebo hliníkovej tácky 😊 dobrú chuť. #test_klarstein

  (2 fotky)

  Aj takato dobrota sa da v priebehu chvíle doma vykúzliť. Dokonca priamo vo vlastnej kuchyni. Postačí dobrý pomocník a výsledok je na svete ⬇️ 😇 Počiatočné testovanie gril obstál na výbornú ✅ #test_klarstein

  (3 fotky)
  miinka3333
  9. apr 2018    Čítané 147x

  Zelená pre Yves Rocher 🍀

  Pred dvoma týždňami som mala to šťastie a bola vybraná pre testovanie skvelej Elixír Jeunesse rady. 

  Som ekzematik. Keď kozmetika prišla, mala som v tom období pleť veľmi suchú a tvorili sa mi na nej lyšajky ekzému. Tieto miesta sa mi tvoria v okolí očných viečok a brady. Preto som testovanie poňala aj v jarnom detoxe pre celé telo. Čo znamenalo zavlažiť si telo pitím čistej vody a zvýšila som príjem zelených detoxikačných smoothie. 

  Ako prvé som večer otestovala čistiaci gél.

  Tu by som rada spomenula, že gél je vhodný pre každodenné použitie. Prvý týždeň som ho aj každý večer použila. No prišla som na to, že pre citlivú pleť to nie je najšťastnejšia voľba. Miesta ktoré sa regenerovali vďaka krému, sa znova vyšúchavali z pílingových čiastočiek, ktoré gél obsahuje. Takže pre pleť s ekzémom ho stačí použiť dva krát do týždňa. Krásne pleť vyčistí a vyhladí.   

  Na takto očistenú pleť som použila Nočnú omladzujúcu starostlivosť.

  Za tento krém dám ÁNO, ÁNO, ÁNO všetkými 20timi palcami, ktorých som majiteľ!!!!! 

  S malou dušičkou som čakala čo sa stane po jeho prvom nanesení na tvár. 95% dostupných krémov na pleť v čase,  keď mám zvýšenú suchosť pleti neznesiteľne štípe a pomaly každý druhý mi tvorí červenajúcu alergickú reakciu. 

  Tento krém ma iba jemne poštipával na vysušených miestach v okolí očí a brady. Veľmi má to prekvapilo, neprišli žiadne červene fľaky a ako poštipávanie začalo, tak rýchlo aj skončilo. Nemusela som nič z tváre umývať a dokonca ani z ékzemu na očiach, čo som vlastne skoro vždy musela, keď som skúšala nový krém. Veľmi málo mi ich totižto sadlo tak dokonale, ako práve tento elixír od yvesu. Balenie v hustejšej konzistencii. Neminiete ho teda za týždeň. Môj odhad je cca 2 mesiace, možno aj dva a pól mesiaca. Čiže aj cena je úplne znesiteľná pri tomto uvážení.  

  Plus, ktoré krém má je aj v samotnej vôni. Ja z neho cítim zelenú. A to doslova 😀 Pripomína mi uhorkovú vôňu. Veľmi príjemné, neotravujúce a dobre sa pri takej jemnej vôni zaspáva.

  Pleť vyčistenú mám, nočným krémom ponatierajú. Už ma čakalo odskúšať iba poslednú Dennú starostlivosť s OF30

  Denný krém sa na mojej pleti správa rovnako ako nočný. Nevytvára mi alergiu. To bola prvá dôležitá vec na ktorú som bola zameraná. Druhá čo má zaujímala, či je možné ho používať pod make-up. Konzistenciou je hustejší a tak  som aj mala obavu či nebudem mať z neho makeupove fľaky. Ponatierala som si ráno pleť a ako zvyčajne som krém nechala vsiaknuť, kým som robila rodine raňajky 😊Potom opäť ako zvyčajne, som naniesla na pleť make-up. Nemala som žiadne fľaky po tvári ani behom dňa. Make-up ostal pekne vyrovnaný. Takže krém aj touto skúškou obstál. 

  Plusom je aj balenie. Nie je v skle, ale v umelom obale a teda dá sa spratať do tašky v prípade dní, kedy treba hydratovať pleť viac a mať ho poruke napríklad aj v práci, škole,....

  Čo sa týka postupného vyhlaďovania vrások na pleti, za tieto dva týždne testovania nemôžem napísať, žeby som mala pleť zrazu vyhladenú ako od žehličky. Skôr sa mi pekne napila a aj tie vrásočky, ktorých pár už mám sú take zahydratované a akoby jemnejšie. 

  Značka Yves Rocher bola v mojej domácnosti novinkou. Je pravda, že značku poznám a niečo som už z nej dostala aj do daru, ale nikdy som si odtiaľ nič nekúpila aj keď som tam vždy chcela ísť. Páči sa mi ich nápad chrániť a vážiť si prírodu. Je to skrátka sympatická značka a mám teraz už pocit, že je vytváraná dobre, keďže aj ja s citlivou pleťou môžem konštatovať, že Detox elixír Jeunesse mi sedí. 

  Som veľmi rada, že som dostala príležitosť otestovať značku, otestovať krémy a vlastne celu radu Elixír Jeunesse. Vytvorila som si k značke a jej výrobkom veľmi pozitívny názor. A mám v pláne tam chodiť nakupovať. Ďakujem teda aj Modrému koníku, že tieto testovania organizuje a že som mala šťastie opäť raz niečo otestovať. Ale ja som z tých ľudí, ktorí testovania aj radi čítajú, nielen píšu.  

  A pridám aj malý napad na Detox smoothie. Ingrediencie na fotke 😉 

  #test_yvesrocher4 Dnes musím skonštatovať, že po týždni testovania detoxu, sa mi najviac paci tento nočný krem. Je najviac hydratujuci. Nerobí mastný film, ale cítiť na pleti, že je ponatierana. Aj vôňa pôsobí zeleno 😀 podľa mna ide o uhorku. Mám ekzém aj na tvári, v okoli oči a kúsok brady. Prvé dni testovania má tieto oblasti postipavali. Nie však tak, ako keď si dám krem na pleť, ktorý mi ekzém rozdrazdi. Dočervena. Po dvoch dňoch stipanie úplne prešlo, pretože krem pleť zahydratoval. Ani tie suché miesta na pleti sa už neobjavujú v takej velkosti ako boli. Na vieckach vôbec a na brade ešte lysajku mám. Myslím si, že ďalším kremovanim, zmizne časom aj ona 😊

  miinka3333
  Správa bola zmenená    22. mar 2018    

  #test_yvesrocher4
  Dobre ranko 😊
  Vedeli ste, že pre správne naštartovanie metabolizmu je dôležité každé ráno po prebudení vypiť 2-3dcl čistej vody? Pripadne prevarenej vlažnej vody s citrónom?
  Je to dôležité aj pre pokožku tvare. Tak ako telo hydratujeme zvonku, nesmieme zabudnúť hydratovat aj zvnútra.
  Ja som si to osvojila, robím to každé ráno. A pár dni už detoxujem pleť aj vďaka tomuto rannému kremíku. 👉Takze po prebudení, šálka čistej vodičky a natrieť pleť krémom.
  Detox mi sadol, zatiaľ sa mi na pleti paci. Používam tretí deň.

  miinka3333
  Správa bola zmenená    19. mar 2018    

  #test_yvesrocher4
  Balíček dnes dorazil. Na tento Detox som sa veľmi tešila. Pán kuriér mi dnes spravil deň 😊 budem sledovať najmä správanie sa kozmetiky na citlivú atopicku pleť, ktorá neznesie hocičo.
  A keď už Detox, tak aj vnútorný. Určite popridávam aj viac detoxovych receptov na užite zvnútra. Ak vás niečo z toho zaujíma, budem rada ak si má sem tam nakuknete 😉

  Panna Cotta s čerstvým ovocím, časť na mede, cast neupravená. Veľmi dobrý dezert ❤️

  Inšpirácia na skvele zdravé raňajky. Mlsal prekvapivo aj maly a veľmi mu chutilo 😊

  🍓❤️

  Nájde sa niekto, kto ju už prečítal? Je putava, oplatí sa kúpiť? Dakujem

  Nenájde sa u niekoho táto knižka? Veľmi rada odkupim. Prosim ip s cenou. Dakujem

  miinka3333
  Správa bola zmenená    2. jan 2018    

  Žienky, keď je inzerát expirovany, znamená to neaktualizovany, alebo vymazaný? Pripadne niečo podobne? Dakujem

  Zienky, neviem nájsť skupinu likea. Prosim viete má tam pridať? Dakujem

  Poradíte? 🙏 je toto kompatibilné s lego duplo? Dakujem

  Veľmi sa ospravedlňujem mamičke za požičané foto. Nenájdu sa u vás tieto tepláky velk 104? Neviem zohnať. Prosim Ponuknite kľudne aj IP. Dakujem

  Starí rodičia nikdy nezomrú, stavajú sa neviditeľnými. Spia navždy v najhlbšej časti nášho srdca.
  Chýbajú nám však stále. Aj dnes by sme radi počúvali ich príbehy, cítili ich pohladenia, či pozerali do ich očí plných nehy.
  Vieme však už, že život je takýto: Zatiaľ čo starí rodičia majú tú česť vidieť naše narodenie a vyrastanie, my sme svedkami ich starnutia a rozlúčky so svetom. Ich strata je takmer vždy prvým zbohom, ktorému čelíme na tomto svete.
  Starí rodičia, ktorí sa podieľajú na výchove svojich vnúčat, zanechávajú stopy v ich dušiach. Je to dedičstvo, ktoré ich bude sprevádzať celý život, sú to zárodky večnej lásky.
  Všímajme si starých rodičov viac, kým sa nestanú neviditeľnými ....
  (Odin)
  Skopírovane z Fb

  Maminky malých hrdinov, založila som skupinku na výmenu, predaj a zháňanie kúskov, venovanú značke Marvel.
  Každá jedna čo máte záujem, alebo máte doma Marvel oblečenie, ktoré chcete predať, alebo vymeniť, pripadne nejaký kúsok zháňate, kľudne vstúpte.
  Budem rada, ak sa skupinka rozbehne. Pekný deň 😊

  https://www.modrykonik.sk/group/9873/

  Môj maly najšťastnejší škôlkárik mlacnik 😁

  Naše prvé masielko 😍

  #doskoly #riofresh
  Môj Lubenko ide v septembri prvý krát do škôlky. Myslím, že zatiaľ nie je stastnejsieho dieťaťa 😀 Teší sa na nové hračky, deti, pani učiteľky, on sa dokonca teší, že tam bude aj papať a spat ☺️. Dúfam, že to celé naskolkovanie bude tak úspešne, ako sa to zatiaľ vyvíja a tu škôlku bude naozaj tak ľúbiť. Spokojne dieťa, spokojná mama 😘

  Chcela by som moc spraviť radosť jednému úžasnému malému scitanemu dievčatku. Veľmi túži po knižke od Daniela heviera - psík, ktorý chodí do prace. (Foto prikladám, ale lepšie som nenasla, tak možno ak Vám to len niečo pripomenie). Zháňali sme ju všade. Bezvýsledne. Nájde sa tu dobrá duša, ktorej stojí na poličke a chcela by ju za nejakú symbolickú cenu posunúť? Budem veľmi zaviazana. Dakujem

  #riofresh_smoothie
  Leto, čerstvé ovocie, veľké mnamky. My milujeme smoothie 😘
  Konkrétne toto nektarinka, banán, hrozno. Ale kombinujeme všeobecne všetko čo je doma 😇

  miinka3333
  9. aug 2017    Čítané 209x

  Ako sme CROCCO koláčiky doma testovali. Na výletoch, na hubách, ale aj doma v pyžame.

  Jedného dňa, mi prišla správa, že som bola vybratá na testovanie pečiva. Veľmi ma to potešilo, pretože tieto maškrtky si kupujeme vedľa nemocnice pri každej jej návšteve. Bolo zaujímavé poskúšať aj iné chute okrem tých "overených".

  A tak teda, som čakala, kedy dobrôtky dorazia. Kde sa vzali, tu sa vzali, jedného pekného dňa, v bielej dodávke v kufri stáli. Muž, ktorý mi koláčiky odovzdal sa záhadne usmieval a skonštatoval, že ich mám uchovať v mrazničke. Asi som vyzerala hladne, ale naozaj som nebola a naozaj som ich do tej chladničky aj vložila 😊 (Nepožrala som ich nerozmrazené, ak si to nahodou ten pán myslel, prisahám!)

  Prvý deň prežili v mrazničke bez útoku, ale už na druhý deň ráno manžel poškuľoval po chladničke. Vedela som koľká bije. Nebolo mi teda treba dvakrát hovoriť i keď sme boli v časovej tiesni, pretože sme sa už obliekali na cestu na huby. A tak som si povedala, že je tu prvý záťažový test, či to naozaj tie malé potvorky za tých 15 minút stihnú. 

  Kým som nabalila veci, trúba sa rozohriala. Koláčiky som poukladala na plech a podľa návodu na 185 stupňov piekla 15 minút. Mne sa páči, keď jedlo lahodí aj očiam, preto som ich tam nechala ešte 3 minútky dopiecť navyše, aby boli krásne zlatisté. 

  Tu je fotka croissantov po 15 minútach pečenia. 

  Teda moje koláčiky sa už vždy všetky piekli na 18 minút. Upečené po 15 naozaj sú, ale mne by chýbala tá zlatistá farba na nich, ako keď ich také krásne kúpite v tom stánočku, čo vyvoniava široko ďaleko. 

  Konkrétne tieto boli nugátove. Bože, tie boli famózne. Viete si predstaviť, keď zahryznute do mäkkého teplého lístkového cesta a máte v ňom nutelu. Viete? Tak presne máte tu chuť. Netreba nič viac opisovať. 😍

  Čokoládové mi však tak nešmakovali. Ale je to môj subjektívny postoj. Ani ako decko som nemala rada koláče, kde boli tabličky čokolády také tvrdšie. Myslím, že tie sú skôr pre milovníkov čokoládových tabuliek. Hlavne tých menej sladkých, lebo neboli ani príliš presladené. Toto zas na opačnej strane beriem ako plus. 

  (Tie na fotke napravo sú spomínané čokoládové.)

  Keď sme sa pustili do testovania ovocných prichúti, vôbec som nemala veľké oči. Čakala som klasicky roztavený džem. Chyba. Vnútri je naozaj hustá marmeláda, ktorá má výraznú chuť po danom ovocí. 

  Začnem malinovou príchuťou. Tá sa mi páčila najviac. Len zádrheľ je v tom, že obsahuje aj jadierka. Takže pre fajnotky, ako je môj syn, to určené nie je. (Asi ani pre protézovo-zubných ľudí, tak ak príde seniorská návšteva, voľte iný druh, lebo vám to budú pľuť po dlážke ako tá moja fajnotka doma.)

  Jahodové sa tiež spapali veľmi rýchlo. Tie sme si upiekli na výlet a dokonca sme nimi ponúkli aj zvieratká. Chutilo. (Nebojte sa, žijú do dnes.) 

  Marhuľové boli tiež super, take svieže prichute mám rada, ale tieto mi skoro všetky spucoval syn. Takže testovač Lubko jednoznačne radí práve túto ovocnú príchuť. 😊

  Veľkou výhodou je skutočne iba ich výber z mrazničky bez akejkoľvek prípravy, kysnutia. Položiť na plech a šup, upečú sa samé. (Pre pohotovostnú jednotku, prosím preto náplnte ten spodný šuflík v mraziaku. Neviete, kedy to budete potrebovať. Vážne!)

  A teraz niečo aj na tému mojej slanej závislosti. Už som pár príspevkov #test_crocco od mamičiek o nich prečítala. Asi aj preto mi ostali ako úplne posledné. Je pravda, že tie oškvarky nie sú v ceste výrazne, ale mne toto vôbec nevadí. Práveže ja pagáče preslaninované nemusím, takže mne sa v skutku tieto batôžteky zdali veľmi fajn. Cesto je tiež perfektne dochutené. 

  A je s nimi aj prča. 😁

  Boli s nami aj na výlete a 4 zo 4 ľudí ich ohodnotilo pozitívne rovnako ako ja.

  Veľmi má to mrzí, ale zo syrových sa fotka nezachovala. Tie som zjedla úplne sama. Všetky. V tichu a sama! Vážne, aj víno som k ním mala! 😁 Moc mi chutili. Na večernú balkónovú siestu ako uliate. 

  Musím zhodnotiť po tomto testovaní, že bol super nápad koláčiky predávať aj pre lenivé gazdinky, ktoré chcú byť sem tam za hrdinky raňajok, alebo výletov. Samozrejme, že nenahradia pocit, ako keď s dieťaťom miesite ráno na koláč a sladko čakáte, ako vám rozvonia byt práve spoločne upečenou bublaninou. Toho sa človek len tak nevzdá. No však, v situáciách pohotovosti, záchrany návštevy, alebo nečakaného výletu, dlhšej cesty autom, alebo len tak ku káve, ich naozaj človek dokáže oceniť. 

  Ja nimi svoj mraziak naplnim opäť, už som seriózne vážne po nich poškuľovala v Tescu. 

  Je tu koniec mojej literárnej chvíľky a ostáva mi už len poďakovať firme MINIT Slovakia, že si vybrala pre testovanie práve to moje ružové srdiečko v komentári. Vidrovci ďakujú za všetky úžasne dobrôtky. Po ďalšie vám, milé modré mamičky, že ste ma dočítali až sem a že mnohé z vás si toto CROCCO testovanie užili s nami, pretože ste sa v hojnom počte pridávali a s nami objavovali príchute.

  Toto testovanie prebehlo hladko, bez nejakých zlých komentárov (aspoň teda u mňa) a preto si myslím, že tieto dobrotky chutili v x rodinách. To hovorí samé za seba. 

  A poviem vám veľké tajomstvo, ak vám manžel povie, že nevie piecť, kúpte mu balíček COCCO, veľmi rýchlo sa to naučí. 🙊☺️

  Mia

  Chcela by som si vybrať mamičku, ktorej môžem pomôcť. Mám oblečenie, hračky, plysaky... Nemám v okoli nikoho, komu to môžem podarovat. Chcem to dať niekomu, kto to potrebuje skutočne. Je veľa ľudí, ktorý prichádzajú darovaním k veciam a pritom to vôbec nepotrebujú, preto je tu moja otázka. Existuje na MK nejaká skupina, kde sú overené mamičky pre pomoc? Ako si vy overite mamičku, ktorej chcete pomôcť? Dakujem 🙏😇