Aj ja si prpsim receptik
páči sa 🙂
6 vajec
štipka soli
200 pr.cukor
125ml mlieko
125ml olej
180g polohr. múka
220g mak
1 balenie prášok do pečiva
500ml mlieko
1 Zlatý Klas
vanilkový extrakt
700g tvaroh
2 vajcia
cukor/vanilkový cukor
2 PL Zlaty Klas
Mrvenička:
120g hrubá múka
60g maslo
60g kr. cukor
Najprv si uvaríme puding, pridáme cukor a necháme chladnúť. Nezabudnite miešať, aby sa vám nespravila koža. Prípadne zakryte puding potr. Fóliou.
Vajcia vymiešame s cukrom a štipkou soli do nadýchanej peny. Postupne prilievame mlieko a olej. V druhej miske zmiešame múku, mak a prášok do pečiva. Pridáme k cestu a premiešame. Vylejeme na plech s papierom na pečenie.
Tvarohy (ja som dala 450g jemný a 250g hrudkový) si premiešame s vanilkový cukrom, vanilkovým extraktom, lyžicami Zlatého Klasu a vajíčkami. Cukor som zabudla odsledovať, koľko som dala, takže oslaďte podľa vlastnej chuti 😉 Pridáme puding a dobre premiešame. Lyžicou kladieme plnku na makové cesto. Potom naukladáme vykôstkované višne. Nakoniec posypeme mrveničkou. Pečieme na 180st., ja som piekla cca 50min, ale záleží od rúry 🙂
Nechať vychladnúť a odstáť. najlepšie cez noc 🙂
dobry den,mak musi byt pomlety?dakujem🙂
@zuzinabila ja som davala pomlety 🙂
@dominika_c dakujem:}ano,urcite je to chutnejsie.skoda,ze sa mi pokazil mlyncek na mak,hned by som ho dnes piekla:}
uz mam aj novy mlyncek,aj kolacik som vyskusala.vynikajuci!:]
@zuzinabila to ma velmi tesi 😘

Môžem poprosiť recept ďakujem😉