Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
ejuska2586
10. apr 2017
58 

Ako sme testovali masodomov.sk

Dostala sa nám možnosť otestovať dovoz a kvalitu mäsa zo stránky masodomov.sk. Veľmi ma to potešilo, keďže sa snažíme dbať o kvalitu jedla, ktoré zjeme. Väčšinou používame domáce mäso, vajíčka, ovocie a zeleninu. Ale samozrejme, aj my musíme nakupovať, resp. dokupovať, čo nám doma chýba. A v takýchto prípadoch siahame po výrobkoch okolitých pestovateľov a drobnochovateľov. 

A presne pre tento dôvod som chcela vyskúšať stránku masodomov.sk. Mať drobnochovateľov v podstate na pár klikov na internete mi prišlo ako výrazné uľahčenie zháňania pekného a hlavne zdravého mäska.

Hneď, ako som objavila danú výzvu, neváhala som prebehnúť stránku a pozrieť, aké výrobky ponúkajú a či by som si tam vedela vybrať. Stránka je celkom prehľadná. 

Objednávanie mi prišlo veľmi jednoduché - mäsko je pekne rozdelené do kategórií na hovädzie, bravčové, jahňacie mäso, hydinu, mäsové výrobky a ostatné.

Keďže sa snažíme stravovať zdravšie, siahla som hneď po hydine. Tá je u nás najobľúbenejšia a aj najviac využívaná. Po výbere okresu mi krásne ukázalo, ktoré výrobky sú pre mňa dostupné aj s cenami za 1 kg.

Ako prvé ma zaujali kuracie prsia od spoločnosti TOP-FARM - spoločnosť deklaruje, že ich farmárske kurčatá sú chované bez antibiotík a hormónov rastu a majú vynikajúcu chuť. Tak som veľmi zvedavá... 

Druhým výrobkom, pre ktorý som sa rozhodla, sú morčacie prsia tiež od spoločnosti TOP-FARM. V oboch prípadoch som objednala po 2 kg, keďže iné mäso, ako hydinu a bravčové u nás veľmi nepoužívame. A bravčové mám domáce, z nášho chovu. Takže nakupujem vlastne len hydinu.

Pri objednávke ma trošku zarazilo, že je nutné sa pri objednávke registrovať - nie je možnosť nákupu bez registrácie. Čo pre mňa predstavovalo problém, lebo ja osobne uprednostňujem nákupy bez registrácie. V tomto prípade však registrácia opodstatnená, keďže pri ďalšej objednávke už nemusím zadávať adresu doručenia. Čiže som to prekusla a zaregistrovala som sa.

Pri objednávaní sa mi páči možnosť vybrať si dátum a čas doručenia medzi 8:00-16:30 hod. Je to ideálne, ak potrebujete mäso na určitý presný dátum a nechcete ho zbytočne zmrazovať a nanovo rozmrazovať. Ak túto možnosť nevyužijete, výrobky vám budú doručené s najbližším rozvozom. Tiež sa mi páčilo, že dovoz bol zadarmo ešte pred zadaním zľavového kódu - predpokladám že to závisí od hodnoty objednávaného tovaru. V každom prípade je to v dnešnom svete príjemným prekvapením.

Hneď po odoslaní objednávky mi prišiel potvrdzujúci e-mail so všetkými potrebnými informáciami. Cca 2 hodinky po odoslaní objednávky sa mi ozval už môj, lokálny dodávateľ. Oznámil mi, že najbližší plánovaný rozvoz má v piatok - keďže teraz fungujú na týždennom rozvoze. Nevýhoda bývania v menšom meste. Predpokladám, že vo väčších mestách je rozvoz častejší. Spýtal sa ma, či mi to vyhovuje, lebo ak nie, vie mi tovar doručiť aj skôr. Dokonca bol ústretový aj čo sa rozvozu týka - nemá problém doručiť aj vo večerných hodinách. Mala som síce v pláne navariť z mäska niečo už v stredu, ale samozrejme, že som súhlasila s piatkovým rozvozom. Streda bude bezmäsitá, aspoň si dáme “pauzičku” od mäsa.

Jedným malým nedostatkom tejto stránky je, že netvorí zoznam objednávok klienta. Čiže si na stránke neviete ani pozrieť stav svojej objednávky a ani sa k nej neviete vrátiť v prípade, že by ste si chceli objednať to isté mäsko od toho istého dodávateľa. Túto funkciu by mohli v budúcnosti dorobiť, myslím, že by to potešilo nejedného klienta.

Potešujúce bolo, že sa mi mäsiar ozval v stredu ráno, že mäso mu už doručili, takže mi ho vie doručiť aj hneď. Dohodli sme sa teda na stredu, večenú hodinu, keďže cez deň nebol nikto doma. Tovar doručil presne na čas, ako sme boli dohodutý. Bol pekne zabalený v igelitových sáčkoch a v igelitke. Čiže bolo vidieť, že je to čerstvo navážené a nabalené. Upozornil ma, že nedoniesol presne po 2 kg, nakoľko dával prsia v celku a tým pádom navážil čo najbližšie k mojim požiadavkám.

Kuracie prsia boli v množstve 4 kusy v celku - čiže 8 kuracích pŕs, morčacie 2 kusy v celku, čiže 4 kusy. Štruktúra mäska bola ukážková, žiaden zbytočný tuk ani šľachy, ktoré by navyšovali váhu. Práve naopak. Krásne ružové mäsko precízne a hlavne profesionálne narezané. A takmer žiadna zbytočná voda v nich ani v balení. Po ovoňaní som cítila len vôňu mäsa - žiaden zápach.

K vareniu z mäska som sa dostala až v nedeľu. S mäsom sa pracovalo výborne, nebol problém ho naporcovať. Rozhodla som sa vyskúšať rolky z kuracích pŕs, keďže počas ich prípravy sa mi mäsko bežne trhá a rozpadáva. V tomto prípade som s tým však problém nemala. Kuracinku som pekne naplnila, uložila do zapekacej misky a rolky krásne držali. Dorobila som k nim zemiačiky na pare dopečené v rúre a grilovanú zeleninu - cuketa, baklažán a paprika. Jedlo malo u rodinky obrovský úspech.

S dodávateľom zo stránky masodomov.sk sme veľmi spokojní a určite sa na túto stránku budem vracať stále. Mäso bolo porovnateľnej kvality ako keď kupujem u drobnochovateľov, bolo pekne označené odkiaľ pochádza. Takže za nás je táto stránka na 1.

Odporúčam každému, kto hľadá kvalitné a zdravé mäsko s možnosťou dovozu až domov.

#test_masodomov

    dobre vediet ;)

    10. apr 2017