Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
  Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.

  Zdravím z desaťmetrovej hĺbky pri ostrove Paros. Poznáte tento ostrov? Ja som úplne prekvapená ako tu je úžasne a ako málo turistické miesto. Ideálne pre rodiny s deťmi.
  https://www.instagram.com/reel/CQvUHeljSEM/?utm...

  Dnes hovorili u nás v Izraeli v správach😅

  hipsterka
  Správa bola zmenená    30. máj 2021    

  Túto akciu pre Českú školu v Izraeli sme zorganizovali za týždeň😅

  Video na: https://www.facebook.com/745022633/posts/101583...

  (3 fotky)

  Najhorúcejšie správy z Izraela pre mamičky, ktoré mi vysvetľovali, že v Izraeli sa porušujú ľudské práva, keď nedovolia sedieť nezaočkovaným vnútri v reštaurácií. Tak od prvého júna sa u nás vďaka zaočkovaným ruší Green pass, takže aj tí čo sa nezaočkovali môžu chodiť tam kam zaočkovaní doteraz. Všetko kiná, divadlá, posilky, do práce...

  Ups ďalšia konšpiračná teória nevyšla. Nákaza sa nešíri tak nie je treba momentálne očkovať ďalej. Takže nezaočkovanci môžu ďakovať v tomto prípade za návrat do normálneho života bez preplnených nemocníc a lockdownov tým 60tim percentám, ktore sa nechali zaočkovať. Čím skorej a viacej ľudí sa zaočkuje, tým skorej sa svet navráti úplne do normálu. My v tom normále sme už také dobre 4 mesiace. Dokonca v takom normále, že už riešime to čo pred pandémiou, rakety vojny a tak, čiže niet, čo závidieť.😅😅😅

  Dnes 14:13 na Radiu Slovensko rozpoviem viac🤓🤓🤓

  Natočila som niekoľko bunkrov v Izraeli zvnútra a spolu s ďalšími dvoma rodákmi sme ich zhodnotili.

  https://www.youtube.com/watch?v=8PfV3MeHRp0

  Veľká pocta pre mňa robiť rozhovor s týmto moderátorom. Ak by niekoho zaujímalo ako vyzerá momentálne život v Izraeli. Síce korona vďaka očkovaniu úplne zmizla, máme o “zábavu” aj tak postarané....

  https://www.startitup.sk/slovenka-z-izraelskeho...

  hipsterka
  Správa bola zmenená    17. máj 2021    

  Pod vodou nepočuť sirény a explózie.
  Nesťažujem sa, len konštatujem....a takisto konštatujem, že ma celkom nebaví žiť na svete kde dospelí ľudia zabíjajú deti. Jedno kde, jedno akého náboženstva, jedno akej farby pleti. Deti majú právo na šťastné detstvo....
  ...takže áno, priznávam, že mi je zle z tohto sveta, kde ešte aj v roku 2021 dopustíme aby sa dialo, to čo sa deje....aj keby som sedela na Slovensku, neznamenalo by to, že by deti vo svete netrpeli. Moje dieťa je úplne v poriadku a to čo sa deje, sa deje ďaleko od nás, ale stále sa to deje......
  https://www.instagram.com/reel/CO-H2vYDtM2/?igs...

  A ako trávite sobotu vy? 🥰

  (3 fotky)

  Tak idem vas zaspamovat fotkami z minuleho tyzdna z Eilatu, Izrael, kde som stravila cely tyzden so svojou rodinkou a mohla sa tak venovat svojmu hobby: FREEDIVINGU.

  (14 fotiek)

  Tohto-víkendové šnorchlovanie v prameňoch na Severe Izraela.

  (8 fotiek)

  Prosím Vás pekne, chodí mi strašne veľa správ na rôznych sociálnych sieťach, či je to pravda s tým piatym lockdownom v Izraeli a či naozaj umiera toľko ľudí. Ja naozaj už neviem čo odpovedať..... Práve sme skončili tretí lockdown a ani po bujarých oslavách Purimu spred pár týždňov, nám nestúpli čísla nakazených. Takže najprv by vôbec musel byť štvrtý lockdown aby bol ten piaty. Jednoduchá matika. Ľudia tu umierajú, nie sú nesmrteľní ale určite nie kvôli očkovaniu a na koronu iba tí, ktorí nie sú zaočkovaní. Ja už som po pravde v takom bežnom živote, školka, práca, úrady, plaváren, že počty nakazených a celkovo vývoj tu v Izraeli nestíham sledovať. Na tie bludy, čo sa šíria medzi ľuďmi, ktorí nežijú v Izraeli nemám čas a tie dve pometené ženské z Izraela, ktoré širia to že tu musíme mať elektronické náramky a nezaočkovaní nemôžu ísť ani do supermarketu alebo reštaurácie je absolutný nezmysel. V supermarketoch a ani v nakupnych centrách nekontrolujú očkovací preukaz. Aj v reštauráciach (je tu cca 20-25 stupňov) sa dá sedieť vonku bez očkovacieho preukazu. Takže ak sa ma ešteraz niekto spýta pošlem ho na tento status. Prípadne na moje story na IG, ktoré postujem priamo z Izraela. Aj keď už som počula, že som za to platená. (Och bodaj by🤣🤣🤣🤣) Chudák Söros a Gates skrachujú ak musia platiť všetkým IL užívateľom IG, FB, ktorý postujú svoje story zo svojho bežného života.
  Howk 🤣🤣🤣 Peknú nedeľu

  Z dnešného šnorchlovania a veľmi skromného potápania na severe Izraela v nádržiach vytvorených z prameňov. Ináč sumec je jedlá ryba?

  https://www.youtube.com/watch?v=QFVYU7daQ9A

  Dnes ráno sa opäť budeme rozprávať na Clubhouse o Izraeli. Ak niekoho niečo zaujíma a hanbí sa prísť na pódium, môže mi napísať otázku na môj IG🙂))

  Sa dnes môj hlások niesol slovenským rádiom🗣🗣🗣

  https://slovensko.rtvs.sk/clanky/spolocnost/248...

  Zdravím z Tel Avivu. Včera ráno sme mali viditeľnosť okolo 25 metrov. Na člne sme už skoro všetci zaočkovaní, tak si ako celý Izrael začíname užívať slobodu. Aj keď sa vraví, že skutočný freediver má slobodu vo svojej hlave a nikto mu ju nikdy vziať nemôže, hodnotím včerajšie ráno veľmi pozitívne.

  https://www.youtube.com/watch?v=j-b9EzdBTck
  hipsterka
  Správa bola zmenená    12. feb 2021    

  Mali nakresliť rodinu. Ta fialovlasá dominantná asi budem ja😅 #stastnamama #zivotvizraeli

  hipsterka
  Správa bola zmenená    10. feb 2021    

  Ďalší deň na slobode v Izraeli tak prečo sa neísť potápať aj dnes, že? Vstávanie o 4:30 a môj syn sa dnes teší z extrémne šťastnej vypotápanej mamy, ktorá sa vrátila domov ešte predtým ako vstal.

  Celé video z potápania tu:

  https://www.instagram.com/tv/CLHShP9jg_f/?igshi...

  (3 fotky)
  hipsterka
  Správa bola zmenená    9. feb 2021    

  Skončil u nás lockdown, hospitalizácie (mierne) klesajú vďaka očkovaniu (áno, za túto vetu ma platí Sörös s Billom Gatesom) a tak sme dnes vyšli na potápanie do mora.

  Boli sme na pláži Mikhmoret, čo je len kúsoček od elektrárne v Chadere. Prečo to píšem? Pretože morskí biológovia nevedia prečo, ale vždy v zime prichádzajú húfy žralokov k tej elektrárni. No a ja som s mojou úbohou izraelskou geografiou myslela, že ideme pláž, južne od Tel Avivu. No išli sme severne. Asi dva kilometre od tej elektrárne.

  Takže keď som to zbadala a zistila, stiahlo mi všetky telesné zvierače. Miestni skúsení freediveri ma ale ubezpečili, že žraloci sú v zime iba pri tej elektrárni a že aj keby sme nejakého stretli, že su neškodné.

  Ináč títo skúsení freediveri ma volali, či sa nechcem k nim pridať v piatok na potápanie so žralokmi. Asi oželiem. Nejako si príliš vážim údy svojho tela a nechcem o ne prísť. Šanca, že by ma napadol žralok je síce nízka, no nechcem byť v tej štatistike, ktorú napadne. A hlavne, čo je pre žraloka zima, keď sme dnes mali už 23 stupňov?

  (5 fotiek)
  hipsterka
  Správa bola zmenená    6. feb 2021    

  Trénovala som zadržiavanie dychu pod vodou s majstrom Slovenska, ktorý dokáže zdržať dych až na ..... teraz sa podržte.... 9 minút 42 sekúnd. Môžete ho vidieť v zábere 1:06, na pravo, taký vysmiaty. Peter Durdík.

  Ešte pred tretím lockdownom som mala možnosť byť súčasťou skupinky v Bratislave, ktorá si chodila upratať hlavu pod hladinu vody. Vtedy vzniklo aj toto video. Čo pomáha Vám na upratanie hlavy a myšlienok?

  https://www.youtube.com/watch?v=mfl0gC3adXk

  Video môjho syna, ktorým rozplakal celú rodinu.

  Vo svojej izraelskej škôlke dostal za úlohu porozprávať o svojej obľúbenej krajine. Keďže sú škôlky teraz zatvorené, maminka (ja) podala pomocnú ruku a spolu sme nahrali a zostrihali toto krásne video o Slovensku. Poviem Vám mala som, čo robiť, keď som to strihala. Som tak neuveriteľné šťastná, že som dokázala lásku k Slovensku preniesť aj na svojho syna.

  Celé video tu:
  https://www.facebook.com/745022633/posts/101580...

  Veľa ľudí z môjho okolia zaujímalo ako sa Izrael dokázal dostať tak rýchlo k vakcínam a ako ich ešte rýchlejšie dokázal distribuovať svojmu obyvateľstvu. Napísala som o tom článok, ak by niekoho ešte niečo zaujímalo, pokojne sa ma môže bez hanby opýtať. Myslím si, že Slovensko má tiež veľký potenciál uspieť, ak sa k vakcínam dostane.

  https://dennikn.sk/blog/2248471/izrael-vedie-v-...

  hipsterka
  Správa bola zmenená    28. jan 2021    

  To mi tam zviera sval, ja tam fakt také sadlo nemám🤣🤣🤣

  Celé video tu:
  https://www.facebook.com/745022633/posts/101580...

  hipsterka
  Správa bola zmenená    10. jan 2021    

  Tak ja poslušne balím celú rodinu do Izraela, lebo vidím, že je tu tych vakcin naozaj malo, ani by ma vo sne nenapadlo sa spytat, či ma zaočkujú na Slovensku aj keď trvalý pobyt tu mám, ale celebrita, ktorá nemá ani ten trvalý pobyt na SR a tá čo sa zúčastňovala koronaparty, sa dnes nechá zaočkovať potom ako robila osvetu za homeopatiu. Toto je snáď zlý sen. Moja mamina zdravotná sestra, má kolegyne, ktoré ešte nedostali ani prvú dávku. Hanba by ma fackovala... neuveriteľné....

  hipsterka
  Správa bola zmenená    2. jan 2021    

  HĽADÁM POSTREHY Z RUŽINOVSKEJ NEMOCNICE PRE KNIHU

  Píšem knihu. Už dva mesiace (17tisíc slov). Veľmi mi s ňou pomáha veliteľ potápačov (od hasičov) a taktiež jeden veľmi milý policajt z poriečneho oddelenia. Potrebovala by som ale aj nejaké info aj od ľudí z druhej strany barikády.

  Uvedomujem si, že ide o veľmi osobné informácie z neľahkých chvíľ, ktoré ste možno niektorá prežili v traumatizujúcom prostredí, ktoré ma zaujíma. Ale ak by tu bola niektorá z vás ochotná napísať, samozrejme súkromne do správy, veľmi by mi to pomohlo spraviť si podrobnejší a reálnejší obraz o tom, ako to funguje v skutočnosti v nemocnici.

  Hľadám niekoho, kto pozná oddelenie JISky v ružinovskej nemocnici v Bratislave spred korony. Nie je treba do posledných detailov, ale skôr opísať taký dojem z prostredia. Rovnako nepotrebujem opis personálu. Zaujíma ma, na ktorom poschodí bola Jednotka Intenzívnej starostlivosti? Kedy a či Vás za hospitalizovaným človekom pustili (OPAKUJEM ZAUJÍMA MA INFO SPRED KORONY) Ak Vás pustili, ako to prebiehalo? Mohli ste ho vidieť iba za sklom? Aké boli návštevné hodiny?

  Ak je tu nejaká mamička, ktorá pracuje na oddelení JISke tiež by som vám bola veľmi veľmi vďačná, ak by ste podali zopár svojích dojmov, konkrétne z pacientov a ich rodín. Aj keď teraz ste asi zahltené prácou a posledné, čo chcete robiť vo svojom voľnom čase, je rozprávať o svojej práci.

  Ďakujem krásne všetkým, ktoré mi napíšete súkromnú správu s akýmkoľvek postrehom k ružinovskej nemocnici.

  Slovenčinu nemám stopercentnú ale tú už vyšperkuje jazykový korektor. :D:D:D

  Baby, máte nejaké skúsenosti s Cythopathos PCR testovaním? Hľadám kde by nás otestovali pred naším odletom 15/01. Medirex ešte nemá termíny a moja mamina zdravotná sestra o nich nikdy nepočula. (Pre rýpalky na vysvetlenie situácie, vraciame sa spať do Izraela po troch mesiacoch tu, kde bývame už cca 9-10 rokov a ideme teraz zo Slovenska lebo nás tam zaočkujú skorej a aj chudák pes je tam u svokry. Nie je to nejaké lážo-plážo cestovanie, počas svojho pobytu som nečerpala žiadne príspevky ale veselo utrácala svoje izraelské výplaty a podporovala slovenskú ekonomiku)

  Mám dve strašne prízemné otázky ale nechce sa mi googliť, určite mi budete niektorá vedieť odpovedať a ukojiť môjho zvedavého ducha. Potom príspevok zmažem aby sa tu nerozbehli nejaké ešte prízemnejšie diskusie ako sú tie moje otázky😅😅😅

  Tákže ideme na to:
  1. Monika Beňová sa stala mamičkou alebo babičkou?

  2. Lívia tá 19-ročná z Kulturblogu je naozaj tehotná alebo ide o nejakú prvoplánovú šokantnú kampaň proti potratom?

  Vopred sa ospravedlňujem za svoj suterenný hlad po informáciach z bulváru.

  Nechcem pôsobiť ako nejaká prehnane sladká roztúžená klišé továrňa na sviatočné idylické frázy, ale tá radosť v tých očiach detí je neuveriteľné elektrizujúca. Akoby prechádzala vzduchom a hriala všetkých v jej blízkosti.

  Šťastné a veselé a hlavne v zdraví

  Koniec sveta začal. Nejde gmail a všetko čo súvisi s googlom. Čiže nič nefunguje. Je to kvôli tym mikročipom, či 5G, čo myslíte? 🤣🤣🤣🤣🤣

  Ja, po troch hodinách vianočných nákupov😅 #stastneavesele #medirexnemadarcekovepoukazky?

  “Lockdown by mal pripomínať lockdown v Izraeli” 🤣🤣🤣🤣🤣

  Takže si odsledujeme kedy a kde sú policajné hliadky a budeme sa plížiť do prírody s rúškami na bradách, necháme otvorené sakrálne stavby počas bohoslužieb a budeme mať povolený šport do ľubovoľnej vzdialenosti, takže budeme všetci húfne športovať.

  Taktiež zatvoríme všetky okresy rovnako aby sa ľudia v zamorených okresoch necítili blbo, že máme moc slobody za naše zodpovedné správanie.

  Tak človek ujde z Izraela na Slovensko a ono Vás to aj tak doženie v reinkarnovanej podobe vo forme elektrických impulzov v mozgovej hmote nášho premiéra, ktorý Vám následne chce nainštalovať do vašej reality niečo, čo už očividne zlynčovalo jednu blízkovýchodnú ekonomiku. Z blata do kaluže toto.

  Google: cheap flights to Dubai / Seyshells / Svalbard / Mars / Keppler 22b 🤣🤣🤣

  Toto ma fakt pobavilo....taký smiech cez slzy, že sa ideme inšpirovať niečím kde to totálne zlyhalo.

  Koniec večerného výlevu.