Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
hravosdrevom
20. mar 2017
45 

Jarná rovnodennosť a iné zaujímavosti ;-)

Drahé slečny, dámy, maminy!

Dnes máme 20. marca! Zemská os mení svoj uhol a intenzita dopadajúcich slnečných lúčov sa postupne zvyšuje 🙂. S aktuálnym globálnym oteplovaním je ťažko predvídať priebeh vývoja počasia, ale aj tak mi tento deň symbolizuje koniec zimy a prichádzajúcu sviežu jar. JUCH! 😀

Keďže všetci vieme, čo tento deň v astronómii znamená, kukla som aj iné zaujímavosti a našla som takéto perličky:

  • Zanietené fyzičky 🙂! Je to presne 102 rokov, čo génius menom Albert Einstein oficiálne publikoval svoju kontroverznú Teóriu relativity. 
  • Pre futbalové nadšenkyne: Fernando Torres slávi dnes narodeniny! 84.-tý ročník, dámy, počítajme! 32 rokov slávi! Nech aspoň toľko gólov strelí do bránky túto sezónu 😉. 
  • Máme tu nemálo brutálnych činov v histórii nášho spanilého ľudstva. Je to realita, ale nechcem to tu rozpisovať. Ak vás to zaujíma, pozrite rok 1933 a rok 2003. History repeats itself... unfortunatelly!
  • V dnešný deň, takých 291 rokov spiatky do našej histórie, zomrel anglický fyzik, matematik, astronóm a filozof, Sir Isaac Newton.

Čo týmto stručným výpisom udalostí chcem povedať? Nechajme našim deťom priestor na rozvoj ich talentov! 🙂 Či Einstein, Torres alebo Newton. V každom dieťatku je skrytý neskutočne veľký potenciál! 

Aha ho, budúci Ringo Starr! 😉

    Odporúčame