Keď už dochádzali peniaze, tak som bola "nútená" vyrábať si pomôcky sama.

Inšpirácu mi vnukli pracovníčky z CVI, ktoré vždy prišli s nejakou hračkou či už kúpenou alebo vlastnoručne vyrobenou. Jednou z nich bola aj táto konzerva s dvomi otvormi na väčšie a menšie gombíky. 

Poviem Vám, to Vám je hračka. Prvé dni išla stále dokola. Kde nič tu nič a ju to zabavilo na dobrú pol hodinu. Aj môj malý štvoročný "cap" sa s ňou pekne vyhral. Veľmi pekne sme sa natom učili aj interakciu: raz ty-raz ja, ale aj komentovanie. Popisovala som farby gombíkov, ktoré práve vkladala. Celková investícia: 25 gombíkov + 1 dóza, čas hrania 20 min a vyššie...:slight_smile: Takže za mňa the best play:slight_smile: Teraz si navyše natom cibrí aj "pinzetový" uchyt, lebo najradšej vklada iba najmenšie gombíky... Syn, mamonár, zase tie najväčšie... 


Druhou ručne vyrobenu vkladačkou bola vkladačka na zajacov a motýlikov. Tých som ju učila triediť ako prvých najskôr do dvoch misiek, ale to nám akosi stále nešlo. Veľmi jej boli nesympatickí, posledné razy ich už iba trieskala, keď ich videla. Tak som to vyskúšala v podobnom duchu ako s tými gombíkmi. To sa jej viacej páčilo a mne tiež, lebo som nemusela pobehovať s dvomi miskami a stačilo "vytiahnuť" krabičku. 

Myslím si, že keď som jej "prerobila" toto zadanie na vkladačku, pochopila princíp triedenia.... Odvtedy triedi všetko správne.


Tak ako som sa včera do svojej rakety znovu zamilovala, dnes som bola zase späť nohami na zem. Urobila mi takú scénu, že som prvýkrát za ňu dostala "vynadané". Mne to bolo prakticky už jedno, už som prešla pri nej asi všetkymi štádiami hanby na verejnosti, čakala som, že to niekto začne riešiť v blízkej budúcnosti a "zvozí" ma za výchovu. Ja som pri jej scénach už pomerne dobre obrnená, ticho čakám, pokojná som ako miestnych polopotok, ale už som trošku dúfala, že sa tie jedy zlepšujú, ignorujem ich ako sa dá, pri stole nedovolím robiť cirkus, odvediem do izby, poviem nech sa tu pohnevá a potom príde. Ja už som jak mohamed ali, kludná, fakt ma nič už narozhodí, nekomentujem, ticho som, čakám ako čakanka, lebo vidím, že sa tak rýchlejšie aj ona ukludní. Ale ono sa to doma ozaj všetko zdá "už" perfektné, ale asi to treba "doladiť" aj na verejnosti... Tak pome nato, ďalšia úloha do zoznamu...