icon
23 / 34
kysnutý koláč - kakaový
avatar

Krásne sa podarili, mne väčšinou prasknú, ako ste ich robili?

10. sep 2014
avatar
jersay
autor

mám na to recept od svokry je to super cestičko, robím z neho aj buchtičky plnené šunkou , syrom a kukuricou, a z toho istého cesta aj pizzu

10. sep 2014
avatar

A aký je ten Receptik prosím? 🙂 aj mne väčšinou prasknú ďakujem 🙂

10. sep 2014
avatar
jersay
autor

500 gramov polohrubej múky, štipku soli, trošku cukru, kvások, približne 1 dcl oleja, urobíme kvások z drožia,mlieka a cukru, necháme vykysnúť potom pridáme múku, soľ, olej necháme zas vykysnúť, rozvaľkáme potrieme olejom na to posypeme kakao, zrolujeme dáme na plech potrieme vajíčkom a pečiem teplovzdušne na 180°C asi 8-10 minúť kým nezhnedne, po vybratí z rúry potriem hneď olejom.

10. sep 2014
avatar

@jersay ďakujem krásne 🙂

10. sep 2014
avatar

@jersay Na prípravu kvásku dávate koľko mlieka? Do kvásku ide celé droždie? Do samotného cesta sa už nepridáva mlieko ani voda?

10. sep 2014
avatar
jersay
autor

mlieka asi tak 2 dcl droždie jedna celá kocka, a do cesta ak to potrebuje tak pridávam ešte mlieko

10. sep 2014