Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
kathrinshop
14. feb 2018
131 

BIODERMA ATODERM A TÝŽDENNÉ TESTOVANIE

Ahojte.

V spolupráci s Modrým koníkom a Biodermou sme mali tú česť vyskúšať produkty Bioderma Atoderm Intensive Baume balzam 500ml. Výživný hydratačný balzam na veľmi suchú pokožku s protisvrbivým účinkom a Bioderma Atoderm Sprchový olej 200ml. Krémový a nemastný olej bez parabénov, farbív a mydla.

Takže po týždni používania obidvoch produktov sa púšťame do recenzie. Ešte predtým ako sme obdržali balíček s produktmi sme sa rozhodli, že to odskúšame na našej Isabelke (23m), ktorá od svojich 6 mesiacov trpí atopickým ekzémom. Príčína vziku, čo to u nej vlastne vyvolalo sa veľmi ťažko odhaduje. Mohla to byť aj reakcia na niektorú potravinovú zložku, ale viac pravdepodobne to bude geneticky podmienené. Touto chorobou trpí aj moja sestra (35r) aj jej dcérka (15r). Zatiaľ sme sa ani za pomoci odborníkov nevedli dopátrať, čo to u nej vyvoláva, takže nič iné nám neostalo len utlmovať jej príznaky.

Obdobia zlepšenia sa striedajú so vzplanutiami. A práve takto to bolo aj u nás, akoby nie náhodou načasované. Obdobie chrípky, nádha, kašeľ... A ekzém sa viditeľne zhoršil. Veľmi suchá napnutá pokožka, s mapovitými červenými ložiskami po celom tele, úporné svrbenie, predovšetkým v noci. Dieťa bolo nepokojné, plačlivé, my - rodičia frustrovaní.
Takže bol najvyšší čas na skúšku s Biodermou. Každý večer sme ju sprchovali Sprchovým olejom. Má nemastnú textúru, jemne penivú konzistenciu s príjemnou nevtieravou vôňou. Aplikuje sa veľmi jednoducho na vlhkú pokožku a potom sa spláchne. Bez problémov to zvládlo aj 23 mesačné dieťa. Neskôr sme ho vyskúšali aj vo vani pri kúpaní s veľkým bratom. Pokožka bola po umytí hydratovaná na pocit jemná. Nasledoval 2. krok – telový balzam. Naniesli sme ho na celé telo. Pomáhala samozrejme aj Isabelka. Mala jemnú, nemastnú konzistenciu, ktorá sa veľmi ľahko rozotiera. Rýchlo sa vtrebala a zanechala na pokožke ochranný film až do rána. Pokožka ostala viditeľne hydratovaná, jemná a príjemná na dotyk. Aj svrbenie sa snížilo na minimum. Bolo to ďalšie plus čo sme zaznamenali, lebo pri ostatných krémoch a mastičkách sa procedúra premasťovania pokožky musela hneď zrána zopakovať. Pri tomto produkte sme tento náš ranný rituál mohli kľudne vynechať. Premasťovali sme len lokálne, na veľmi suchých miestach. Síce to bola len týždňová výzva, produkty sme neprestali používať.
Takže sme došli k záveru, že obidva produkty sú veľmi dobre znášané aj najmenšími deťmi. Síce to ekzém nevylieči, ale výrazne zníži jeho príznaky akým sú suchá, napnutá pokožka a hlavne svrbenie. U nás sa osvedčil najmä Bioderma telový balzam, ktorý budeme určite používať. Budeme Vás aj naďalej sledovať na Facebookovej aj na Instagramovej stránke, aby sme nezmeškali žiadne novinky.
S pozdravom,
Katka a jej rodinka

#test_bioderma

Začni písať komentár...

Odošli

Odporúčame

Mladým maminkám
9.9.2021 • 1156 
„Nie, ja to chcem … !“
16.9.2021 • 612