Pred troma rokmi, keď sme ešte žili v Londýne, ma NutriBullet zaujal u môjho dobrého kamaráta. Am je dodnes môj "gadget guru" a práve na jeho odporúčanie som si zadovážila iPod, iPhone, Fitbit či JamBox v čase, kedy na Slovensku ešte neboli také rozšírené. Nikdy cez teleshopping nenakupujem, ale tentokrát som spravila výnimku a pred dvoma rokmi som si zakúpila tzv. Super mixér Pro Family, o sile 900 W. Nebol lacný, stál ma bezmála 150 eur.

Prvé mesiace sme ho používali denne a vymýšľali sme si všelijaké smoothies. Neskôr som zistila, že perfektne rozmixuje aj čerstvý špenát s cesnakom, smotanou a múkou a odvtedy ho uprednostňujem pred mrazeným špenátovým pretlakom. Má oveľa výraznejšiu chuť a o farbe ani nehovorím. Oproti mrazenému tmavozelenému je ten čerstvý až krikľavo zelený! A tak sa u nás Nutribullet udomácnil aj pri príprave jedál.

Po polroku používania sme okrem benefitov postrehli aj nejaké nedostatky. Spôsob, akým sa pohár upevňuje do mixéra nie je najšťastnejší. Na pohár sa totiž našrubuje viečko s nožmi, pohár sa prevráti a vďaka trom malým plastovým výčnelkom, ktoré sa pri pootočení dostanú do tých správnych dierok, sa mixér aktivuje. Teda žiadne gombíky, stačí pootočiť pohár. Na čo však príde používateľ až po istej dobe je, že malé plastové výčnelky nemajú dlhú životnosť a postupne začínajú odpadávať. Najprv jeden, potom druhý a keď sa odlomí aj tretí, mixér sa vám už ani nerozkrúti. Chvíľu sme uvažovali, či mixér reklamovať, ale nevedela som nájsť faktúru, tak sme sa vynašli inak. Rovnaký pohár sa dal za pár eur kúpiť cez AliExpress a tak fungujeme ďalej. Za 10 eur sa inak dá kúpiť aj na delimano.sk.

Druhou nevýhodou je práve to nešťastné viečko. Musíte ho zatočiť dosť silno na to, aby vám tekutina z pohára nevytekala, keďže pohár je v mixéri dolu hlavou, ale zároveň nie tak silno, pretože sa často stáva, že potom nejde otvoriť. Možno to chce cvik, ale nám už párkrát džúsik vytiekol tam, kde nemá a čistiť zákutia samotného mixéra nie je jednoduché. Dva-tri krát sa mi stalo, že som uzáver utiahla tak silno, že som po 20-tich neúspečných pokusoch pohár otvoriť nakoniec počkala na manžela, ktorý sa tiež natrápil, kým to povolilo.

Keď sa nám narodila pred rokom dcérka, tešila som sa, ako Nutribullet využijem na prípravu prvých príkrmov. Až kým som to nevyskúšala a Amálka dostala záchvat plaču. Na zvuk ručného mixéra aj vysávača bola zvyknutá, ale tento smoothiemaker je akoby až dvakrát hlučnejší. Ani dospelému nie je jeho zvuk príjemný. Preto, keď si pripravujeme smoothie teraz, držíme Amálku v inej miestnosti.

Napriek  týmto trom nedostatkom, ktoré sme používaním objavili, musím uznať, že momentálne je to určite jeden z najsilnejších a najefektívnejší smoothiemakerov na trhu. Má pekný dizajn a hodí sa takmer do každej kuchyne. Nože sú aj po dvoch rokoch stále ostré a posekajú nadrobno ešte aj semienka, ktoré si do nápojov pridávame. Aj vďaka smoothičkam sa mi po pôrode podarilo schudnúť viac než 10 kíl pod pôvodnú váhu, takže ho určite môžem odporúčať. Len ho nezapínajte keď dieťa spí. Prebudenie je totiž zaručené :slight_smile:

P.S.: ihneď po smoothie si zuby neumývajte, lebo sklovina je citlivá a zbytočne si ju šúchaním môžete narušiť. Stačí vypláchnuť ústa čistou vodou, aby kyseliny v ústach neboli také koncentrované. Viac dobrých rád ako sa starať o chrup nájdete v našej novej skupine Čisté zuby sa nekazia