Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
liga_proti_rakovine
31. máj 2017
22 

Ako sme darovali nezabudnuteľné chvíle

Práve vďaka tohtoročnému výnosu zo Dňa narcisov a vašej podpore môžeme opäť realizovať relaxačné pobyty pre onkologických pacientov. Každý rok pacientom dávame šancu zrelaxovať, oddýchnuť si po náročnej liečbe, dobiť si baterky v krásnej prírode, načerpať nové sily a stráviť spoločný čas s ľuďmi, ktorí sa ocitli v podobnej situácii. A to všetko len vďaka vašej pomoci. 🙂

Relaxačné pobyty pre onkologických pacientov sa už tradične konajú v štyroch turnusoch v priebehu mesiacov máj a jún. Momentálne máme za sebou dva pobyty v Trenčianskych Tepliciach a ďalšie dva v Dudinciach nás o chvíľu čakajú. Celkovo sa počas jedného roka pobytov zúčastní  približne 400 pacientov.

Veľmi sa tešíme, že pacienti z každej týždňovky odchádzajú šťastní a spokojní. Potom sme šťastní aj my, že sme im mohli pripraviť týždeň plný zaujímavých aktivít a krásnych zážitkov, ktoré im budú ešte dlho rezonovať v spomienkach. Následné slová vďaky nás vždy motivujú pokračovať v našej práci a realizovať nielen ďalšie pobyty, ale aj iné projekty, prostredníctvom ktorých môžeme pomáhať iným. 

Pre pacientov bolo počas pobytu pripravených množstvo aktivít - športové hry, kreatívne kurzy, vzdelávacie prednášky, výlety do okolitej prírody a za kultúrnymi pamiatkami. Takéto aktivity zamestnajú myseľ a telo a týždeň plný radostných zážitkov pomôže pacientovi oddýchnuť si a nemyslieť na chorobu.

A čo na relaxačné pobyty hovoria samotní pacienti? Prečítajte si. 🙂 

"Úprimne a z celého srdca ďakujem všetkým, ktorí organizujú relaxačné týždňové pobyty pre onkopacientov, aby v krásnom prostredí načerpali silu a energiu do ďalších dní a aspoň na chvíľu zabudli na útrapy spojené s chorobou. ĎAKUJEM prináleží aj našim trom kočkám – Janke, Lucke a Macke, ktoré svojou fantáziou a kreativitou pripravili bohatý a pestrý program na celý týždeň. Rána sme začínali rezkou rozcvičkou, po raňajkách sme sa vydali na túru do okolitej prírody, poobede bola pripravená prednáška so psychologičkou a onkologičkou, turnaj v minigolfe a po večeri nás prekvapili hrami, kvízmi aj krúžkom šikovných rúk, pričom mnohí z nás v sebe objavili dosiaľ nepoznané..... Naše milé spomienky na pobyt umocnia aj dva celodenné výlety do Bojníc a na hrad Strečno, či splavovanie Váhu na pltiach. Počasie bolo celý týždeň nádherné, nové priateľstvá nám budú neustále pripomínať krásne prežité chvíle a vlastnoručne vyrobené stromčeky šťastia, náramky, či milé obrázky všetkých, s ktorými sme ten nádherný týždeň prežili."

"Rada by som sa ešte raz poďakovala za príjemný týždeň plný zážitkov a dojmov, za to ako ste sa nám všetky tri pekne venovali až obetovali. Bol to nezabudnuteľný  pekný čas. Posilnil telo aj dušu. A určite to nehovorím len za seba. Vďaka ,,Lige proti rakovine" vidím perspektívu do ďaľších dní v dobrom svetle hlavne vašou zásluhou, pretože vy ste dokázali vyplniť každú voľnú chvíľku tak vhodným a zaujímavým programom, že ako sa u nás hovorí ,,klobúk dolu"."

"Bola som jednou z tých, ktorí mohli prežiť úžasný a neopakovateľný relaxačný týždeň v Trenčianskych Tepliciach s Jankou, Luckou a Mackou. Spokojné, usmiate tváre, pokoj v duši u všetkých vo Flóre boli toho dôkazom, že to čo pre nás dievčatá robili splnilo, dovolím si povedať prekonalo naše očakávania, čo budeme celý týždeň na pobyte robiť. Ani sme netušili, akí sme mnohí „šikovní“ na tvorivých dielňach, či tiež pri súťažiach a kvízoch. Myslieť na chorobu, či iné naše zdravotné problémy nebol ani čas. Len za jedným nám bolo veľmi ľúto, že ten týždeň ubehol tak rýchlo. Ale za to vznikli nové priateľstvá naprieč celým Slovenskom od Kráľovského Chlmca až po Bratislavu."

V mene Ligy proti rakovine ďakujeme aj my - za to, že sme mohli pomôcť a za slová vďaky, ktoré sú pre nás tou najkrašou odmenou. 

Viac informácií o relaxačných pobytoch, ďalších našich projektoch a výnose zo Dňa narcisov 2017 nájdete na https://www.lpr.sk/. 🙂