Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
liga_proti_rakovine
24. okt 2017
31 

Bojuje váš blízky s rakovinou? Buďte preňho oporou

Choroba si nevyberá. Zasiahne nám do života vtedy, keď to najmenej čakáme. Možno sa stalo aj vám, že váš partner, deti, rodičia či priatelia bojujú s rakovinou. Avšak, práve rodina a najbližšie okolie môžu byť pre pacienta najväčšou oporou.

Keď sa dozvieme, že náš blízky má rakovinu, je to pre nás veľký šok a niekedy možno ani nevieme ako zareagovať , ako ho podporiť a pomôcť mu prekonať náročné obdobie v jeho živote, aj keď by sme veľmi chceli. Možno aj vy denne prežívate spolu s vašim blízkym, ktorý bojuje s rakovinou, všetky starosti a problémy, ktoré ochorenie prináša. Možno niekedy neviete ako ďalej a potrebovali by ste poradiť.

Práve na tému komunikácie s onkologickým pacientom sa Liga proti rakovine zamerala vo svojej tohtoročnej kampani „Rozprávajme sa...“, ktorú organizuje v rámci tradičného jesenného projektu s názvom Týždeň Ligy proti rakovine, ktorý aktuálne prebieha. 

Ak potrebujete rady, informácie, pomoc a podporu, počas Týždňa Ligy proti rakovine, v termíne od 23. do 27. októbra 2017, sa môžete obrátiť priamo na psychológov na novej bezplatnej linke Ligy proti rakovine 0800 11 88 11. Tá je pre verejnosť k dispozícii 12 hodín denne - v čase od 8:00 do 20:00 hodiny.V prípade, ak nezastihnete psychológa na linke, otázku mu môžete poslať aj mailom na rozpravajmesa@lpr.sk.

Po skončení Týždňa Ligy proti rakovine bude nové bezplatné telefónne číslo 0800 11 88 11 dostupné pre pacientov, ich blízkych a verejnosť celoročne. V čase hodín Onkoporadne, ktorá nahradí doterajšiu Linku pomoci, sa môžete obrátiť na skúsených lekárov, psychológov, výživových asistentov a sociálno-právne poradkyne, ktorí vám ochotne pomôžu a zodpovedajú vaše otázky. Onkoporadňa sa bude riadiť rozpisom služieb odborníkov na aktuálny týždeň, ktorý bude dostupný na stránke www.lpr.sk.

Niekoľko rád a odporúčaní, ako komunikovať s onkologickým pacientom nájdete aj v informačnom letáčiku Ligy proti rakovine, ktorý si môžete stiahnuť TU. 🙂