Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
liga_proti_rakovine
20. nov 2017
23 

Oslávte spolu s nami sviatok štedrosti a dobrovoľníctva

Milí priatelia, 

zapíšte si do kalendára dátum 28. november 2017. Práve vtedy bude totiž prebiehať celosvetová iniciatíva s názvom Giving Tuesday, do ktorej opäť sa zapoja milióny ľudí po celom svete. Buďte aj vy spoločne s nami súčasťou Giving Tuesday 2017. 🙂 

Čo je to Giving Tuesday?

Giving Tuesday je svetový sviatok štedrosti, dávania a dobrovoľníctva, ktorý sa koná 28. novembra 2017. Je to deň, kedy sa na celom svete oslavujú dobrí skutky a šírenie dobra. Nezáleží na tom, čo alebo komu darujete. Dôležité je, že sa aj vy stanete súčasťou tejto iniciatívy. Len spolu totiž môžeme dosiahnuť skutočné zmeny.

Ako vznikla myšlienka Giving Tuesday? 

Myšlienka Giving Tuesday vznikla v roku 2012 v USA. Za 5 rokov sa rozšírila do 98 krajín, spojila viac ako 50 000 organizácií a viac ako 2 miliardy ľudí na celom svete. Spolu sa doteraz počas Giving Tuesday podarilo vyzbierať 177 miliárd amerických dolárov a 1,64 miliónov materiálnych darov, a to v rámci celého sveta.

Prečo sme sa aj my rozhodli stať súčasťou Giving Tuesday?

V Lige proti rakovine už 27 rokov pomáhame onkologickým pacientom a ich rodinám, ktorí si prechádzajú ťažkým životným obdobím, spojeným so samotnou diagnózou a náročnou liečbou ochorenia, ako aj následným zaradením sa do bežného života.

Pacienti denne využívajú naše služby, a to prostredníctvom psychosociálnych programov a projektov, ktoré pre nich dlhodobo realizujeme. Okrem toho vzdelávame aj zdravú populáciu, a to najmä v oblasti prevencie a zdravého životného štýlu.

V Lige proti rakovine nepotrebujeme len pravidelnú finančnú pomoc, ktorú získavame prostredníctvom Dňa narcisov a 2%, ale aj váš čas pri dobrovoľníckych prácach, vašu odbornú pomoc a mentoring, know-how, ako aj mediálny priestor, aby sa o našej činnosti dozvedelo čo najviac ľudí, a aby sme naše aktivity mohli robiť čo najlepšie.

Staňte sa aj Vy súčasťou Giving Tuesday a podoporte Ligu proti rakovine.

Ako nám môžete pomôcť počas  Giving Tuesday?

  • Darujte nám vaše odborné znalosti a know-how - hľadáme dobrovoľníkov, ktorí by nám pomohli s grafickými prácami počas celého roka, ako aj s realizáciou našich projektov. Zároveň hľadáme šikovného fotografaalebo fotografku, ktorí by nám pomohli s fotením našich podujatí či aktivít v Centrách pomoci (BA, KE, MT).
  • Darujte nám váš čas - hľadáme dobrovoľníkov, ktorí by nám pomáhali počas Dňa narcisov, relaxačných týždňoviek pre pacientov ako animátori, ako aj počas podujatí, na ktorých sa zúčastňujeme, či ako dobrovoľnáci v Centrách pomoci v Bratislave, Košiciach a Martine. Hľadáme tiež šikovných lektorov, ktorí by viedli pohybové a kreatívne kurzy pre pacientov, ako aj prednášky či besedy pre pacientov a širokú verejnosť v našich Centrách pomoci.
  • Darujte nám mediálny priestor - naším cieľom je osloviť čo najviac ľudí, ktorí by sa dozvedeli o našej činnosti, aktivitách a službách. Preto hľadáme médiá a firmy, ktoré nám poskytnú priestor na propagáciu, oslovia či zmobilzujú svojich zamestnancov, zákazníkov a spoločne s nami budú šíriť myšlienky našich projektov.

Ak máte záujem pomôcť, napíšte nám ešte dnes na pr@lpr.sk alebo zavolajte na 02/5720 2904. Každý z nás má totiž čo darovať. Pomôcť nám môžete už len minimálne tým, že tieto informácie budete zdieľať medzi svojimi priateľmi. 🙂

Viac informácií o našej činnosti a projektoch nájdete na stránke www.lpr.sk alebo na našom FB

 Giving Tuesday je oslavou štedrosti. Je to o nás - obyčajných ľuďoch, ktorí spoločne dokážu neobyčajné veci. Je úplne jednoduché stať sa súčasťou  Giving Tuesday - zapojte sa a pomôžte nám ešte dnes. ĎAKUJEME! 🙂