Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.

  Silvester 2022/2023 hotel Kaskady sliac

  (2 fotky)
  loginexistuje
  Správa bola zmenená    19. dec 2022    

  Zaciname

  Elektrina +380%

  Pravdepodobnost rozpoctoveho provizoria v januari 2023 je 90%

  Zvysovanie cien tepla +200%
  https://hnonline.sk/finweb/ekonomika/96057005-c...

  Do školy
  (Teta Ľudmila Podjavorinská)
  Zhora a či oddola
  prišiel rozkaz do dvora,
  či sa páči, či sa nie,
  že sa začne učenie.
  Zavčas rána, za zory,
  všetky deti do školy!

  #kazdaznas sa mala pravo narodit miliony inych nie

  od splynutia pohlavnych buniek je jasne ze ide o cloveka to nie je nabozenstvo ale biologia

  Obdobie orgovanu

  Pokojne a pozehnane 👼🎄

  loginexistuje
  Správa bola zmenená    1. sep 2017    

  ❤️

  DM Praha 2017

  (2 fotky)
  https://www.youtube.com/watch?v=rlFYDg19-UU

  Dnes vyhravam trapku dna som vo vlaku idem na poradu do BB a pustila som si cez youtube pesnicku ale nevsimla som si ze som nedostatovne zasunula konektor od sluchadiel a cele kupe pocuvalo so mnou 🙊🙉🙈

  Be simple, not complicated

  loginexistuje
  10. aug 2016    Čítané 270x

  Bezpečie - citové pripútanie - riadky nielen pre náhradných rodičov

  O budovaní vzťahovej väzby, citovom pripútaní, attachmente nech si to už nazveme akokoľvek sa popísalo veľa. Pri biologickom rodičovstve sa pripútanie väčšinou buduje úplne automaticky bez rozmýšlania nad teóriami a skúmaním jeho mechanizmov. Ako náhradný rodič (osvojiteľ, pestún ) som sa už musela touto témou zaoberať hlbšie, moje prijaté dieťa má poruchu pripútania.  Ale o tom neskôr, podme najprv na rozprávku ako to je a má byť v tom ideálnom prípade. 

  Bezpečné pripútanie je staré ako ľudstvo samo a je vlastne inštinkt, ktorý nám dala sama príroda, aby zabezpečila prežitie druhu Homo. Tento inštikt majú aj niektoré zvieratá a je vrytý hlboko v našej podstate. Je silnejší ako pud sebazáchovy.

  Matka  pri pocite nebezpečenstva sa neotočí a neuteká aby si zachránila svoj život ako jej káže pud sebazáchovy ale chytí svoje mládatá a snaží sa ich zachrániť, lebo tak jej káže pud pripútania k svojmu potomstvu. 

  Matka sa pripútava k svojim deťom, lebo i ona je pripútaná a kvalita jej vzťahovej väzby ovplyvní i schopnosť jej pripútania sa. Je dôležité sa zamýšlať aj nad tým aké pripútanie mám ja k svojej vzťahovej osobe (nemusí to byť vždy matka).

  Obdobie 0 až batoľa - Ako sa začína budovať pripútanie u dieťaťa - Matka obežnica

  V období po narodení je prirodzenou vlastnosťou dieťaťa, že sa potrebuje pripútať k svojej vzťahovej osobe (nemusí to byť vždy matka) a matka tento prirodzený proces podporí svojím správaním. Stáva sa Obežnicou, U(s)pokojovačkou potrieb dieťaťa. 

  Dieťa v tomto období je prirodzene egoistické, potrebuje sa cítiť stredom vesmíru, aby sa utvrdzovalo v tom, že existuje a je dôležité, chcené a prijímané. Tento pocit, túto emóciu si potrebuje vložiť ako odtlačok do svojho mozgu, na základe svojich skúseností pri uspokojovaní svojich potrieb. (fyzických, psychických ...)

  Matka (iná primárna vzťahová osoba) by mala spĺňať tieto charakteristiky, ak chce vytvoriť bezpečné pripútanie so svojím dieťaťom:

  • Spoľahlivosť, čo znamená, že vníma signály dieťaťa (plač), dešifruje ich (hlad), uspokojuje ich (nakŕmi), upokojuje dieťa (pohladí) VTEDY keď to dieťa potrebuje.
  • Stálosť robí to rovnako spoľahlivo, nemá výrazné výkyvy v starostlivosti a pri dieťati sa nestrieda viacero osôb

  Ako funguje kruh uspokojovania potrieb

  Tu si pomôžem obrázkom, ktorý viacerí poznáte v rôznych grafických podobách. 

  1. Dieťa pociťuje potrebu. Táto potreba môže byť fyzická –hlad, smäd, mokro vplienke, alebo psychická –túžba po blízkosti.
  2. Vydáva signál, ktorým privoláva svoju matku (pre zjednodušenie budemeosobu, ktorá uspokojuje potreby dieťaťa nazývať matkou i keď to môže byť aj iný primárny opatrovník –otec, náhradná matka, babička).
  3. Matka signál zachytí, dešifruje a potrebu uspokojí.
  4. Dieťa na základe skúsenosti s tým, že môže takýmto spôsobom zabezpečiť uspokojenie vlastnej potreby, získava dôveru v to, že svet je bezpečné miesto.

  V ďalšom článku popíšem obdobie keď dieťa začína objavovať svet okolo a čo deje neskôr pri budovaní bezpečnej väzby. Neskôr rozoberiem aj typy pripútania a problémy s pripútaním. Svoje nápady, pripomienky a otázky píšte prosím pod článok. 

  loginexistuje
  31. aug 2015    Čítané 0x

  Elektronické služby na Slovensku alebo Ako zmeniť spôsob výplaty príspevkov bez návštevy UPSVAR

  K napísaniu tohto článku ma inšpiroval jeden príspevok na blogu, kde mamička riešila zmenu sposobu poberania resp. výplaty RP. V komentári som jej spomenula možnosť vykonať tento úkon elektronicky.  Keďže takto to bude jednoduchsie a prehľadnejšie tak teda ako na to.

  Čo potrebujem

  •  Internet, eID kartu /po starom občiansky preukaz/, čítačku / vydávajú ju bezplatne pri požiadaní o novú eID/  TIP: Ak si vybavujete nový občiansky resp. eID kartu dajte si aktivovať ZEP.  ZEP je zaručený elektronický podpis a v podstate je elektronickou náhradou za Váš vlastnoručný podpis pred úradníkom.
  • Pri vybavovaní eID karty a aktivácii ZEP dostanete tri čísla, najpodstatnejšie bude pre Vás BOK 6 miestne číslo zjednodušene sa dá povedať, že je to ako PIN pre Vašu eID kartu.
  • Nainštalovaný program pre eID kartu https://www.slovensko.sk/sk/na-stiahnutie
  • Nainštalovaný program pre podpisovanie ZEP, ktorý sa volá DSIGNER a nájdete ho tu: https://www.slovensko.sk/sk/na-stiahnutie

  Ako na to

  1. Samotnú žiadosť o zmenu miesta výplaty sociálnej dávky nájdete na portáli www.slovensko.sk. Osobne používam Lokátor služieb v rámci menu v pravej hornej časti a v životnej situácii som si otvorila záložku "Rodina a vzťahy"  a následne "Starostlivosť o dieťa"

  pozn. pridávam aj priamo link https://www.slovensko.sk/sk/lokator-sluzieb?CurrentPage=2&LifeStituationExtCode=116/1.0

  2. Vyhľadám si službu Podanie žiadosti o zmenu miesta výplaty sociálnej dávky. Kliknúť na tlačidlo "Služba" 

  3. Budete požiadaný o autentifikáciu, resp. presmerované na prihlásenie sa cez UPVS, čo znamená, že pripojíte čítačku do PC /notebooku/, do čítačky vložíte eID kartu a zadáte BOK.

  4. Po presmerovaní sa Vám zobrazia všetky Vaše žiadosti a sociálne dávky, ktoré ste niekedy poberali aj s podrobnými info. Pre ilustráciu uvádzam obrázok z môjho prehľadu, pričom som osobné dáta zabielila.

  5. Pri aktívnej dávke mám možnosť "Zmeniť miesto výplaty" Po kliknutí na tlačidlo som presmerovaná na formulár s mojimi predvyplnenými dátami, kde na druhej strane formulára mám možnosť uviesť nové miesto výplaty /na adresu alebo na účet/

  6. Na poslednej strane budete upozornený, že je potrebné žiadosť podpísať ZEP /zaručeným elektronickým podpisom/. Po podpísaní, bude Vaša žiadosť odoslaná na príslušný UPSVAR. 

  7. Odpoveď, resp. rozhodnutie Vám úrad odošle do Vašej elektronickej schránky na portáli UPVS (www.slovensko.sk). Rovnako Vám do schránky príde notifikácia a kópia Vášho podania, ktoré ste odoslali na úrad.

  Samozrejme takto môžete riešiť viaceré agendy, ktoré sa týkajú dávok pri narodení dieťaťa, pri náhradnej starostlivosti atď. Ak máte otázky, či problém pri používaní, kľudne mi napíšte do komentára, rada odpoviem, pokiaľ budem vedieť.

  Čriepky

  (4 fotky)