Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
mamazem
10. mar 2014

ALERGIA – ako účinne riešiť túto chorobu 21. storočia

Alergická reakcia je definovaná ako neprimeraná obrana proti látkam vonkajšieho prostredia, ktoré sú neškodné pre organizmus človeka. Najčastejšie sa prejavuje ako vodnatá nádcha, pálenie očí s vodnatým výtokom, svrbivá vyrážka – žihľavka (alergia na potraviny), v prípade závažnejšej reakcie ako atopický ekzém (úporne svrbivý, suchý ekzém, ktorý sa môže generalizovať po celom tele), priedušková astma (dýchavičnosť spôsobená kŕčom a opuchom dýchacích ciest pri kontakte s alergénom) a v najzávažnejšom prípade ako anafylaktický šok (napríklad po pichnutí včelou, prejavuje sa ako opuchnutie jazyka, pier, hrtanu, dýchacie cesty sú náhle nepriechodné a v prípade, že sa okamžite neposkytne lekárska pomoc, môže nastať smrť v dôsledku udusenia a zlyhania krvného obehu).
Na vzniku alergií sa podieľajú faktory rozvoja civilizácie – znečistenie ovzdušia, chemické látky (tzv. ”éčka”) v potravinárskom priemysle, ale aj jedenie potravín, na ktoré nie sme zvyknutí v našich krajoch – exotické ovocie (kiwi, mango), morské plody – sépie, kalamáre, lososovité ryby zo znečistených morí, a pod. Svoj podiel majú aj geneticky mutované rastliny, rastové stimulátory a herbicídy, ktoré sa využívajú v poľnohospodárstve. Teda vo všeobecnosti vonkajšie faktory, s ktorými sa človek u nás nemal šancu pred 100 rokmi stretnúť. Nadmerné a často zbytočné podávanie antibiotík malým deťom, často aj na vírusové infekcie, majú negatívny dosah na ich obranyschopnosť a imunitný systém. Ďalšia z možných, ale zatiaľ nepotvrdených teórií je aj vplyv stále narastajúceho počtu očkovaní. Laicky povedané, ak sa stretávame s čím ďalej väčším počtom cudzorodých látok, náš imunitný systém zahlcujú informácie a nedokáže už rozpoznať, čo je pre neho nepriateľ, na ktorého musí zareagovať, a čo je ešte v norme, takže nakoniec sa stávame alergickými hoci aj na jablká, perie, peľ, prach a ďalšie látky, ktoré nás nijako neohrozujú.
LIEČBA ALERGIE
Pretože nepoznáme príčinu choroby, nemáme ani účinný liek na jej vyliečenie. Bežne dostupné lieky potláčajú viac či menej efektívne prejavy alergií, ale v prípade prerušenia liečby sa ťažkosti vracajú. Liečba je preto vo väčšine prípadov celoživotná. Pozrime sa na alergika očami celostnej medicíny.
Energetický systém pacienta je v nerovnováhe, oslabenie nachádzame vo väčšine prípadov na dráhe žlčníka a pečene, v ľahších prípadoch na povrchovejšej dráhe pľúc. Podľa teórie tradičnej čínskej medicíny je alergia prejavom potlačenej agresívnosti, postihuje “žlčovitých” cholerikov, ktorí nedokážu svoje emócie ventilovať a ”alergicky” reagujú aj na bežné predmety v okolí. Cieľom liečby nie je vyliečiť alergiu (to sa ani nedá), ale harmonizovať oslabené energetické dráhy, čo sa prejaví zmiznutím ťažkostí. Podmienkou je spolupracujúci pacient, ktorý pochopí podstatu liečby, a najmä trpezlivý pacient, ktorý nebude očakávať vyliečenie za týždeň (čo niekedy býva u žlčovitých cholerikov problém – o niekoľko dní zavolajú, že tie homeopatiká a bylinky sú nanič, pretože ťažkosti sa ešte zhoršili – nechápu princíp reverznej reakcie). Zo svojej praxe mám vynikajúce skúsenosti s prípravkami Energy, ktoré dokážu v relatívne krátkom čase harmonizovať energetické meridiány. Je vhodné zmerať Supertronicom všetky dráhy a vytestovať prípravky, ktoré upravujú energiu do normy. Spravidla to bývajú Vironal, Regalen, Peralgin a Cytosan. Je vhodné začať detoxikáciu Cytosanom po dobu 2 mesiacov – v dávkovaní 3x 1 kapsula. Potom odporúčam buď Vironal alebo Regalen (podľa výsledku testovania Supertronicom) a k tomu pridať Peralgin 3x 1 kapsulu. Po tejto dobe bývajú pacienti spravidla bez ťažkostí a chodia len na pravidelné premeranie energetického systému. S Regalenom mám fantastické úspechy už niekoľko rokov v prípade sezónnej nádchy. Ak od februára chorí pravidelne užívajú tento prípravok, na jar v čase peľovej sezóny bývajú bez ťažkostí a nepotrebujú žiadne antihistaminiká. Keďže nejestvuje príčinná liečba alergických chorôb, z vlastnej skúsenosti považujem za najúčinnejšie zharmonizovať energetický systém chorého prírodnými metódami. Tento postup znamená vo väčšine prípadov dlhodobé ustúpenie choroby. A všetci alergici môžu poďakovať firme Energy za to, že vytvorila také komplexné účinné prípravky, ako sú Cytosan, Vironal, Regalen či Peralgin.
MUDr. Vojtech TOGNER
Článok sme prevzali s láskavým zvolením z webu spoločnosti ENERGY s.r.o.
Ďalšie informácie a odporúčané prírodné prípravky nájdete tu:
http://www.mamazem.sk/mamazem/eshop/3-1-PODLA-CHOROB/52-2-alergie-astma

Začni písať komentár...

Odošli