Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
mamazem
21. jan 2014

Článok pre zdravie: Extrakt z grepových jadierok - prírodné antibiotikum

Ak trpíte často nádchou, chrípkou, angínou, žalúdočnými problémami, či bojujete s baktériami alebo vírusmi, prípadne napríklad s plesňami na koži, práve pre vás prinášame dnešný krátky príspevok zostavený podľa informácií z knižky Zázračná sila grapefruitu.
Napadlo by Vás, že v jadierkach, ktoré bežne vypľúvate do koša, sa môžu ukrývať látky, účinné proti 800 kmeňom baktérií a vírusov a proti 100 kmeňom plesní a 100 kmeňom jednobunkových parazitov? Hovoríme o extrakte z grepových jadierok, ktoré je silným antibiotikom, antivirotikom aj antimykotikom. Ukazuje sa, že grepové jadierka v sebe skrývajú veľkú silu prírody zatočiť z baktériami, vírusmi ale aj plesňami, rôznymi mykózami a parazitmi. 
Objavenie:
Stalo sa to v roku 1980 na hromade kompostu si lekár, nositeľ Einsteinovej ceny, fyzik a imunológ dr. Jocob Harich z Floridy všimol, že grepové jadierka na komposte nezhnili. V jadierkach grepu sa skrývala látka pravdepodobne účinnejšia a menej škodlivá ako všetky známe antibiotiká. Niekoľko renomovaných inštitútov (Pasteur Institut, Institut fur Mikroekologie, a ďalšie) odhalili nečakané spektrum účinkov. Ukázalo sa, že extrakt z jadierok grepu neničí iba vírusy a baktérie, ale ja kvasinky, plesne a parazity. 
Účinky:
Extrakt z grepových jadierok bol s úspechom vyskúšaný u rôznych ochorení, ktoré spôsobovali oslabenie imunity, pretože jeho antimikrobiálne účinky významne posilňujú imunitný systém. Zistilo sa, že grepové jadierka pri odporúčanom dávkovaní navyše brzdia pôsobenie škodlivých črevných baktérií, ale neničia dôležité bifidobacily a počet laktobacilov sa znižuje iba nevýznamne. 
Pri užívaní extraktu navyše nehrozí predávkovanie. Podľa vedeckých výskumov je možné sa predávkovať pri užití až 4000-násobne vyššej dávky, ako je obvyklé. Človek vážiaci 80 kg by musel pri extrémnom predávkovaní vypiť približne 3,2 litra extraktu z grepových jadierok.
Kontraindikácia:
Aj grepové jadierka majú svoju kontraindikáciu – alergiu. Štatisticky 3-5% ľudí je alergických na citrusové plody a môžu teda citlivo reagovať aj na extrakt z grepových jadierok. Títo ľudia by mali začať užívať extrakt v nepatrných dávkach a dať prednosť práškovej forme, ktorá v porovnaní s tekutým extraktom obsahuje menej kyselín.
Použitie:
Extrakt z grepových semienok má vďaka svojim vlastnostiam skutočne široké použitie:
- Choroby z prechladnutia, chrípka, nádcha, kašeľ, angína.
- Žalúdočné a črevné infekcie.
- Gastritída, žalúdočné a dvanástnikové vredy, 
- Mykózy, kandidózy, vrátane vaginálnych a kožných mykóz.
- Parazitálne ochorenia.
- Alergie.
- Kožné ochorenia, najmä rôzne druhý plesní.
- Ale napríklad aj dezinfekcia – používa sa v USA v nemocniciach na dezinfekciu podláh, posteľnej bielizne, do bazénov.
A navyše je vhodný pre ľudí, ako aj pre zvieratá a rastliny (vyskúšajte ako prírodný postrek).
Na záver ešte výrok newyorského internistu dr. Lea Gallanda, ktorý extrakt svojím pacientom predpisuje niekoľko rokov a publikoval rôzne články o jeho účinnosti proti kandidóze:
„Táto neobyčajná substancia má v sebe čosi jedinečné. Nevieme, čo vlastne jej účinnosť spôsobuje, ale v každom prípade sa tak deje bez vedľajších účinkov. Má veľkú prednosť, je veľmi spoľahlivá.“
Odporúčame vyskúšať  
Vyššie uvedené informácie sme prevzali z publikácie Zázračná síla grapefruitu, autori: Shalila Sharamon, Bodo J. Baginski. 
Extrakt z grepových jadierok obsahuje GREPOFIT, GREPOFIT SPREJ a tinktúra GREP. Našu ponuku prírodných prípravkov s antibakteriálnymi, antivírusovými a antimykotickými účinkami nájdete tu: http://www.mamazem.sk/prirodne-antibiotika

Ake je davkovanie? Napr. pre dvojrocne dieta?

15. okt 2015

zaujimave, ze Citrovital by sa nemal davat tehotnym a malym detom. tak teraz neviem, vsade propaguju extrakt z grepovych jadierok...

23. feb 2016
mamazem
autor

Citrovital nepoznám, ten nemáme. Len mám skúsenosť, že mnoho produktov je oficiálne nevhodných, ale pritom sú pre deti bezpečné... Treba sa pýtať u predajcu/výrobcu.

23. feb 2016

@mamazem prosím Vás a môžem ich užívať keď dojčím ? Ďakujem

29. nov 2016
mamazem
autor

@janap76 oficiálne schválené pre kojace mamičky nie sú. To takmer žiadne výživové doplnky. Osobne si myslím, že je to vždy lepšie riešenie ako chemické lieky.

3. dec 2016

@mamazem ja si ich dávam 🙂

4. dec 2016

Začni písať komentár...

Odošli