Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
mickazebra
7. jún 2017
563 

Pohybom k ľahkosti

Pohyb. Nech už je akýkoľvek, vždy je dobrý a prínosný.

Prechádzky, beh, skákanie, akékoľvek cvičenie s pomôckami či bez.

Pohyb je osožný pre telo. Rozprúdi krv. Aktivizuje svaly a všetky naše telesné orgány. Spevňuje. Ponaťahuje. A pomáha aj pri zhadzovaní nejakých tých kilogramov.

Účinok pohybu na dušu je tiež obrovský a nenahraditeľný. Zbavuje napätia. Stresu. Privádza na iné myšlienky, resp. od nich vyčistí hlavu. Na dôvažok je perfektnou psychohygienou a prevenciou pred rôznymi chmúrami duše.

 

Svetová zdravotnícka organizácia odporúča, aby sme sa hýbali aspoň hodinku denne. Ruku na srdce. Robíme to? Ja si dovolím povedať, a priznať, že aj napriek všetkým možnostiam, ktoré teraz okolo seba máme, sa 60 minút cielene, denne, v mojom okolí hýbe málokto.

Nedostatok pohybu nás pritom ohrozuje a môže spôsobovať nemalé problémy.

Pohyb je pre ľudí prirodzený. A ľahký. A predsa ho zanedbávame. Trávime veľa času v práci, pri počítači, potom sme unavení a už sa nám nechce. Aktivita však energizuje. A dáva druhý dych.

Čím viac sa hýbeme, tým viac sily máme. A navyše ideme dobrým príkladom našim deťom. Zodpovednosť je v našich rukách. V rukách dospelých, rodičov. Ak chceme, aby sa naše deti hýbali, mali by sme byť ich vzormi, spoločníkmi. Partnermi. A mali by sme ich podporiť.

Teší ma, že teraz na jar kvitnú rôzne celorodinné športové a pohybové aktivity. Malo by to tak byť počas celého roka.

Motivovať deti k pohybu dokážu aj druhí. Výkony iných. Keď vidia ako sa pri tom zabávajú a čo všetko im je odmenou. A presne to môžete vidieť dňa 10.6.2017 na veľkom finále projektu Ľahšie to ide ľahšie (www.dm-lahsietoidelahsie.sk).

Stretnú sa tu a popasujú 3 najlepšie tímy detí z každého kraja Slovenska a víťazné tímy záverom dňa získajú parádne ceny. A skvelý pocit.

Ten môžete získať aj vy! Príďte stráviť krásny rodinný deň na Partizánsku lúku a uvidíte. Prejdite sa. Zašportujte si. Zabavte sa na bohatom sprievodnom programe.

Motivujte sa. A hýbte.

Lebo pohyb – to je ľahká duša a zdravé telo!

Maťa

-------

Viac informácií o tomto projekte nájdete na stránke Ľahšie to ide ľahšie.

Tento článok vyšiel s podporou dm drogerie markt.