Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
mickazebra
9. feb 2017
3583 

Spolu za lepší svet

Sedím v miestnosti a pozerám sa na ľudí okolo seba. Väčšinu z nich som nikdy nevidela. Každý sme iný. Mladší, starší, ženy aj muži. Niektorí sú oblečení formálne, druhí ležérne. Ja som si odbehla od dcérky, suseda po ľavici z práce a chlapec oproti zo školy. Navonok nás nespája nič. Minimálne jedno však spoločné máme. Prišli sme sem kvôli dobrej veci. Srdce nám horí pre to isté. Chceme pomáhať a sme vzácni. Sme dobrovoľníci.

V dnešnej dobe existuje mnoho skvelých organizácií, združení, iniciatív. Smerujú svoje aktivity na podporu a rozvoj, obnovu, ochranu alebo starostlivosť.

Všetky informácie o projekte dm spoločne nájdete tu.

Robia svet okolo nás lepším a okolie krajším. Sú prospešné a výnimočné. A mnohokrát o nich ani nevieme. To je veľká škoda. Väčšina z nich totižto potrebuje pomoc. Nie len finančnú, ale najmä ľudskú. Potrebujú ľudí a čas. Naše odhodlanie a ochotu. Srdce.

Do 15. 2. 2017 sa takéto združenia môžu na stránke www.dm-spolocne.sk prihlásiť do projektu dm spoločne. Alebo ak nejakú neobyčajnú iniciatívu poznáte, môžete ju odporučiť. Či už sú to združenia 3. sektora alebo orgány štátnej a verejnej správy, či ich organizácie, dajte o nich/o sebe vedieť.

Vybraným projektom dm poskytne drobnú materiálnu pomoc, lokálnu podporu a to najdôležitejšie: zdravé ruky. Čas a vôľu dobrovoľníkov.

Som rada, že sa myšlienky dobrovoľníctva podporujú a záujem o dobrovoľnícku prácu zvyšuje.

Sama som dobrovoľníčka. Viem, že nie je ľahké obetovať svoj voľný čas a samého seba. Pre iných, a vlastne ako keby cudzích ľudí. Čas je vzácny, ale stojí za to sa oň podeliť. Zmena je badateľná. Úsmevy reálne. Vďačnosť obrovská.

Všetky informácie o projekte dm spoločne nájdete tu.

Ak sa nám niečo nepáči a chceme to zlepšiť, treba začať od seba. Postupne vystúpiť zo svojej komfortnej zóny. Krok po kroku pridať ruku k dielu. Malá obeta, veľký kus práce. A spoločne si vybudujeme lepší svet.

Verím v to. Verím v ľudí. Verím v nás.

Spolu to dokážeme!

Maťa

-------------------

Tento článok vyšiel s podporou dm drogerie markt.

    Odporúčame