icon

Pekný večer prajem. Chcem sa opýtať kto chodíte s deťmi ma očné . Dcéra chodí už 4 roky ale jej očný ju nikdy nerozkvapkaval . Zmenili sme dr a dneska ju prvý krát doktorka aj rozkvapkavala . Dcéru teraz boli hlava . Na očnom sme boli o 9:00 . Môže to byt aj z toho ? Je to normálne ? Alebo skôr niečo na ňu lezie ?

avatar

z rozkvapkania nie. Skôr niečo na slečnu ide.

Odpovedz
7. apr 2026
avatar

Z kvapiek ju hlava najskôr nebolí. Kvapky pôsobia lokálne a ich účinok pominie časom.
Možno cez deň málo pila.

Odpovedz
7. apr 2026
avatar

Tak mojej rozkvapkali dvakrát a vždy ju bolela hlava ešte aj na druhý deň .jej celkovo aj dlho drží účinok,pozri zreničky či má stále široké

Odpovedz
7. apr 2026
avatar

A teda mne z toho tiez bolo blbo,že vidím chvíľkami dvojmo

Odpovedz
7. apr 2026
avatar
@klaudia3210

A teda mne z toho tiez bolo blbo,že vidím chvíľkami dvojmo

Ďakujem za odpovede .
@klaudia3210 Aktuálne jej zreničky . Ešte sú ?

Odpovedz
7. apr 2026
avatar

@mimka161 má ich ešte dosť rozšírené. Mojim sa to cca do 3-4h vráti späť.
Skús jej dávať teraz viac piť, ak máš doma očné kvapky na suché oči tak jej nakvapkaj. A na bolesť hlavy tbl.

Odpovedz
7. apr 2026
avatar

Ja deťom po rozkvapkaní očí hneď pri odchode z ambulancie dávam slnečné okuliare, inak ich predtým vždy bolela hlava, aj keď slnko veľmi nesvietilo. Oči po rozkvapkaní sú veľmi citlivé na svetlo a ich prirodzená funkcia- stiahnutie zreničky na svetle- je kvapkami vyradená. Mám odskúšané aj na sebe. A dcére tiež až do večera vždy pôsobia tie kvapky.

Odpovedz
7. apr 2026
avatar

pokojne by som tipovala, že to má z toho. Ak vidi dvojmo, može sa jej motat hlava, takže nič čudne. Nech oddychuje a pije tekutiny.

Odpovedz
Včera o 11:39