icon
1 / 1
avatar

Jeeej, to musíte byť hrdá maminka, keď máte takých pomocníkov doma.❤️🍀✨Dúfam, že chutilo.😋

Odpovedz
24. mar 2025
avatar

@kvetinka_2 Našťastie ich to baví 🙂. A chutilo, všetko sa zjedlo do poslednej omrvinky 👍.

Odpovedz
24. mar 2025
avatar

Ono je to dôležité, necha ich robiť veci možno nedokonalo, po svojom. Veľmi pekná fotka. Moje deti tiež nezjedia chlebík bez "myšičkového" syru.

Odpovedz
25. mar 2025
avatar

A teda, aby som odpovedala na otázku, tak ak mám na to čas, rada nechávam deti pomáhať mi. Pretože, ako všetci vieme, tak s nimi to trvá všetko dlhšie 😀
Keď pečieme, tak im nachystám suroviny, oni ich vážia, sypú do robota, vykrajujú, vylievajú na plech. Po novom majú jedlo, ktoré prirpavujú samé 😀 Cestoviny s vajcom, alebo špagety s omáčkou. Neskutočne sa im páči ak pripravia večeru doslova samé. Staršia si už trúfne aj na manipuláciu s vriacou vodou, aj keď ja tŕpnem, keď vidím, ako ide tie cestoviny scediť...

Odpovedz
25. mar 2025
avatar

tiez suhlasim ze zalezi kolko mam casu 😀 ale nakladaju umyvacku, utieraju stol po jedle, pomahaju pri vareni, aj ked mi maju ocistit len jeden zamiak alebo mrkvu, tak ich necham, potom povedia, ze sa im nechce. ale aspon pomaly si zvykaju, no su este male

Odpovedz
25. mar 2025
avatar

Co to chcu porobit ale skor som radsej, ked v tej kuchyni nie su😀 1,5rocny miluje mixovat s mixerom

Odpovedz
25. mar 2025
avatar

@nelinkabublinka
@paralela Deťom treba dať možnosť pomáhať nám, aby potom k tomu mali aj vzťah 🙂. Minulý rok napríklad syn robil zemiakový šalát na Vianoce. Len som mu hovorila čoho koľko treba :D. A dcéra so mnou zvykne napríklad bábovku robiť, alebo mi púšťať kuchynského robota 😀. Viem, že veľa vecí by som mala urobených rýchlejšie, ale tak myslím si, že im to niečo do života nakoniec dá 🙂.

Odpovedz
25. mar 2025
avatar

@hederamonstera Šikovný 🙂. Pán šéfkuchár 😉. Tiež mám takýto ručný mixér, ale dosť ťažký je na to aby ho dcéra udržala, tak jej s ním ja musím trošku pomáhať 😅. O chvíľku ti upečnie sám prvý koláčik, ani sa nenazdáš 🙂.

Odpovedz
25. mar 2025
avatar

My sme zapojili syna do domácich prác. Vynáša smeti, umyje riad. Včera umýval podlahy.

Odpovedz
25. mar 2025
avatar

@dadulkaf Super 🙂. Treba od mala k týmto veciam deti prirodzene viesť 🙂.

Odpovedz
25. mar 2025
avatar

Moji radi pecu na Vianoce, Velku noc.
Ucia sa robit palacinky, 11r puding, 13r uvari spagety, vedia uz si sami urobit hrianky...take klasicke na platni.

Odpovedz
25. mar 2025
avatar

@euka210 Tak to máš šikovných chlapcov 🙂. Ich ženy to potom ocenia, keď budú takto pomáhať v kuchyni 🙂.

Odpovedz
25. mar 2025
avatar

@misinka0611 vnucka ma 2 a pol roka. Dam jej krajat zeleninu, špekacky, ,,pomahala" som jej robit chlebik vo vajicku, miesila a vykrajovala sisky. Ako vsetko v ramci veku, a nepohnem sa od nej. Ale nech sa uci

Odpovedz
25. mar 2025
avatar

@erickatt To je milé, že sa jej takto venuješ a zapájaš ju do činností 🙂. Mám 3 ročnú dcéru, takže viem o čom píšeš. Treba dávať veľký pozor, lebo ruky majú deti veľmi rýchle :D.

Odpovedz
25. mar 2025
avatar

Moja dcérka má 4roky, a rada pečie.. a utiera stolíky, obaluje rezne.. len kuchyňu musím potom upratovať pol dna 🤣🙈

Odpovedz
26. mar 2025
avatar

@eskop To je milé 🙂. To obaľovanie rezňov je skvelá aktivita aj keď strúhanka potom tipujem, že skončí až vo vlasoch 😅.

Odpovedz
26. mar 2025