Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
misinka0611
4. apr 2019 Čítané 405x

Ahojte, v prvom rade niesom žiadny spisovateľ a robí mi problém opísať aj postup prípravy jedla, ale veľa z vás mi písalo, aby som napísala nejaké články o Rusku o živote tu, tak som sa k tomu odhodlala :slight_smile: Takže od začiatku...

Prečo sme tu? Ako sme sa sem dostali? 

Na začiatok by som rada napísala, že nikdy sme neboli veľký cestovatelia :slight_smile: Čo sa týka mňa vždy ma lákali iné krajiny, ale kvôli rodinným veciam a tomu, že posledné roky pred príchodom do Ruska sme riešili kopu vecí, ako choroba v rodine, kúpa a zariadovanie domu, narodenie nášho syna a s tým spojené veľké výdavky, nejaké cestovanie bolo vždy v úzadí. Vidieť niečo iné ako len Česko alebo Viedeň ma vždy lákalo ale ani vo sne by mi nenapadlo, že o pár mesiacov sa ocitneme v Rusku a nie len na 2-týždňovú dovolenku :slight_smile: 

Pamätám si to ako včera. Bol 30.9.2018 a deň predtým som mala meniny. Syn spal a my sme boli sme akurát v synovej, ešte nezariadenej izbe a riešili ako mu ju zariadiť. Deň predtým sme mu kúpili novú komodu a záves. Muž mi prišiel zvláštny, tak som sa ho opýtala čo sa deje, čo sa stalo. Išli sme do kuchyne. Jeho prvá veta znela " Máš rada dobrodružstvá?" Po tejto otázke mi nebolo všetko jedno, bála som sa opýtať prečo, no nakoniec som sa to opýtala. Porozprával mi, ako dostal ponuku práce v Rusku, kedy by bol nástup, ako je to ohodnotené platovo, ako často by sme mohli chodiť domov. Veľa toho mal už pozisťovaného kedže ako mi sám neskôr povedal, vedel, že ja mám rada vo veciach jasno a musí byť všetko ako tak pripravené, resp. nepríjemné prekvapenia čo najviac minimalizovať. Po dlhšom rozhovore som mu povedala, aby mi nechal čas na rozmyslenie. Povedal, že bolo by dobré sa rozhodnúť tak do 2 týždňov. 

Čím viac som premýšlala tým viac ma to lákalo a jediné čo ma brzdilo, bol môj strach z neznámeho a neísť len kvôli strachu asi by som neskôr ľutovala. Padlo rozhodnutie ísť. Od tohto momentu začal kolotoč plánovania a vybavovania. Navyše muž dňa 9.11.2018 odišiel do Ruska sám a prišiel po vyše 1 mesiaci na Vianoce, takže organizácia bola u nás na 1. mieste. 

Odišli sme ale kam?

Let bol naplánovaný na 31.12.2018 - na Silvestra. Bola to moja prvá cesta lietadlom, takže samozrejme mala som strach ale vždy som sa snažila myslieť na to, že denne lieta veľké kvantum ľudí a je to najbezpečnejší spôsob dopravy. Nakoniec som nemala čas sa ani báť, syn let nezvládal dobre, takže nás počas cesty dostatočne " zabával " :slight_smile:  Let do Moskvy trval + - 2 hod. 45 min. Počas letu, sme absolvovali aj časový posun + 2 hodiny ( momentálne kedže sa na Slovensku čas posúval je to +1 hod. ) Na letisku nás čakal taxík do Kalugy - do mesta na ruské pomery menšieho, veľkosťou asi ako Bratislava. Cesta tam trvala niečo cez 3 hodiny. Do Kalugy sme prišli pár minút pred polnocou a tak sme Nový Rok prežili už v Rusku :slight_smile:

Sťahovanie?! 

V meste Kaluga sme sa dlho neohriali. Doslova a do písmena len 10 dní ! V mužovej práci sa výroba presúvala a tak nám dali na výber. Bud pôjdeme do Nižného Novgorodu hned alebo až v lete. Už doma sme vedeli o presune výroby, ale rátali sme s letom, no ked prišla ponuka ísť hned, rozhodli sme sa ísť. Nižný Novgorod je 5-te najväčšie mesto Ruska s počtom  1.300 000 obyvateľov.  Momentálne sa sneh topí a čím dalej tým je viac slnečných dní, také teploty aké máte momentálne na Slovensku, konkrétne na západe sa tu očakávajú v máji. V máji nás teda čaká aj výlet do Moskvy :slight_smile: 

Dúfam, že sa vám článok páčil a ak stojíte alebo budete stáť aj pred takýmito situáciami, niekedy stačí prekonať svoj strach, vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a spraviť krok vpred :slight_smile: 

Pekný deň :slight_smile: 

Čítaj celý článok
misinka0611
22. okt 2018 Čítané 35x

Dnes by som sa s vami chcela podeliť o recenziu na zdravé detské BIO chrumky ktoré som vdaka Modrému Koníku mala možnosť  týždne testovať. Na testovanie mi prišli:

  • Sunárek BIO mrkvové kolieska
  • Sunárek BIO hráškové lusky
  • Sunárek BIO šošovicové prstienky

+ krásny darček v podobe prúteného košíka s vrecuškami šošovice a poleného hrášku s mrkvou.

Môj synček má veľmi rád celkovo zeleninu, vlastne neexistuje druh zeleniny ktorú by odmietal a ja som predpokladala, že týmito chrumkami sa mu zavdačím. Ako prvé som si prečítala zloženie. 

Sunárek chrumky sú vhodné pre detičky od 12m. no ja si myslím, vzhľadom na zloženie ich môžu detičky papať skôr. Myslím si, že tých 12m. je kvôli veľkosti chrumky ale môj syn by ich určite zvládol už skôr :slight_smile: Tvar chrumiek je prispôsobený detským ručičkám, netrúsia sa počas papania a boli u nás skvelým spoločníkom počas ciest :slight_smile: Podľa popisu by mali podporovať samostatnosť pri jedle a rozvíjať hrubú motoriku detí.

Vlastnosti:

  • bez lepku
  • bez cukru
  • bez farbív
  • bez aromatických farbív

V popise daného prosuktu bolo napísané, že tieto chrumky sú ako vhodná alternatíva desiaty, tak raz počas testovania som synovi na desiatu dala tieto chrumky a bola som zvedavá či ho zasýtia a zasýtili, takže palec hore. 

Sunárek chrumky sa skvelo svojím tvarom prispôsobia malým detským ručičkám.

My sme si ich brávali aj na prechádzky kočíkom oceňujem, že chrumky sa nemrvia takže kočík nezašpinili. Chrumky som testovala aj ja. Najsladšie mi prišli mrkvové, hráškové a šošovicové mi prišli skoro bez chuti, ale samozrejme, šošovicu a hrášok bolo cítiť :slight_smile: 

Záverom, synčekovi chutili a podľa mňa stoja za vyskúšanie. 

Ďakujem MK a Sunárek

#recenzia #test_sunarek 

Čítaj celý článok
misinka0611
27. aug 2018 Čítané 60x

Dňa 7.8. 2018 mi tu na Modrom Koníku prišlo upozornenie so skvelou správou, že som bola vybraná ako dodatočná testerka letného balíčka od spoločnosti dm drogerie markt. Ani nemusím písať, ako ma to neskutočne potešilo, kedže " dm-ka " je moja obľúbená a aj jediná drogéria, ktorú už niekoľko rokov poctivo naštevujem. Okamžite som volala priateľovi, aby som mu oznámila túto skvelú správu a mohli sme satešiť spolu. Vedel, že medzi produktami sa nachádza aj niečo preňho :slight_smile:

O pár dní na to mi balíček prišiel ak domov. Okamžite som krabicu otvorila a čakalo ma v nej týchto 12 produktov:

- BALEA telové mlieko s vôňou rebarbory a vanilky

- BALEA suchý šampón tropický kokos

- BALEA krém na ruky s vôňou ružového pomela

- BALEA melónová voda v spreji

- BALEA guličkový deodorant s vôňou kvetov

- BALEA balzam na nohy Feel Well

- BALEA gél na holenie s vôňou broskyňe a citrónu

- BALEA MEN sprchový gél 3v1

- SUN DANCE detský sprchový gél a šampón po opalovaní 2v1

- SUN DANCE opalovací krém v spreji " 15 "

- BABYLOVE plienky do vody od 12kg.

- BABYLOVE osuška

Balea telový krém s vôňou rebarbory a vanilky:

Telový krém má veľmi výraznú vôňu. Po privoňaní si k nemu cítim, že rebarbora je silnejšia ako vanilka. Takéto telové mlieka sa u nás doma používajú na masáže na takže rozotierateľnosť je u nás vyhovujúca. Taká stredná tak isto ako vstrebateľnosť krému. Večer som ním bola natretá a ešte ráno ako som vstala som tento krém v spálni zacítila a to, sa mi ešte nikdy pri žiadnom telovom mlieku nestalo. Cena: 1,49e.

Balea suchý šampón tropický kokos:

Ja osobne suché šampóny v obľube nemám. Neviem sa s nimi stotožniť. Po privoňaní k nemu ma vôňa neobťažuje, je celkom príjemná. Na mojich vlasoch však neobstál, ale to neobstojí žiadny. Nad čerstvo umyté vlasy nieje. Verím však, že mnoho žien takéto šampóny obľubuje a ako núdzovka na stanovačkách, letných festivaloch prečo nie? :slight_smile: Musím však vyzdvihnúť balenie, je veľmi pekné. Cena: 2,45e.

Balea krém na ruky s vôňou ružového pomela:

Krém má veľmi príjemnú sviežu vôňu. Do rúk sa rýchlo vstrebal a nezanechal mastný film na koži. Ja suché ruky nemám, takže posúdiť jeho vplyv na ne neviem. Cena:0,99e.

Balea melónová voda v spreji:

S vodami v spreji mám už skúsenosť, avšak s takou ktorá má aj vôňu ešte nie. Na tejto ma prekvapilo, že po nastriekaní na kožu zanechá na nej jemnú penu, ktorú som musela rozotrieť. Vôňa trošku chemická. Cena: nezistená.

Balea guličkový deodorant s vôňou kvetov:

S týmto deodorantom som bola spokojná, no viem, že boli naňho rozporuplné názory. Ja si však myslím, že je rozdieľ ak ho použije človek ktorý má fyzicky náročnú prácu, alebo je športovec a ak ho použije človek kt. absolvuje len prechádzku a vykonáva bežné domáce činnosti. Je bez hliníkových solí a to je pre mňa + ! :slight_smile: Navyše vôňa je príjemná, nič silné čo by dráždilo. Uprednostňujem takéto deodoranty ako deodoranty v spreji ktoré dráždia okolie. Cena: 1,19e.

Balea balzam na nohy Feel Well:

Ako už názov tohto balzamu napovedá, jeho úlohou je cítiť sa dobre. Ja ho s kľudným svedomím môžem odporúčať. Naozaj sa po ňom moje nohy cítili dobre. Balzam vonia po marockej mäte a obsahuje extrakt z ryžového mlieka. Vyzdvihnem praktické balenie s pumpičkou a pekný obal. Určite by si zaslúžil viac pozornosti a aj väčšie balenie. Cena: 2,69.

Balea gél na holenie s vôňou broskyne a citrónu:

Tieto gély na holenie si pravidelne a rada kupujem. Sú to v mojej kúpeľni také stálice, takže som vedela, že ma táto limitka určite nesklame. A mala som pravdu. Gélu stačí malé množstvo a vytvorí penu na väčšej ploche nôh. Vôňa je svieža, broskyňová, šťavnatá. Je určený na citlivú pokožku. Nohy nepodráždil a svedomito oholil. Určite odporúčam. Cena: 1,39

Balea MEN sprchový gél 3v1:

Sprchová gél je určený na telo , vlasy a tvár. Vôňa je príjemná, brezová. Pokožku nevysušil a na mužovi mi táto vôňa vôbec neprekážala. Pokojne by tak mohol voňať každý chlap :slight_smile: Cena: 0,99e.

Sun Dance sprchový gél a šampón po opalovaní 2v1:

Tento gél voní mandarinkovo avšak nie chemicky. Je určený pre deti od 1 roka a primárne po kúpaní. Odstraňuje zvyšky chlóru, opalovacieho krému a slanej vody. Podľa popisu ho môžu používať aj deti s citlivou pokožkou. Syn ju takú má, so sklonom k atopickému ekzému. Má 11 mesiacov. Bola som zvedavá ako zvládne jeho pokožka tento sprchový gél. Najprv som ho otestovala na malom kúsku tela. Obstál. Na druhý deň som ho ním umyla už celého a super! Vôbec ho nepodráždil :slight_smile: Cena: 2,49.

Sun Dance sprej na opalovanie s OF 15:

Tieto opalovacie spreje a mlieka si kupujem už roky a som s nimi spokojná. Má takú typicku Sun Dance vôňu a ľahko sa rozotiera. Cena: 3,99e.

Babylove osuška:

Osuška má krásnu kráľovskú tmavomodrú farbu. Je príjemná na dotyk a super saje vodu. Tuším je to v dm-ke novinka kedže som ju tam pred testovaním nevidela. Má aj kapucnu na vysušenie vláskov. Sú 2 varianty: tmavomodrá chlapčenská s delfínom a marhulová dievčenská s morským koníkom. Rozmer: 80x80cm a cena: 9,99e.

Babylove plienky do vody:

Plienky som bohužiaľ netestovala. Na kúpanie nebol čas a taktiež sú od 12kg. Syn má len niečo cez 8kg. a tak by moja recenzia nemusela byť pravdivá.

Ďakujem Modrému Koníku a dm drogérií za túto možnosť.

#recenzia #dm_test17

Čítaj celý článok
misinka0611
5. aug 2018 Čítané 40x

Na začiatku by som sa veľmi pekne chcela poďakovať Modrému Koníku a spoločnosti RAJO za možnosť testovať slanú edíciu RAJO tvaroh jemne slaný a s príchuťou kozieho a ovčieho syra a acidko jemne slané a s príchuťou kozieho a ovčieho syra. 

Dňa 20.7.2018 mi prišla milá pani z Raja odovzdať produkty. Nečakala som, že ich bude až toľko :slight_smile: 

Zhodou okolností pár dní pred oznámením toho, že som sa stala jednou z 10tich testovateliek som mala v pláne robiť bryndzové halušky. Starú osvedčenú klasiku s bryndzou, smotanou, opečenou slaninkou. Rozhodla som sa však, že keď už mám ten Rajo tvaroh jemne slaný tak bryndzové halušky spravím bez bryndze a namiesto nej tam tam Rajo tvaroh jemne slaný. Chutili výborne! :slight_smile: 

O pár dní neskôr som rozmýšlala čo na večeru. Zvyknem večerať žemle so zeleninou a nejakou kupovanou pomazánkou. Čas od času si spravím aj domácu. Kupovaná doma nemala tak opäť došiel rad na tvaroh jemne slaný. Postup je jednoduchý a čisto z mojej hlavy. Tvaroh jemne slaný zmiešaný s červenou paprikou a nadrobno nakrájaným pórom. Ľahká večera ako stvorená na teplý letný večer na terase. 

Testovať príchuť kozieho a ovčieho syru sa mi zatiaľ nepodarilo, celý týždeň som mala dosť hektický, ale verím že si na to v najbližších dňoch nájdem čas :slight_smile: Zatiaľ som ho len chutnala. Chuť je dosť výrazná a budem mať čo robiť aby som na ňu vymyslela recept. Možno nejaký slaný koláč? :slight_smile: Nechám si poradiť :slight_smile: 

#test_rajo5 #recenzia

Čítaj celý článok
misinka0611
18. júl 2018 Čítané 51x

Dňa 29.6.2018 ma v čase spánku synčeka Šimonka prekvapil kuriér s očakávaným balíčkom od MK. Balíček mi bol odovzdaný a ja som mohla čakať už len na to, kým sa synček zobudí aby sme sa spoločne mohli pustiť do testovania plienkových nohavičiek  Pampers Pants Premium Care a plienok do vody Pampers Splashers.

Toto bola moja prvá skúsenosť s týmto typom plienok ( ak nerátam 2 vzorky zelených Pampers Active ) a taktiež prvá skúsenosť s plienkami do vody. Plienky sme testovali aj cez deň aj v noci.

Pampers Premium Care: Na testovanie mi prišlo č. 4 ( 8-14kg. ) Na plienkach sa mi páči to, že bezproblémov viem dieťa prebaliť aj ked je na brušku, kedže syn je v období neustáleho pretáčania sa, plazenia preč, ušetrili sme si takýmto prebalovaním aj trošku plaču. Plienky majú aj indikátor moču - žltý pásik kt. vám ukáže nakoľko je plienka pocikaná a je ju treba vymeniť. Mne tento indikátor pomohol ako čerstvej mamičke, teraz som už trošku zbehlejšia :slight_smile: Na bokoch sa plienky dajú ľahko roztrhnúť. Viem že veľa mamičiek o tom nevie a plienku sťahujú dole, čo v prípade pokakania sa nie je nič moc :slight_smile: Vzadu plienky majú lepiaci pásik na zalepenie plienky. Ja som ho však veľmi nevyužívala, plienky hned balím do sáčkov ktoré neutralizujú zápach. Gumičky po bokoch sú pevné ale neotláčajú a dobre tesnia. Aspoň to bolo tak u môjho 9kg +- syna. Šimonko je veľký spáč. Už dlhšie prespí celú noc s jednou prestávkou na papanie nadránom a plienky to zvládli. Napriek tomu, že boli dosť naplnené, precikanie alebo prekakanie sa nekonalo. Čítala som názory žien, že im na plienkach typu Pants nevyhovuje to, že dieťaťu treba dávať dole celé nohavice aby sa dali navliecť. Priznavam, že ja tie nohavice dávam dole vždy, či používam klasické plienky na " lepky" alebo Pants-y. Možno ked synček bude starší to budem aj ja brať ako -, no mne to konkrétne neprekáža. Syna v stoji neprebalujem, kedže nestojí :slight_smile: Za celé testovanie neprišlo k žiadnej alergickej reakcii ani k zapareniu pokožky.

Pampers Splashers: Veľmi som sa tešila tomu, že som mohla otestovať aj Pampers Splashers. Kúpacie plienky som mala v pláne už o pár dní kúpiť takže to bola od MK trefa do čierneho. V čase ako prišlo počasie bolo u nás všeliaké, ale verila som, že počasie sa zlepší a budeme mať možnosť testovať. Nakoniec boli plienky počas 2 týždňov testované celkom 3x. Raz to bolo v našom bazéne a 2x počas celodenného kúpania v Thermalparku. Plienky majú pekné motívy, takže vyzerajú ako plienky. Taktiež sa po bokoch dajú roztrhnúť. To, či udržia nehodu posúdiť neviem, nemali sme možnosť otestovať, no môžem povedať, že plienky veľmi rýchlo schli na súši a taktiež nesali veľmi vodu z bazéna, čo som si myslela, že plienka bude mať minimálne 5 kg. 

Nechcem aby tento článok vyvolal v niekom myšlienku, že len vychvaľujem produkty ktoré som dostala, ale s čistým svedomím môžem napísať, že ja som bola s produktami veľmi spokojná a splnili moje očakávania. 

Ďakujem MK za túto príležitosť. 

#test_pampers2 #recenzia

Čítaj celý článok
misinka0611
2. apr 2018 Čítané 33x

Kedže táto zima mi po psychickej a fyzickej stránke dala zabrať, veľmi ma potešilo, že som bola vybraná na testovanie noviniek z rady Elixir Jeunesse kozmetiky Yves Rocher.  

Recenzia produktov je čisto z mojej hlavy. Všetky produkty boli poctivo testované a počas testovania som na pleť nepoužívala žiadne iné produkty ohľadne starostlivosti o pleť.

Na testovanie mi prišli 3 produkty

  • denná starostlivosť s OF 30 ( 30 ml. )
  • čistiaci gél ( 125 ml. )
  • nočná omladzujúca starostlivosť ( 50ml. )

Kuriér ma prekvapil 19. 03. 2017 pekne zabaleným balíčkom a ja som sa tešila ako od nasledujúceho dňa začnem s testovaním. V balíčku ma čakali už vyššie spomenuté produkty spolu s brožúrkou ktorá mi bližšie popísala produkty, čo veľmi oceňujem.

Kozmetika Yves Rocher Elixir Jeunesse obsahuje výťažok z rastliny APHOIA, ktorý podporuje prirodzené regeneračné a detoxikačné procesy v pleti. Pleť chráni pred negatívnymi vplyvmi vonkajšieho prostredia (smog, ovzdušie).

Testovanie začalo 20. 3. 2017 ráno nanesením dennej starostlivosti. Večer som v sprche použila čistiaci gél a deň som zakončila nočným krémom.

Denná starostlivosť s OF 30:

Krém má príjemnú fluidnú konzistenciu. Po prvom nanesení som mala lepkavý pocit na tvári, ale ten po chvíli zmizol a krém sa pekne do tváre vsiakol. Oceňujem OF 30 obsiahnutý v kréme. Na jar a leto ako stvorené. Tiež následné nanesenie make - up nerobilo problém. Ďaľej by som vyzdvihla balenie krému, ktoré sa príjemne držalo v ruke a produkt z neho nebol problém dostať. Cena 18,50 za 30 ml.

Čistici gél:

Tak tento produkt u mňa vyhral na plnej čiare. Kedže obľubujem odličovanie sa a čistenie pleti v sprche, veľmi som sa potešila, že ho môžem vyskúšať a rozhodne ma nesklamal. Veľmi ma zaujala textúra gélu. Obsahovala mikročiastočky peelingu ktoré boli na pleti veľmi jemné. Vyskúšala som už viac peelingov, ale všetky boli také hrubšie, drsnejšie. Gél som vrámci testovania vyskúšala aj na oči a obstál na výbornú. Nerozdráždil ich a neštípal. Cena 7,90 za 125 ml.

Nočná omladzujúca starostlivosť:

Tento nočný krém má mastnejšiu konzistenciu, čo mi vôbec neprekáža, kedže je určený na noc, skôr to oceňujem. Balenie pôsobí luxusnejším dojmom. Cena 23,90 za 50 ml.

Som rada, že som mohla produkty vyskúšať, kedže s kozmetikou Yves Rocher som sa už dávnejšie stretla a nikdy ma nesklamala, čomu bolo tak aj pri týchto produktoch. Je to prírodná kozmetika, čo je veľké +.

Po 2 týždňoch testovania môžem s čistým svedomím napísať, že mám príjmnejší pocit na pleti, na dotyk je vyživenejšia a s používaním produktov som rozhodne neskončila a pokračujem ďalej :slight_smile: Detox určite prebehol a chcem sa poďakovať MK za túto príležitosť :slight_smile: 

#test_yvesrocher4

#recenzia

Čítaj celý článok
misinka0611
Správa bola zmenená 19. júl 2017
Húpaco - vibrujúce kresielko pripravené :baby: #34tt
Zobraz celú správu
misinka0611
14. júl 2017
Už sa môže stať hocičo. Postieľka s prebalovákom sú prichystané :slight_smile: Taška do pôrodnice zbalená, kočík odparkovaný o 2 dni nástup na dovolenku a následne na materskú a môže sa čakať na deň D :joy::baby:
Zobraz celú správu