Ženy,ako zmierniť tvrdú stolicu u detí?.. ďakujem vopred za rady
Harmancekovy caj
@knazovicova čo napríklad?má 15m
Presne tak vlaknina - ovsene vlocky, celozrne pecivo (ale naozaj celozrne a nielen akoze), hlavne jablcka, slivky
@malazuzana85 dávala som feniklovy.ten nie je dobrý na to?
Veľa veľa vlákniny, ja som už pri našich problémoch dávala dcérke symbiolac sirup alebo šťavu zo slivkové ho kopmotu
Plus probiotika
Mozes namocit ovsene vlocky nech zmeknu a nastruhat do.toho jablcko - vlakniny je v tom.kopec a aj si.pochutna na desiatu alebo olovrant
@silvinka511 jablká dávam,aj slivky a momentálne len ovsena kaša..ach dúfam že sa to zlepší
@zdenka1707 ja ho mám ale stále sa mu bránim lebo čítam o ňom nie dobre referencie.jednak sa dlho užíva a deťom spôsobuje že sa potom samé nevedia vyprázdniť😖
Kazdy den papat polievku, a vela tekutin 😉
@snickers01 ktoré probiotiká by ste odporučili?
@bellamamma toto máme úd narodenia.hipp2 teraz
@klarissa25 oki..neje polievky každý deň.. ďakujem.od zajtra idem na to
@silvinka511 banány teraz nedávam vôbec
Ľanový olej do jedla alebo lanove semienka.
@popoluskaxy toto som neskúšala.. ďakujem za tip.kupim v DM?či kde?
@popoluskaxy môžem dať 15m prosím ten olej?
@snickers01 pozerala som ten sirup len je až od 3r.maly má len 15m😖
Najviac nám pomohli Slivkovy kompót ktorý som mala domáci bez cukru a keď sa minul tak čistá hipp Slivková šťava Najlepšie prísť na to čo spôsobuje tvrdú stolicu U nás to bolo mäso a nemohla som miesat dokopy strukoviny so zemiakmi Odvtedy mame kľud a stolicu aj dva krát za deň Samozrejme papa surovú zeleninu Bez uhoriek cherry paradajok a jabĺk si už nevieme predstaviť deň 🙂
My sme mali tiez taky problem a to mala 8-9m. Mala velke problemi sa vykakat, mala taku zapchu ze sa bala tlacit, museli sme na silu drzat nozky aby sa vykakala a davat rurku.
Nam velmi pomohol spominany sirup keby som ho nedavala nekaka by poriadne asi ani teraz( uzivala asi 1mesiac). Hlavne na zaciatok aby zistila ze to uz bude lepsie a nebude boliet.
Samozrejme stava sa upravila. Ziadna ryza, banan ani mrkva. Kazdy den rano som jej davala slivky susene nesirene a vyluh z nich do kase, na obed pridavam olivovy alebo lanovy olej a na veceru do kase pomliet lanove semienko. A vele tekutin, polievociek...a teraz kaka aj 2x denne uz je to Ok ale trvalo to asi mesiac kym sa upravila stolica. A cvikla varena jej pomohla.
@mon8060 ano davala som to a 3x denne 1ml pred papanim.
Dr. predpisala a nema ziaden problem mala teraz, pytala som sa dr. a ze sa nemusim bat nieje to navykove.
Malej velmi pomohol, chudatko noci nespavala co sa nemohla vykakat a ked mala kakat strasny plac..sirup jej zmakcil stolicu a potom aj kakat zacala pekne. Ale aj strava sa upravila, ale na zaciatok kym sa crievka rozbehli to bolo dobre a netrapila sa aspon.
@mon8060 ver mi, kup lanove semiacka, olej niektore zdroje uvadzaju az od roka, navyse ma fskt prisernu chut, ale semiacka su ok. V dm kupis cele alebo pomlete. Cele teda kupis kdekolvek, tie treba najskor zaliat horucou vodou a nechat trosku napucit, potom rozmixovat. Pridaj akekolvek ovocie pre chut, ale aj kvoli vit c, lebo lan obsahuje vela zeleza a to sa v cecku vstrebava. Zo semiacok robim kasu a bud to dam len s ovocim alebo pomiesam s ovsenymi. Zarucene pomoze.
@lindusss2016 zajtra idem ráno kúpit
@lindusss2016 bodaj by si mala pravdu🙏
Viac vlákniny v strave