8 ročný zatial nemá ale nápad v taške baagl sa mi veľmi páči 😊
aj tasky topgal to maju
@diamont00 verím, že Baagl nie je jediná značka, ktorá to používa. Toto je super vec a mali by to mať povinne všetky 😀
Ma to aj beckmann
@kaloo85 super
náš 9 ročný syn má kľúče od 2 ročnika
@dadka0800 A zatiaľ bez straty? Super!
@nelinkabublinka áno zatiaľ bez straty...nosí si ich aj von
@dadka0800 Zodpovedný mladý muž!
moj dostal kluce ako piatak, ked zacal chodit sam domov zo skoly...ma ich vo vrecku na zips, ktore je vo velkom vrecku..tam ma aj mobil a kluce od skrinky s cipom..je tam taky pipik na zavesenie klucov (tam ma nahradny klucik od skrinky) ale to sa mu asi tazko bude odtial stale odpajat, tak ich ma v tom vrecku
@nelinkabublinka ďakujem 🥰 on je veľmi zodpovedný
Ako piatak, karabinku mal vo vsetkych skolskych taskach od prveho rocnika po deviatku a uspesne sa vyhybal jej pouzivaniu (blbo sa s tym zamyka a odomyka, kedze to treba odvesit, tak to pre istotu ani na karabinku nikdy nedal).
Môj syn má tiež v taške beckmann, nosí od 2 ročníka, niekedy chodí domov skôr ako ja 😊
@emjee toto je len taka zacvakavacia, takze je to sekundová záležitosť a pri odomykaní to nevadí.
@evinka1809 Ja pracujem väčšinou s domu, ale ak idem do kancelárie, niekedy sa stane, že príde skôr. Väčšinou som to mala nejako poriešené. Ale teraz, v štvrtom ročníku, už nastal ten čas 😀
Aj tašky stil to maju
od 9 zacala chodit sama zo skoly takze ma svoj kluc vo vnutornom vacku tasky zazipovanom a tiez ked sa chodi pred dom korculovat to ma na krku ..inak ho nenosi so sebou
od 8 rokov som mala kľúče od domu.
Od cca 8 rokov
🤣🤣🤣🤣 moja dostane kľúče od domu až tá "vychytávka" bude s navíjacou šnúrkou a kľúče sa odtiaľ nebudú dať len tak ľahko zvesiť .... Žiaľ, takáto vychytávka nezabezpečí, že dieťa tam tie kľúče zavesí nazad a ani to, že ich nestratí 🫣
Nasa este nema kluce
Ale spomenula som si na kolegynu a jej syna
On kluce nestracal on ich proste zabuchol doma hned rano 🤣🤣🤣
Moj dostal na 9 rokov dcerka 7 rocna este nema
Staršej dcére som kľúče zverila od 2. Ročníka, mladšej dcére som verila už od prvého, fungujú tak už dva roky a zatial bez straty, sú zodpovedné a majú presné inštrukcie, ako sa s kľúčami narába 🙂
Piatak (11 rokov) lebo som uz isla aj ja do prace a aby sa nestalo ze ostane vonku stat, kedze len dva dni sme chodili z mesta spolu autom domov. Keby trebalo skor, tak ma skor, ale bola som tri roky s mladsim na materskej, tak kluce nebolo treba 😉
Moja ma klucik o prveho rocnika...tieto vychytavky pouzivala mozno prvy mesiac...odvtedy ako spravna flegmaticka to vzdy kdesi hodi pardon odlozi...😂😂ale ako mama ocenujem system🙈😂len tam to konci
Moja ma 16 rokov a stale nema kuce od domu, ved aj naco by jej boli ked aj tak stale zvoni😀
Nastupom na 2 stupen teraz dostane kluc od domu. Doteraz ho nepotrebovala, chodila do druziny poobede. Teraz to uz bude ine 🤦
Tretiačka,nestratila,skôr ich občas zabudla doma 😁
@danko74 Áno, no.. musí tam byť menší predpoklad zodpovednosti dieťaťa 😀
@petrao2 to mi pripomína môjho synovca 😀 ten odchádza zo školy na trikrát. Raz zabudne mikinu, potom sa vráti po fľašu a podobne 😀
@martanela zlaté dievčatá. Ono tá zodpovednosť a keď deťom veríme, je niekedy najlepšia. Cítia to a o to sú potom svedomitejšie 😀
Dcérke sme dali urobiť, keď mala 8 a pol roka, teraz mala 9 a zodpovedne ich nosí,bez stratenia 🍀👍
@jania023 U nás by mohla zvoniť aj 3 hodiny,nikto by jej neotvoril.Chodíme domov až večer.Iba že ste mala na mysli že zvoní na mobil niekomu😊
Od prvého ročníka základnej školy majú obe deti kľúč. Najmladší má čoskoro 4. Kľúč už nachystaný na prívesku
@majulino prváčke je na čo klúč?To ja by som mojej nedala aj keby sme bývali pri škole a to nemám isto na mysli že by klúč stratila,to by ma netrápilo.Ja mám dcéru blond,modré oči.Už skúšala že chce sama cestovať domov.Schuti som sa zasmiala ako vtip to bol dobrý.Neexist.Môže snívať.
@gabrielabydzo robim z domu tak sme stale doma
@jania023 tak jej môžete otvoriť tým pádom.Ako tu jedna vyššie písala,jej dcéra stále zvoní.To by som už vôbec klúče nedávala.
ked nastupil do 1. triedy. nosil ich v taske pre kazdy pripad, kedze s manzelom obaja pracujeme
@gabrielabydzo ja mám tiež modrookych blondakov. Bývame cez cestu od školy. Z izieb bytu vidím deťom do triedy. Malé okresné mesto. Syn od druhého polroku v prvom ročníku chodil sám domov z družiny. Dcéra od 4 dňa v prvom ročníku sama doma zo školy (do družiny ju neprijali, nakoľko som bola doma s novorodencom)
@majulino ano to chápem ale keď ich vidíte prečo im neotvoríte?No veď to je asi jedno,každý ako si uzná za vhodné.Pre mňa je zbytočné dávať klúče prvákovi.
Myslím že každý rodič si pozná dieťa a aj ich pomery a potreby. Je obdivuhodné že už v takom malom veku vie byť tak zodpovedne dieťa a mať kľúče. Nieko nepotrebuje ani ako nastrocny. Každý si rozumie


Teraz som dala spraviť,má 9 rokov.