icon
avatar
nesvadbovo
11. dec 2017
674 

Môj sladký svet

Ahojte, moje meno je Simona a rada by som sa vám trošku priblížila, keďže som sa práve stala ambasádorkou toho najsladšieho produktu, Korunného cukru.

Čo by ste o mne mali vedieť?

Som mamou polročnej dcérky Matildy, ktorá mi napĺňa dni sladkými okamihmi. Ale aby som s ňou zvládala krok, zvyknem si dobiť baterky niečím sladkým. Mojej žabke totiž stačí polhodinka spánku a funguje veselo ďalej. Napriek tomu si každý týždeň nájdem čas upiecť nejakú dobrotu, pretože je to pre mňa radosť a pri pečení si skutočne oddýchnem a vyvetrám hlavu.

Som Blíženec, takže stále niečo vymýšľam a som hrozne protivná, keď sa mi niečo nedarí. A keďže jablko nepadá ďaleko od stromu, moja dcérka je tiež blíženec a vyzerá to tak, že tieto vlastnosti po mne podedila.

Milujem cestovanie a keď je to aspoň trošku možné, zbalím kufre a ideme sa niekam vyvetrať.

Som zástancom snahy o rovnováhu, v živote aj v stravovaní. Myslím si, že ak sa človek hýbe a stravuje sa rozumne, sladké v primeranom množstve neuškodí.

Najlepšiu sviečkovú robí moja starenka a nikdy, ale skutočne NIKDY ňou nepohrdnem. Aj keby som si musela večer dať poriadne do tela.

Variť veľmi neviem, ale vďaka internátnemu životu mám zvládnuté cestoviny na tisíc a jeden spôsob (a nie, stále sa mi nesprotivili 🙂).

K pečeniu sa ma snažila doviesť moja mama, ale v rámci môjho pubertálneho vzdoru som to odmietala iba z princípu. Keď som ale po skončení vysokej školy začala intenzívne vypekať, za jej rady by som dala pol kráľovstva.

Najradšej pečiem pre iných a mám rada tie motýle v bruchu kým zistíte, či im chutí.

Milujem vylizovanie misky od cesta a krému.

Keď som „chudla do svadobných šiat“, nevedela som sa zbaviť potreby piecť, a tak som vykŕmila dve priľahlé kancelárie 🙂. Aspoň som mala hneď parťáčky na cvičenie.

Verím v jednoduchosť v živote aj pri pečení. Snažím sa zamazať minimum riadu (hoci mám umývačku) a bezo zvyšku použiť všetky suroviny, ktoré mám v chladničke či komore.

Milujem moju svokru za to, že ma pravidelne zásobuje domácimi zaváraninami a keď si nevie rady ani Google, môžem sa na jej rady spoľahnúť.

A v neposlednom rade, ľudia z Korunného cukru mi sľúbili exkurziu v ich továrni. Toto by už tromflo asi iba stretnutie živého Umpalumpu v továrni na čokoládu 🙂. Ale že som charakter, napíšem vám o tom článok.

Počas môjho ambasádorstva by som sa s vami chcela podeliť o moje obľúbené recepty, tipy a triky a ukázala vám, že pečenie je skutočne radosť a so správnou motiváciou a podporou to zvládne každý. Pridajte sa teda k nám do skupiny.

Vytvorme spoločne miesto, kde sa budeme navzájom motivovať, hecovať a podporovať v tom, aby sme naším najbližším vyčarili úsmev na tvári vďaka sladkým prekvapeniam.

Veľmi sa teším na toto dobrodružstvo, vaša Simona.

avatar

Prajem veľa úspešného pečenia 😉

Odpovedz
11. dec 2017
avatar
Komentár bol odstránený
avatar

Želám Ti sladké abasádorovanie 😘😘😘

Odpovedz
11. dec 2017
avatar

Tvoj článok mi pocukroval a pohladil dušu. Ako z knihy. Ak máš z toho čarovného cukru viac, práve teraz by sa mi veľmi zišiel. Ja pečiem medovníčky a ak by som z neho urobila polevu ponúknem nimi celé okolie.

Odpovedz
12. dec 2017
avatar

@alebex dakujem ❤️

Odpovedz
13. dec 2017

Začni písať komentár...

sticker
Odošli