Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
  nyusika
  Správa bola zmenená    12. sep 2023    

  Pred chvíľkou tu nejaká akademička postla OBRÁZOK s programom strany PS... vážení, sme v uuuuuplnej ri.i, vážne.
  To naozaj existuje az toľko primitívnych ľudí, ktorí za fakt považujú OBRÁZOK s textom zo sociálnej siete a normálne to berú ako volebný program?
  To fakt ??

  S týmto sa musím podeliť - Goblin - Barbie edícia 😁😁

  Pre otca k 75 narodeninám ♥️

  Nastúpim do výťahu s balíčkom, kolega so mnou, tak mu vravim - sviečka na krst.
  Odpoveď - veď nič iné som si ani nemyslel 😁😁😁

  Čo si si objednal z Aliexpress versus Čo ti prišlo
  😁😁😁

  Misia splnená 💪

  (3 fotky)

  ❤️❤️❤️

  Špeciálne pre @malinoismum
  😉

  Ho-ho-hooo !
  Napečené, ďalších 15 sobov už odpočíva v komore 😁

  Napečené 🎄

  nyusika
  Správa bola zmenená    1. sep 2019    

  Vyrobené s láskou (do pismenka - s krstnou dcérou ❤) pre druhú lásku, krstného syna, k jeho prvým narodeninám 🎂

  #senzomotoricky_koberec

  Brazílsky pár strávil 20 rokov výsadbou stromov. Tisícky divých zvierat má opäť domov!
  Stromy hromadne miznú zo zemského povrchu a doplácajú na to ľudia aj zvieratá. Tie ak prídu o svoj domov, musia ho hľadať inde. Ľudstvo by malo spojiť sily a zábraniť ničeniu našej planéty.

  Príkladom tejto snahy je brazílsky pár Sebastião a Lélia Salgadovci, ktorí premenili spustnutnú krajinu na raj pre divokú zver, píše brightside.me.

  V roku 1994 sa brazílsky dokumentárny fotograf Sebastião Salgado vrátil domov z východnej Afriky, kde dokumentoval hrôzy genocídy v Rwande. Po tejto traumatickej skúsenosti hľadal pokoj v bujnom zelenom lese jeho rodnej krajiny v oblasti Minas Gerais v Brazílii.

  To, čo videl, bolo však tiež zničujúce - v priebehu niekoľkých rokov sa bohatý les zmenil na ťažko poškodenú a zaprášenú krajinu s vyschnutými riekami a bez stopy divokej zvery. Stromy tu tvorili len 0,5 % povrchu. Sebastião bol z toho zničený.
  V tom čase jeho manželka Lélia navrhla niečo takmer nemožné. Verila, že by les mohli obnoviť do pôvodnej podoby, keď do toho vložia maximálne úsilie. Sebastião podporil jej myšlienku a pár sa rozhodol vysadiť celú oblasť druhom stromu, ktorý tam raz prekvital. Odvtedy prešla oblasť zázračnou transformáciou.

  Salgado zasial prvé semeno v roku 1998, ale dvaja ľudia nestačili na to, aby zvládli takú obrovskú prácu. S cieľom obnoviť svoj opustený kúsok lesnej pôdy s rozlohou 709 hektárov, si najali 24 ľudí, ktorí pracovali vo dne v noci spolu s majiteľmi, vykorenili invázne buriny, vysádzali nové sadenice a zavlažovali rastliny.

  Sebastião zároveň začal budovať sieť nadšených dobrovoľníkov a partnerov, ktorí by financovali a udržali svoj obrovský projekt. Na pritiahnutie pozornosti k ich poslaniu vytvoril manželský pár environmentálnu organizáciu Instituto Terra.

  Od roku 1998 pár zasadil viac ako 4 milióny stromov (293 druhov), čím sa im podarilo obnoviť tropický les. Vďaka novému lesu sa nanovo prebudoval celý ekosystém. Toto znovuzalesnenie malo za následok znovuzrodenie tropickej mikroklímy, čo viedlo k zvýšeniu zrážok a potokov naplnených vodou. Zdravý ekosystém nového lesa zachránil viac než len miestnu krajinu - podnietil aj divoké zvieratá k návratu do tejto oblasti. Keďže je tam teraz pre nich dostatok potravy, viac ako 172 druhov vtákov, 33 druhov cicavcov a 15 druhov obojživelníkov a plazov sa vrátilo domov.

  Salgadovci dokázali, že najväčšie úspechy možno dosiahnuť aj prostredníctvom tých najmenších krokov a každý z nás môže prispieť k ochrane našej planéty vlastným spôsobom.

  zdroj Novy Cas

  Mohla som ho ja takto načapať ?
  No mohla 😁