Milé dámy a páni, slávnostne hlásim, že moja prvá (a veľmi pravdepodobne aj posledná...) torta je na svete! 😅
Cesto je na okrajoch troška viac chrumkavé, takže verím, že to aspoň trochu zachráni domáci jahodový lekvár, lebo krém to asi nenapraví... Ten mal byť totiž parížsky, ale zajtrajšej návšteve poviem, že je to stracciatella. 😎🤫
Inak je krém chuťovo fajn, tým som si istá. Nanášal sa však tak ťažko, že som miestami mala viac krému na rukách než na torte, a všetko som poctivo dojedala. Takže mi je aktuálne ťažko z toho kvanta krému, ktoré som zjedla, kuchyňa vyzerá, akoby v nej vybuchla bomba... Ale moja prvá torta je na svete a ja už aspoň viem, že cukrárka zo mňa nikdy nebude a zostávam pri varení. 👍
Končím svoj denník nádejnej cukrárky 🥲.
Majte pekný deň!
P.S.: Inak je to čokoládová torta s jahodami 🥴, recept radšej tentokrát nepridávam.

Aké máte skúsenosti s výmenou dlahy pri Invisalign strojčeku?
Ahojte, chcem sa spytat tych, co maju/mali (alebo mozno vase deti) invisalign strojcek na zuby, po akej dlhej dobe ste menili z prvej dlahy na druhu? 🤔 Dnes su to 2 tyzdne co mam nasadenu moju prvu za
V poslednom čase mám strašne málo času na pipľanie sa v kuchyni 😮💨, ale dnes mám troška voľnejšie poobedie, tak som si to užila a spravila takúto Kóreu ako neskorý obed. 🤗
Takže dnes to bola ryža so sójovou omáčkou a fermentovanými sójovými bôbmi v chilli omáčke, rezance zo sladkých zemiakov so sójovou omáčkou, vajíčko, pečené tofu, kimchi, reďkovka a uhorka 👌.





























