Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
pavle
27. feb 2017
34 

Spoločenská hra XXL Candy

Táto hra je zameraná na koncentráciu,rýchlu reakciu a rozvíja pozorovacie schopnosti.
Aj keď hra sa zdá jednoduchá,hľadanie sťažujú rôzne farebné tvary na bonbónoch.Dá sa pri nej dobre zabaviť a rýchlo ubieha,pretože do hľadania farebných kombinácií sú zapojení vždy všetci hráči.

Vek 4-99 ,vhodná pre 1 až 8 hráčov

Hra obsahuje:

41 farebných bonbónov v drevenom spracovaní

3 drevené kocky s farbami

1 guľatá látková herná podložka na podlahu

Sú možné 3 varianty hry:

1.Varianta

Rozložia sa bonbóny na podložku. Bonbóny majú rôzne farebné kombinácie dvoj až troj-frabené. Začína najmladší hráč. Hádže všetkými tromi kockami naraz. Kocky majú miesto číselných bodiek, farby a po hodení všetci hľadajú farbenú kombináciu, ktorá „vyšla“ hodením kociek. Kto prvý nájde správny bonbón, odloží si ho k sebe. V hode pokračuje ďalší hráč. Môže sa dopredu stanoviť, že kto nájde prvých 5 bonbónov vyhráva.

2.Varianta

Je podobná, akurát, že sa nestanoví počet bonbónov, ale čas napr.10min. a hráč ,ktorý nájde správny bonbón, si ho neodkladá k sebe, len ho ukáže prstom na podložke. Najstarší hráč vedie bodovaciu listinu a za každý správne nájdený bonbón udelí hráčovi bod. Po vypršaní stanoveného limitu sa spočítajú body a vyhráva hráč s najväčším počtom.

3.Varianta

Bonbóny sa rozdelia rovnakým počtom medzi hráčov. Najmladší hráč hádže spomínanými 3 kockami a ten hráč ,ktorý má bonbón hodenej farebnej kombinácie ,položí ho do stredu na podložku. A ten, kto sa zbaví čo najskôr všetkých bonbónov vyhráva, prípadne sa môže aj v tejto variante stanoviť časový limit alebo počet bonbónov. Napr. hra bude trvať 10min.alebo komu zostanú iba 2 posledné bonbóny vyhráva .