Bábovka - naša klasika :)
jeej, to ako sa ti tak krásne podarí ju tak namramorovať... mne tá kakaová vždy spadne na dno formy celá.
26. sep 2014
prosím ta , aké kakao používaš, že je také pekné tmavé cesto? 🙂
20. dec 2014
jeej, to ako sa ti tak krásne podarí ju tak namramorovať... mne tá kakaová vždy spadne na dno formy celá.
prosím ta , aké kakao používaš, že je také pekné tmavé cesto? 🙂
Cesto : 4vajcia, 30dkg práškový cukor, 2,2dcl mlieka, 2dcl oleja, 30dkg hladká múka, 1 prášok do pečiva, 2-3PL kakaa
Postup : Celé vajcia vyšľaháme s cukrom na hustú penu, pridáme múku zmiešanú s práškom do pečiva, mlieko, olej, dobre premiešame. Odoberieme cca 1/3 cesta a vmiešame do nej kakao + trochu mlieka aby bolo tmavé cesto rovnako husté ako žlté. Cesto lejeme na striedačku do vymastenej a múkou vysypanej formy na bábovku, pečieme na 180 asi 40-45min- skontrolujeme špajlou. Hotovú ešte horúcu som ozdobila polevou.
Poleva : 1 bielok, práškový cukor podľa potreby, rumová aróma, potravinárska farba červená - všetko spolu zmiešame vidličkou do hladka.