Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
rigasoap
30. aug 2017
269 

SAUNA - prečo nosiť v saune čiapku

SAUNA

Sauna - najlepšia aktivita vo voľnom čase, ako sa zbaviť zlej nálady a psychickej únavy. Čas strávený v saune prispieva k lepšej činnosti srdca a ciev, dych sa stáva intenzívnejší a mizne podráždenosť a emocionálne napätie. Nič nie je lepšie, ako spojenie dobrej sauny, kvalitných prírodných textílií a chvíľka relaxu pri šálke čaju. Základné vybavenie pre príjemný pobyt v saune je určite kilt (tzv zásterka) do sauny, čiapka alebo klobúk do sauny a na nohy príjemné ľanové papuče. Pri pobyte v saune je dobré použiť na prekrvenie pokožky saunový med, saunový peeling alebo soľ do sauny. Po proces saunovania by sa každý mal osprchovať, umyť mydlom alebo sprchovým gélom, osušiť sa kvalitným ľanovým uterákom. Následne sa zabaliť do župana a zrelaxovať pri šálke čaju. K dokonalému saunovaniu patria aj rôzne pomôcky, ktoré vám spríjemnia saunovanie – masážna hubka, masážna rukavica alebo masážny pás. Milovníci domáceho saunovania si môžu vybrať rôzne vône, esencie do sauny, vedrá a lopatky. Ak nemáte chuť a čas vyberať zo širokej ponuky výrobkov, nevadí. Pripravili sme pre vás výhodné saunové sety.

Ako nám pomáha klobúk v saune? Na čo nám je čiapka do sauny?

Toto sú 2 najčastejšie otázky, ktoré mi položia moji zákazníci. Preto som sa rozhodla napísať niečo o čiapkach a klobúkoch do sauny.
Verte mi, že keď som sa prvý raz zoznámila s klobúkom do sauny, tak som sama bola prekvapená, na čo to slúžia v saune a kto si to dá na hlavu. Aký má zmysel zakryť si hlavu v saune? Toto bol môj prvý názor. Dnes už mám pohľad úplné iný a preto vám prinášam tento článok.

Prečo nosiť klobúk v saune?

1. Klobúk do sauny alebo čiapka do sauny chráni vašu hlavu pred teplom, ktorá ide z horúcej pary. 
2. Hlava má tendenciu zahrievať sa rýchlejšie ako zvyšok tela, zvlášť keď sedíte v saune. Klobúk drží vzduch okolo hlavy v ideálnej teplote.
3. Klobúk izoluje teplo, a tak sa váš pobyt v saune stane príjemnejším a zotrváte tam dlhšie. 
4. Vaše vlasy sa neničia teplom, ktoré je v saune.
5. Človek, ktorý má menej vlasov si ochráni hlavu a pokožku.
6. Ak radi navštevujete SPA centrá a tiež vonkajšie bazény aj v zime – nebude vám chladno na hlavu a na uši.
7. A v neposlednom rade – aspoň trošku upútate na seba pozornosť. Budete aj v saune vyzerať elegantne a moderne.
8. Čiapka je ideálnym a praktickým doplnkom pre muža aj ženu. Naši predkovia hovorievali, že všetko zlo a negatívna nálada má byť ponechaná v saune.

Ja som zaradila do našej ponuky 3 druhy klobúkov.
Klobúk do sauny 100 % vlna
Klobúk do sauny 60 % ľan, 40 % bavlna
Klobúk do sauny 100 % bavlna

Najčastejšie ľudia siahajú po vlnenom klobúku (100% vlna). Má mnoho výhod:

Vlna má vynikajúce termoregulačné vlastnosti.
Vlna umožňuje pokožke dýchať.
Klobúk je vode odolný, pevný, príjemný na nosenie a zároveň vzdušný.
Vlnený klobúk si zachová svoj tvar a má dlhú životnosť.
Vlnené klobúky sú originálne.

V ponuke sú klobúky pre dámy, pánov a deti. Klobúky sú určené pre všetky vekové kategórie a majú originálne veľkosti.

Klobúky majú rôzny motívy, rôzne farby.
Na chvíľu sa môžete stať kráľom sauny – Klobúk do sauny s motívom kráľovskej koruny.
Môžete byť slávny Viking – Klobúk do sauny Viking.
Ak bol váš sen byť pilot, tak v saune si môžete ho môžete splniť – Klobúk do sauny Pilot.
Pre dámy je vhodná farebná kolekcia s kvietkami – Klobúk do sauny Kvet.
Deti sa prenesú do rozprávky a búdu kráľom v saune a dievčatá sa ocitnú v tele Pipi dlhej pančuchy (Klobúk do sauny PIPI).
V ponuke ja aj klobúk do sauny - vlna plstená. Klobúk je dvojfarebný, hlbší a na dotyk tvrdší – ten majú radi najmä páni.

Nezabudli sme ani na najmenších. Naše milované deti. Deťom treba v saune tiež chrániť hlavu a pokožku. Môj syn si obľúbil klobúk do sauny Viking – dokonale sadne na malú hlavu a zakryje aj ušká. Dcéra nedá dopustiť na detský klobúk do sauny PIPI (bežne ho nosí aj po dome, dokonca ma prosila či si ho môže nosiť aj do škôlky🙂.

Druhým typom je klobúk do sauny z ľanu a bavlny (zloženie: 60 % ľan, 40 % bavlna). Ja som si tento typ veľmi obľúbila hlavne kôli farbe, kvalite (klobúk je mäkký a zároveň sa pekne prispôsobí hlave) a možnosti kombinovať ho s kiltom do sauny. Klobúk do sauny dokonale absorbuje vlhkosť, ľanová látka je odolná, ľan je šetrný k životnému prostrediu. Ľanové a bavlnené vlákno má antialergické a antiseptické vlastnosti, robí kožu kvalitnejšiu a neškodí jej. Je vhodný na citlivú pokožku.

Najlacnejšou variantov u nás v obchodíku je klobúk do sauny zo 100 % bavlny. Bavlnené klobúky sú veľmi obľúbené u zákazníkov a to z toho dôvodu, že sú ponúkané v rôznych farbách (bordová, béžová, modrá, hnedá, marhuľová a prírodná farba) a klobúk sa dá skombinovať s kiltom v rovnakej farbe.
A výhody?
 má antistatické vlastnosti
 je vhodný na citlivú pokožku
 šetrný k životnému prostrediu

Klobúk sa skôr premočí, ale základnú funkciu v saune splní 🙂

AKO SA STARAŤ O KLOBÚK DO SAUNY?
Údržba klobúkov je jednoduchá. Vlnené klobúky stačí preprať v ruke, keď sa vrátite zo sauny. Následne zavesiť a nechať vyschnúť. Bavlnené klobúky môžete prať v práčke cca na 30 stupňov. Do sušičky vôbec neodporúčam.

Nebojte sa byť v saune iný! Zvoľte si svoj vlastný štýl a spríjemnite si saunovanie. 

Ku všetkým klobúkom si u nás môžete doladiť aj kilt do sauny. Pár ukážok ako môžete vyzerať.

Tak, to je asi všetko. Ak som na niečo zabudla napíšte, rada vám odpoviem alebo poradím.

Krásny deň, „KRÁĽ KLOBÚKOV EVEI“

Celú našu ponuku nájdete tu: Klobúky do sauny http://www.evei.sk/sk/85-klobuk-do-sauny

A ešte niečo: ak ste firma alebo obchodník a mali by ste záujem mať vlastné logo na našom výrobku, nech sa páči. t.č: 0904 688 247