Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
semodka
28. júl 2019
373 

Tehotenské hormóny

Sú dni, keď mi je veľmi dobre. Keď sa ráno zobudím s úsmevom a užívam si ďalší deň s našou malou Fazuľkou. Kým som ešte 2in1 a ešte sa nemusím prispôsobovať. Keď ešte môžem zjesť čokoľvek a všetci sa na mňa pri tom usmievajú a prikyvujú aby som si dala, poprípade dobrala. :D To sú také fajné, hrejivé, slnečné dni, kedy si tehotenstvo naplno užívam a vravím si, že možno budem mať veľa detí a budem rodiť ako višňa.
No a potom sú tu dni, kedy ten týždeň v mesiacoch pred tehotenstvom boli prechádzka ružovou záhradou a ja som si to vtedy nevážila. Dni, kedy vadím sama sebe, chodím hore dole ako nasr...srdený buldog a vrčím aj na to, ako Zúbok hlasno dýcha. 


Dni pod psa


Neviem podľa čoho vesmír určuje, ktorý deň bude aký alebo či si to viem určiť sama... Netuším. Proste sa ráno zobudím a hneď viem, že tento deň proste nebude dobrý. Taký deň mám aj dnes. Snažím sa od rána to nejako zvrátiť, že predsa len budem usmiata a príjemná. No ale už je sedem hodín večer a stále je to na prd deň. A pritom som sa tak snažila! 


Spravili sme si fantastické raňajky, zaspomínali na stanovačku spred šiestich rokov, snažila som sa napísať nejaký super článok na môj blog (nie, nakoniec z toho vôbec nebol super článok a celý som ho vyhodila). Dokonca aj Zúbok pochopil, že tento deň to proste nie som ja a išiel mi kúpiť niečo sladké a prišiel aj s kytkou... No proste nič nepomohlo. 


Keď sme robili tie super raňajky dva krát som sa popálila, keď sme dojedli a išla som odložiť riad, rozbila som tanier... Pár krát som sa vyplakala ale aj tak mi neostalo lepšie. Dokonca som nemala chuť si písať s mojou najlepšou kamarátkou, ani maminou. Tak som to vzdala, postavila sa pod sprchu a dúfala, že to odnesie voda. Nie neodniesla... Ostáva mi len zhlboka dýchať a počkať na ďalšie ráno...Je to v poriadku


Aj v tieto dni sa ale snažím myslieť pozitívne. Teda, hlavne mi v tom pomáha Zúbok. Aj keď mám takú náladu, že by som ho najradšej ovalila panvicou keď mi hovorí také "slniečkárske" reči, ale viete čo? Ten môj chlap má predsa len pravdu! Proste je to normálne. Hormóny si v týchto mesiacoch s nami robia čo chcú a aj takéto dni jednoducho musia byť. 


Práve preto, že aj tie horšie dni sú normálne, som sa rozhodla napísať tento článok. Možno aspoň jednej z vás pomôže, že nie je taká "kľavá" sama. Alebo že aj iné ženy majú na prd deň a v pohode to priznajú. Teda aspoň mne to brutálne pomáha, keď mi kamoška napíše, že má chuť svojho muža niečím ovaliť len preto, že...len preto že vlastne nič neurobil. :D Proste sa mi uľaví, že fú dobre, nie som jediná zlá manželka a nie je to tým, že by som ho nemilovala najviac na svete. Proste je to len de§ blbec. 


Ako proti zlým dňom "bojovať"?


Keď mám dobré dni, rada sa na tých zlých zabávam. Pretože ono to je dosť vtipné, ako so mnou dokážu hormóny mávať. Minule som sa napríklad rozplakala pri vykladaní riadu z umývačky. Proste som otvorila myčku a začala som plakať. Len tak, z ničoho nič. A ani mi to neprišlo čudné. Proste mi len tiekli slzy a pracovala som na svojej úlohe. Keď som skončila, utrela som si tvár a až vtedy mi došlo, čo sa stalo. A začala som sa smiať.


Večer keď prišiel Zúbok z práce, som mu to opisovala so slovami, že by nechápal, keby to videl. On iba krútil hlavou s tým, že nechápe už len keď to počuje. A smiali sme sa. Ako blázni. Joj ako mám veľmi rada tieto naše smiechy... 🙂


Takže budem aj tento deň brať nakoniec pozitívne. Aj keď je úplne na prd, zajtra z neho bude fajn historka. Budem sa zabávať na tom, ako som si popálila prst, lebo som neodhadla vzdialesť medzi prstom a panvicou a následne som si popálila aj druhý lebo som zopakovala svoju chybu. :D 


Majte sa zatiaľ krásne a buďte v pohode. Každá máme zlé dni a je to okej 🙂 a keď nie hneď, isto po čase nájdete spôsob, ako sa na nich zabaviť 🙂


  Začni písať komentár...

  Odošli

  Odporúčame

  Týždeň zo života mamičiek
  21.5.2020 • 1317 
  Vaše skúsenosti s HiPP
  25.5.2020 • 2366