Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
tehufyzio
21. aug 2017
22 

MASÁŽE V TEHOTENSTVE

 Mnohé názory, mnohí lekári a aj samotné tehotné ženy sú proti masáži v období tehotenstva a obávajú  sa jej. Ak je však žene príjemná a vykonávaná kvalitnými masérmi vo  Fyzioterapia centrum Tri veže, môže mať veľmi pozitívny prínos pre tehotnú ženu a to ako fyzický tak aj psychický.

Vhodná masáž dokáže u tehotnej zlepšiť :

 •  krvný obeh
 •  imunitu
 •  zdravie
 •  odstrániť únavu
 •  napätie a stres ako aj zlepšiť nočný spánok    

 Samozrejme sú tu určité obmedzenia, ako napríklad,  že poloha na bruchu nie je už v neskorších mesiacoch tehotenstva možná, ale realizovať masáž sa dá aj v polohe na boku, či v sede na stoličke. Tlak by nemal byť príliš silný a masér sa môže viac zamerať aj na chodidlá a ruky. Osobne som sa stretla s tým, že niektorí maséri nie sú ochotní dať masáž tehotnej alebo ju odrádzajú, že to sa nemôže. Iste je to veľmi individuálne ale mne osobne masáž veľmi pomohla počas celého obdobia tehotenstva. Takisto vhodná by mohla byť aj manuálna lymofdrenáž, nakoľko telo tehotnej ženy viac zadržiava tekutiny a vznikajú opuchy najmä na končatinách. Ak je príjemná masáž vykonávaná maminke, bábätko v jej brušku je vtedy tiež pokojné, spokojné a doslova si to užíva. Preto je škoda, ak  tehotná, ktorá je v poriadku, podľahne obavám a nevyužije benefity masáže v tomto náročnom období.

 Naša spokojná zákaznička  🙂

  Suhlasim, absolvovala som fyziomasaze pocas celeho druheho tehotenstva (kazde 3-4tyzdne), a velmi mi to pomohlo. najma v oblasti panvy a dolnych koncatin (opuchali mi nohy).

  21. aug 2017

  Super !! 🙂 Aj my sa stretávame s podobnými ohlasmi 🙂

  21. aug 2017

  Taktiez sa pridavam - v oboch tehoenstvach som absolvovala masaze - aj lymfu, aj klasicke a aj kamene lavove......a mozem len odporucit 🙂

  21. aug 2017