Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
trikrat_mama
26. sep 2017
69 

Testovanie CEWE fotoknihy 2

Pár praktických rád, ako si vytvoriť peknú fotoknihu:

 1. Vytvorte si v PC priečinok na fotky pre fotoknihu a priebežne ich sem pridávajte počas celého roka. Nerobte to nárazovo a v strese, vyhnete sa chybám, ktoré sa v tlačenej verzii už nedajú opraviť. Premyslite si, čo má byť nosnou témou fotoknihy. Niekedy je dobre (hlavne pri väčšom objeme fotenia cez rok) vytvoriť si viacero fotokníh na rôzne témy (napr. podľa ročných období, sviatkov ako sú Vianoce, podľa dovoleniek alebo obľúbených činnosti).
 2. Úprave fotiek venujte dostatočnú pozornosť, vyberajte vždy len technicky dobre fotky, rozmazané fotky do knihy nepatria. Táto nedokonalosť tu vynikne ešte viac, ako keby ste si fotku dali vytlačiť samostatne.
 3. Snažte sa na jednu, prípadne na dvojstranu vyberať fotky s podobnou farebnosťou, témou, veľmi pekne to ukáže. Nebojte sa fotiť z rôznych uhlov, nebojte sa detailov.
 4. Menej je viac. Nepridávajte na stranu 10 fotiek, zvlášť v rámčekoch cez seba. Každá strana by mala mať hlavu a pätu, mala by mať svoj príbeh (zvlášť pri rodinnej a detskej fotografií).
 5. Celú knihu držte v rovnakom duchu, tzn. rovnaká (resp. podobná) farebnosť strán, štýl a veľkosť písma, orámovania, klipartov a pod.
 6. Venujte pozornosť titulnej strane.
 7. Nezabudnite na komentáre k fotkam.
 8. Nezabudnite na text na "chrbáte" knihy.
 9. Po práci si viackrát skontrolujte svoju prácu, či v knihe nezostali prázdne strany, či sú všetky texty gramaticky a obsahovo správne, či niektorú z fotiek nemáte umiestnenú viackrát a pod.

#test_cewe

#mojecewe

  Odporúčame

  Predčasný vianočný darček
  26.11.2019 • 532 
  Boj o život(y) 37
  4.12.2019 • 1802