icon
56 / 68
Makkucke medovnicky namiesto piskotiek - do jogurtu, do vyzivky alebo len tak do rucky :) - od 1 roka - skladujeme vo vzduchotesnej nadobe
avatar

vyzerajú super, hneď by som si aj ja dala..

21. jan 2013
avatar
vierka0
autor

170gr hl.muky, 40gr roztopeneho medu, 40gr masla, 60gr pr.cukru, 1vajce, 1/2čl sody bikarbony, 1/2čl pernikoveho korenia (nemusi byt) - vsetko spolu zmiesime, nechame postat cez noc, na pomucenej doske rozvalkame na 0,5mm, nakrajame na stvorce (pripadne vykrajujeme tvary) a pecieme na 180st. 10minut. Tato davka vyjde tak na jeden plech medovnickov

21. jan 2013
avatar

aj my ľúbime medovníčky 😉

21. jan 2013
avatar
vierka0
autor

@zuzkakov tieto su super makkucke, ja ich robievam normalne na vianoce (akurat trojnasobnu davku 🙂 ) a velmi sa mi osvedcili pre malu namiesto piskotiek - a su ovela chutnejsie 🙂

21. jan 2013
avatar

ja mám dosť potobný recept (tiež väčšiu dávku 😀 ), ale ešte pridávam aj orechy. Malá ich má veľmi rada, odkedy som jej dala 1 na koštovku tak pýta stále - ešte zostali nejaké zásoby od vianoc, ale keď sa minú, tak asi veru aj ja znova upečiem 😉

21. jan 2013
avatar
vierka0
autor

@zuzkakov tak ja orechy malej zatial nedavam, ale urcite su super 🙂

21. jan 2013
avatar

@vierka0 ale už sa môžu od roka, či??? Lebo to som sa aj ja bála, ale tak v 1 medovníčku ich veľa nie je..... a viac ako 2 ich denne nedostane - zatiaľ .-D

21. jan 2013
avatar
vierka0
autor

@zuzkakov ked nemala reakciu, tak nema problema 😀 moja mala tiez lizla med skor ako mala rok 😀

21. jan 2013
avatar

urcite urobime 🙂 vyskusame 🙂

21. jan 2013