Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
vlcatask
4. jún 2020
https://vlcata.sk/lovers-in-a-dangerous-spacetime Milá a pestrá zábava na kozmickej lodi, ktorá deti naučí rozdeliť si úlohy a taktiež kooperovať v napätých krízových situáciách.
Zobraz celú správu
vlcatask
2. jún 2020
https://vlcata.sk/summer-game-dev-z-pohladu-uca... V prvej časti rozhovorov s účastníkmi nám svoju hru predstavil Samuel Kubala, študent informačnej bezpečnosti na FIIT STU a lektor v Hemisfére.
Zobraz celú správu
vlcatask
28. máj 2020
https://vlcata.sk/podme-si-s-detmi-zacvicit-aj-... V domácej izolácii máme oveľa menej pohybu ako bežne. Skúste si preto do dennej rutiny nakombinovať malý tréning. Či už si budete umývať zuby v drepe, dáte si len tak 10 klikov, alebo pred spaním zopár pozícií z jógy.
Zobraz celú správu
vlcatask
26. máj 2020
Lektori Martin Engler a Šimon Borš z programu Summer Game Dev v rozhovore odhaľujú ako a prečo učia programovať počítačové hry. https://vlcata.sk/letna-skola-tvorby-hier-2019-...
Zobraz celú správu
vlcatask
9. apr 2020
https://vlcata.sk/cas-straveny-pred-obrazovkou-... Žiadna škola, žiaden futbalový tréning, žiadne stýkanie sa s priateľm. Ako môžeme zabezpečiť, aby takáto fyzická izolácia neviedla k sociálnej izolácii?
Zobraz celú správu
vlcatask
Správa bola zmenená 25. mar 2020
Učenie Doma
Ahojte, dnes sme pridali kopec nových zdrojov do vyznačených tém a náš psychológ spísal odpovede na najčastejšie otázky od učiteľov a rodičov. Viac na adrese:
https://vlcata.sk/ucim-online/
Vĺčatá sú neziskový projekt fungujúci len na základe podpory nadácií a príspevkov našich čitateľov.
Zobraz celú správu
vlcatask
30. jan 2020
Poďme sa rozprávať o globálnych epidémiách, vírusoch a ich šírení v modernom svete.
https://vlcata.sk/plague-inc-evolved/
Zobraz celú správu
vlcatask
21. jan 2020
https://vlcata.sk/4-textove-hry/
Vybrali sme 4 príklady textových hier, ktoré rozširujú anglickú slovnú zásobu. Popri tom učia aj prežitie v prírode, o ekologických dopadoch globálneho otepľovania, umelej inteligencii a introspekcii v dobe dospievania.
Zobraz celú správu
vlcatask
9. jan 2020
Máte svoje logické hry v mobile radi s tajomnými špionážnymi šiframi, strategickým plánovaním alebo kreatívnym minimalizmom? https://vlcata.sk/tri-odlisne-logicke-hlavolamy/
Zobraz celú správu
vlcatask
2. jan 2020
https://vlcata.sk/buducnost-zamestnania-nasich-... Nepýtajte sa detí, akému povolaniu sa budú chcieť venovať keď vyrastú. Správna otázka znie, akých päť a viac povolaní budú v budúcnosti mať.
Zobraz celú správu
vlcatask
Správa bola zmenená 19. dec 2019
Hypnotizoval vás niekedy pohľad na šikovný výrobný proces v továrni? V tom prípade vás zaujmú aj nekonečné konštrukčné pohyby v logickej hre Opus Magnum. https://vlcata.sk/opus-magnum/
Zobraz celú správu
vlcatask
21. nov 2019
https://vlcata.sk/summer-game-dev-2019/ ...Medzi otázkami, ktoré si treba zodpovedať na začiatku herného vývoja sú napríklad: „Pre koho je hra určená?“ „Prečo je iná ako ostatné?“ „Prečo je podobná ako ostatné?“
Zobraz celú správu
vlcatask
14. nov 2019
https://vlcata.sk/abzu/ Putovanie podmorským svetom je pomalé, motiváciu plávať vpred tvorí šikovný dizajn herného sveta. Napríklad objavovanie pozostatkov akejsi zničenej, no technologicky pokročilej civilizácie. Príbeh je vyrozprávaný bez jediného slova, herný svet a jeho pestrofarební obyvatelia podnecujú zvedavosť a túžbu zistiť, čo sa v ňom stalo.
Zobraz celú správu
vlcatask
7. nov 2019
https://vlcata.sk/my-time-at-portia/ Vhodná pre deti s veľkou kreativitou a trpezlivosťou. My Time at Portia rozhodne dieťa naučí vážiť si prácu a uvedomiť si koľko úsilia, času a prostriedkov sa musí vložiť aj do jednoduchých projektov.
Zobraz celú správu
vlcatask
4. nov 2019
https://vlcata.sk/911-operator/ Je v češtine, môžete hrať s mapou vášho mesta a na mape sú vyznačené reálne pozície ambulancií, hasičských a policajných staníc. O a počas nahrávania vás cez obrázky učí prvú pomoc.
Zobraz celú správu
vlcatask
10. okt 2019
https://vlcata.sk/a-legionarys-life-recenzia/ "Hra deťom pútavou formou priblíži jeden z kľúčových antických vojenských konfliktov – obliehanie Ríma armádou z Kartága. Funguje ako skvelá učebnica antického vojenského umenia, čiastočne aj kultúry a civilizácie."
Zobraz celú správu
vlcatask
3. okt 2019
https://vlcata.sk/heavens-vault-recenzia/  
Rozlúštite staroveké hieroglyfy a objavte zabudnutú minulosť mimozemskej planéty v atmosférickej videohre Heaven’s Vault.
Zobraz celú správu
vlcatask
26. sep 2019
https://vlcata.sk/hejneho-metoda-aktivne-deti-n... Matematik Milan Hejný sa v roku 1974, po konflikte s učiteľkou svojho syna, rozhodol, že ho bude vyučovať sám. O pár rokov neskôr publikoval svoje poznatky ako ucelenú stať, ktorá dostala názov Hejného metóda.
Zobraz celú správu
vlcatask
19. sep 2019
https://vlcata.sk/levelup-2019/ Zadanie posledného ročníka bolo: Save the green (v preklade: Zachráňte zeleň).
Na finálnom vyhodnotení prvého ročníka prác tímov LevelUp-u sme sa boli pozrieť a opýtali sa ich na dojmy z kurzu a práce na projektoch.
Zobraz celú správu
vlcatask
5. sep 2019
https://vlcata.sk/moje-dieta-chce-streamovat-vi... “Všetko je to otázka dobrého rozvrhu. Odporúčam vyhradiť si čas na stream, aby ste sa nezabudli venovať škole alebo povinnostiam doma,” radí známa slovenská hráčka CS:GO a CoD Eva “kRAViCkA” Urbanová. Na svojom kanáli na Twitchi má dnes už takmer 50.000 sledovateľov a zároveň pôsobí aj v profesionálnom ženskom tíme ROG.female.
Zobraz celú správu
vlcatask
15. aug 2019
https://vlcata.sk/recenzia-tis-100/ Hráči zdedili tajuplný počítač s poznámkami od predošlého majiteľa. Prístroj je z vnútra poškodený a na správne fungovanie je potrebné znovu napísať určité časti jeho programu. Náročnosť týchto zadaní začína na jednoduchom presúvaní čísiel z jedného “dátového uzlu” do ďalšieho, cez postupnú číselnú matematiku, až po kreslenie za pomoci súradníc na X-ovej a Y-ovej osi.
Zobraz celú správu
vlcatask
8. aug 2019
https://vlcata.sk/su-internetove-challenge-bezp... Ako rodičom vysvetliť čo sú to internetové výzvy? Naša česká autorka Markéta pre nás vytvorila stručný prierez týmto fenoménom.
Zobraz celú správu
vlcatask
1. aug 2019
https://vlcata.sk/recenzia-pacemaker/ Cieľom hry je pochopiť, že riešenia konfliktov nesmú byť tzv. zero-sum game. Aj keď sa zo začiatku zdá, že každé riešenie vítané jednou stranou je urážkou pre tú druhú, citlivý a premyslený postup s určitosťou prinesie svoje ovocie.
Zobraz celú správu
vlcatask
17. júl 2019
https://vlcata.sk/the-vanishing-of-ethan-carter V adventúre pre milovníkov kriminálnych prípadov musíte pomôcť vyšetrovateľovi zachrániť mladého chlapca. Bude na to vaša dedukcia a logika stačiť?
Zobraz celú správu
vlcatask
10. júl 2019
https://vlcata.sk/unikove-hry-druha-cast/
Akú tému má vaša únikovka?
Kto sa chodí ku vám hrávať?
Čo vás viedlo k vytvoreniu únikovej hry?
A mnoho ďalších otázok, ktoré sme položili tvorcom a prevádzkárom Slovenských únikoviek si môžete prečítať v dnešnom článku ;)
Zobraz celú správu
vlcatask
4. júl 2019
https://vlcata.sk/testujeme-5-mobilnich-her-2019/ Po dlhom čase máme odporúčania aj pre hráčov na mobilných zariadeniach. 5 hier, ktoré odporúčame a sú zadarmo. Väčšina z nich ide spustiť na iOS aj Androide.
Zobraz celú správu
vlcatask
27. jún 2019
https://vlcata.sk/harry-potter-wizards-unite/ V nedeľu minulý týždeň bola u nás sprístupnená hra na motívy Harryho Pottera a tak sme vydali návod pre rodičov, ktorý im vysvetlí ako majú riešiť niekoľko problémov spojených s rozšírenou realitou.
Zobraz celú správu
vlcatask
24. jún 2019
https://vlcata.sk/ar-hry-2019 Je to už nejaký ten rok, kedy sa v mobiloch objavila aplikácia Pokémon GO, ktorá k obyčajným prechádzkam pridala herné prvky. Toto leto sa bude niesť v atmosfére magického sveta Harryho Pottera vďaka podobnej aplikácii. Akých má však konkurentov o ktorých netušíte?
Zobraz celú správu
vlcatask
Správa bola zmenená 13. jún 2019
https://vlcata.sk/e3-2019/ Popri veľkých hrách, oznámených na najväčšej konferencii elektronickej zábavy sa môžu niektoré menej bombastické tituly stratiť. Redakcia Vĺčat pre vás vybrala najzaujímavejšie novinky s edukačným či kreatívnym potenciálom. Viac sa dočítate v našom článku :slight_smile:
Zobraz celú správu
vlcatask
6. jún 2019
Tentoraz sme pre vás napísali článok o únikových miestnostiach? Už ste nejaké s vašimi deťmi navštívili? Napíšte nám o svojich skúsenostiach :slight_smile: https://vlcata.sk/unikove-hry-prva-cast/
Zobraz celú správu
Strana
z 6
Predošlá Strana
z 6
Ďalšia