@daniela208 keď máš všetko domáce ako my uhorky, mrkvu atď.
Sklenky od horčice atď tak kúpim nakladač a to je všetko;)
@ariannazara no veď to je logické, že vtedy sú náklady iba za energie a nakladač. Tu som myslela, že sú kúpne, keď naraz 35 kg. Nenapadlo mi že môžu byť zo záhradky
@daniela208 No my sme v živote uhorky zavárané nekupovali. Uhorky známy pestujú v záhrade vo veľkom a predávajú. Majú obrovskú záhradu. A určite ma to vyšlo lacnejšie ako kupovať. Chcem
Vidieť fľašu v obchode za 1.10€ 🤔
@daniela208 ja mám tiez domace uhorky, inac stoja tu na západe vacsinou 2 eura/kg, domacu mrkvu-cibulu-kopor, flase doma...kupit musim cukor, ocot, nakladač...ja si myslim, ze to vyjde lacnejsie...myslim jedna flasa "domaca" ako 1,10. To tolka stoja v obchode? Lebo co som len tak nahodou pozrela, vsak do 2 eur som videla, este som si hovorila, aka dobre, ze taketo veci nemusim kupovat.V zivote som uhorky zavárane nekupovala, ale jedla,a teda chutovo sa to neda porovnat...
Ja som z dediny, ja cele leto zaváram, mám plnu zahradu zeleniny, pre mna je to samozrejmost. Ja som si vsak vsimla, ze taketo reci maju hlavne tie, ktorym sa to nechce robit, a mne tiez neraz povedali, ze sa to "neoplati". No to chcem vidiet pri dnesnych cenach v obchode.
@katarinakatka57 no bežne v obchode sú asi drahšie, ale ona má možnosť kúpiť za takú sumu, preto sme mali debatu, ale mne sa zdalo, že aj 1,1 eura je veľa v porovnaní s doma zavarenými 🙂
@daniela208 dobre uhorky v obchode stoja vyše 2 eura.A mne nechutia tie nálevy, alebo sú mäkké tiež si robíme domáce
@katarinakatka57 ale veď to je rýchlovka aj džemy, zavárané marhule, ale samozrejme nemusí to baviť každého.Ja džem kde je pár percent ovocia a ostatné prísady nezjem to sa nedá porovnať s domacim
V Lidli maju jedny uhorky ze fantasticke!Minule ich mali v akcii za 0,79 centov.Nalen skoro ako moj-robime.podla Deka,tak muz povedal ze kasleme na to.Ze sa to uz neoplati,budeme tieto kupovat.
ja som roky zavarala a ked som pred 3rokmi v kauflande objavila tieto, odvtedy nezavaram, ani nechcem od nikoho domace zavarane, pretoze tieto su pre nas topka. uplne malicke, tvrde, jemne pikantne.
@maminkadeticiek nemas foto...ja som v lidli kupila a boli makke
@maminkadeticiek vyskusam ...dik za typ 👍
@ariannazara my mame domáce, ale to radšej jeme, čerstvé . Všetko pôjdeme, nestíha rast
Pojeme
Moja mama každú sezónu zavara 300fl uhoriek 7dc 🙈 a to ešte zavara lečo slivky čerešne broskyne aj papriku 🤦🏻♀️. Tento rok som jej hovorila nech už toľko nerobí, narobí sa s tým ako kôň.
Ja nechápem, ako niekto zje 30 a viac fliaš uhoriek za rok...to jete každý týždeň uhorky?
Plus este aj kompóty, aby som nezabudla.
U nás by bolo tridsať fliaš na päť rokov, zvykli sme si, našťastie, na čerstvú zeleninu.
Aj keď rozumiem, že pre niekoho je kupované ako jed...len to, čo je uvarené s cukrom (kompóty), je zdravé, lebo je to domáce.😁
A niekedy mi to už príde ako nejaká úchylka - čím viac zavarim, tým lepšia žena som.
Počúvala som jeden podcast, minimslizmus téma, tam psychológ vysvetľuje, že toto súťažné zaváranie je istá úchylka - zhŕňanie, zhromažďovanie...
@nyusika ja zaváram každý rok 10kg a vždy sa zjedia a to jeme aj fakt dosť čerstvej zeleniny a aj kompóty stíhame jesť.
V každej rodine je to iné nie všetci sme rovnaký. A ani netvrdím ze som lepšia žena tým ze zaváram ale teda tvrdím že to chutí omnoho lepšie než kupované ale tak aj to sto ľudí sto chutí.
A koľko si účtujete za hodinu roboty? Či práca doma je zadarmo?
Ja som tiež zástanca domácich zaváranín - aby ste si nemysleli, že hejtujem. Ja len, že tie domáce nakladané uhorky (fazuľká, hrášok..., kompóty, džemy) niesu vôbec zadarmo. Jasné, ten cukor a nakladač nestoja majland, ale tá kopa času, kým to človek dopestuje, pozbiera, umyje, naukladá... Tá finančná úspora potom nie je až taká markantná. Ale tá chuť je na nezaplatenie!
@daniela208 podla toho na kolko si cenis svoju pracu. Suroviny su lacnejsie. Priklad-3,5 kg uhoriek, 1 mrkva, 1/5 karfiolu, 1ruzicka kopru+nalev-660ml octu, 4lyzice soli, 400g cukru,2l vody,4bobkove listy,2 bobulky noveho korenia, zo 10 bobuliek cierneho korenia-nalev prevarit(nalev mi vysiel na presno-chybalo mi asi 5PL -dala som vodu) . Vyslo z toho12 3dcl flias a 3 7dcl( flase mam pozberane z horcice a medu-tie nekupujem). Zavarane 3x po 5 min varu. Mozno 1,5 h prace.
@nyusika V zime ta kvalita zeleniny-dakujem no- mne v zime salat z “cerstvej zeleniny” nechuti. Este tak kapusta, mrkva obcas paradajka. No napr uhorka z folie-ako sa vola? Hadovka/salatovka-mne smrdi za rybacinou, paprika je tiez bez chuti.





Ahoj nemáš to prosím zrátané koľko eur vyšlo na jednu fľašu? Minule som mala debatu s kamarátkou, že sa neoplatí zavárať, keď fľaša sa dá kúpiť za 1,1 eura. Mne sa to nezdá a plánujem tiež zavariť. Ďakujem