Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
xarra246
12. feb 2018
117 

Amanda McCardie: Knižka o pocitoch

Malé deti ešte nevedia pomenovať a ovládať svoje emócie. Preto je dobré, že existujú knihy ako Knižka o pocitoch od Amandy McCardie, ktorá im môže pomôcť pochopiť vlastné pocity i pocity iných ľudí.

Pretože je len úplne prirodzené, že človek okrem pocitov spokojnosti a šťastia zažíva i smútok, či nepokoj. Amanda McCardie vytvorila knihu, ktorá deťom cez im blízke situácie v rodine a škole pomenováva emócie a pomáha im ich spracovať. 

Napriek tomu, že táto kniha nie je vyslovene príbehová, skôr sa skladá z niekoľkých malých epizód, tie na seba prirodzene nadväzujú čo pôsobí celistvo. V hlavnej úlohe je rodina - mama, otec, Samo, Katka a ich pes Tuli. Čiže prostredie blízke deťom.

V knihe nájdete emócie a situácie vyskytujúce sa v každej rodine, napríklad pocit šťastia pri spoločnom trávení času, pocit, že je dieťa milované, hnev pri klbčení sa so súrodencom, plachosť v spoločnosti nových ľudí, strach pri večernom zaspávaní, smútok pri úmrtí domáceho maznáčika, pochopenie, že rodičia majú dieťa radi i keď sa hnevajú, žiarlivosť prichádzajúca s narodením mladšieho súrodenca a podobne. Táto kniha deťom citlivým spôsobom ukazuje, že naše emócie sa môžu meniť. Páči sa mi tiež, že kniha znázorňuje aj pocity mamy a otca, čo môže deťom lepšie pochopiť správanie ich vlastných rodičov. 

Celé znenie článku nájdete na mojom blogu Mimi malá knihomilka.

#detskeknihy