Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
zuzka165
26. nov 2019
2649 

Vravel si, že v stredu... #8

Dnes som uzavrel spisy, takže súd sa nebezpečne blíži. Dúfam, že bude až po novom roku, hoci Vianoce tak či tak nestrávim ako by som chcel. Veľmi mi nezdvihli náladu otázkou, koľko by som si predstavoval trest. Pred tým sa totiž musíme nejako dohodnúť s prokurátorkou. Povedal som, že do dvanásť beriem. Hoci nie je veľmi príjemné si povedať, že strávim dvanásť rokov v base a to budem ešte rád, pretože inak som v rozmedzí medzi pätnásť až dvadsať. Ale vraj sa to budeme snažiť stlačiť na desať. To je minimum.

Ďalšie listy už chodili z inej adresy. Matej dostal 16 rokov. Trvalo mi približne rok, kým som si uvedomila, že vedľa mňa spávať nebude. 

Za rok sa dá stihnúť veľké množstvo osobnostných pádov a zlyhaní, čoho som bola ukážkovým príkladom. Prvých pár mesiacov som iba pila, čo ma pripravilo o prácu a akékoľvek zázemie. Moji priatelia so mnou už nemali prečo komunikovať a mamička sa naučila žiť bez psychicky nestabilnej dcéry s tendenciou obhajovať kriminálnikov a čím ďalej tým viac osočovať právny systém a neprimerane vysoké tresty. 

Pred tým, ako ma stihli vyhodiť, mi kolegyňa povedala, že musím padnúť až na samé dno, aby som sa mohla odraziť a tak som sa rozhodla namieriť k nemu čo najkratšou cestou. Nebolo to až také ťažké. Bezmocnosť spojená so stále intenzívnejšími výčitkami a pocitom zodpovednosti za nie len môj ale aj Matejov skazený život ma ku dnu priam doslova zatlačili. 

Zostala som sama. Pretože som sa tak rozhodla. Nikto mi nerozumel a nikto mi nechcel pomôcť. Jana mi v poslednom telefonáte povedala, že sa už mám na to vysrať a prestať odpovedať na listy, lebo si len ubližujem. Vraj pre ňu už Matej neexistuje a nechce, aby v nej mal akékoľvek útočisko a mala by som sa k tomu postaviť rovnako, aby som sa vyhla prípadným nepríjemnostiam a životným komplikáciám, ktoré ak neprídu teraz, prídu o šestnásť rokov. 

Matej sa snažil nájsť riešenie, ako by sme sa mohli vídať a keďže návštevy mal povolené iba pre dvoch ľudí, navrhol mi zájsť na úrady a získať tam potvrdenie, že som jeho zákonná družka, s tým by to vraj šlo. O pár dní prišiel ďalší list, v ktorom stálo, že budúci nesvokrovci sa rozvádzajú, nesvokra sa sťahuje za hranice, aby od všetkého ušla a nesvokor si medzičasom našiel milenku. 

S útekom Matejovej mamy od faktu, že niekedy v živote porodila syna, sa na navštívenke uvoľnil riadok pre druhé meno. Problém vyriešený. 

List s ponukou dopísať moje meno na zázračnú hodinovú vstupenku do pekla prišiel ešte dvakrát. V poslednom stálo, že to príliš dramatizujem a ak za ním chodiť nechcem, tak mu to mám jednoducho povedať. Vraj sa vo svete, kde jeden druhému podpáli hlavu a ani sám nevie prečo, zatiaľ čo vedľa si niekto vylieva kanvicu vriacej vody na hlavu a miesto tabaku sa fajčia žmolky z deky, naučí žiť aj keď toho nebudem súčasťou. 

Odpísala som mu, že by urobil lepšie, keby si to pred rokom v tom červenom aute napálil niekam do stromu. 

Vtedy som dosiahla svoje absolútne dno.

Dve casti za sebou? 👏👏👏

26. nov 2019

@jumaspal áno, dve, keďže sú trošku kratšie 🙂

26. nov 2019

Napínavé, a smutné zároveň...čakám na pokračovanie

26. nov 2019

Ja dufam, ze bude este vysvetlene, co sa vlastne stalo. Preco to urobil. Som velmi zvedava a nedockava. 🙂 Super citanie. 👍

26. nov 2019

Fajn čítanie... čakáme na písmenká, som zvedavá

26. nov 2019

@zuzka165 on sa priznal a uzavrel dohodu s prokurátorom ??? Urobil by to ak by bol nevinný..??? hmmm.

26. nov 2019

Super čítanie👏 som zvedavá ako to celé dopadne😊

27. nov 2019

A prečo vlastne zabil tu ženu nechtiac? Chtiac? A nikde som nevycitala koľko spolu chodili podľa toho čo čítam sa mi zdá ze veľmi málo na to aby to takto veľmi prežívala, že dokáže ísť až na samé dno.

27. nov 2019

Tesiiiim sa na ďalšie pokracovanie 🤩

27. nov 2019

Bravo,presne takto som si pokračovanie predstavovala...dráma ako ma.byt👍

28. nov 2019

parada! nedockavo cakam na dalsi diel 🙂 i ked vyhoda je, ze to popri povinnostiach stiham citat 😃 😃

28. nov 2019

Super kedy bude ďalší diel?

4. dec 2019

Začni písať komentár...

Odošli